Teas
Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 2,903
Apotheke Premium Tea Gift Collection 90 sachets
279,-
1,163 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - contains 10 types of tea in 9 pieces, 90 bags in total
BASILUR Fruit Strawberry & Raspberry paper 100 g
169,-
1,690 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, composition apple, Strawberry, papaya and cherry - 14.08 Kč/pcs - from 1,690 Kč/1 kg
BASILUR Premium Earl grey unshelled 100 × 2 g
199,-
995 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, bags, single-species, Sri Lankan, weight 200 g, composition bergamot - 995 Kč/1 kg
English Tea Shop Decaffeinated 20 pcs, Organic
89,-
2,225 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, bags, single species, Sri Lankan, weight 40 g - 4.45 Kč/pcs - from 2,225 Kč/1 kg
LEROS TEA BREATHE, LIP & SPARROW 20x2g
75,-
1,875 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, harmony - 3.75 Kč/pcs - from 1,875 Kč/1 kg
English Tea Shop Luxury gift tin tea collection, 72 bags
479,-
3,522 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea 72 bags, 9 flavours, organic tea, British brand - 6.65 Kč/pcs - from 3,522 Kč/1 kg
Ma-cha Matcha 100% 75g
449,-
5,987 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - 100% matcha for baristas, suitable for vegans and vegetarians, 75 g - 5,987 Kč/1 kg
Matcha Tea BIO Vegan latte 300 g
Discounted -18 %
309,-
379,-
1,030 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drink - premium drink made from organic matcha tea and coconut milk, 300 g - 15.45 Kč/packet
Dilmah Black Strawberry Tea 20x1,5g
from
59,-
46,000 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, weight 1,5 g - from 46,000 Kč/1 kg
LEROS BIO For pregnant women
from
65,-
1,875 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 40 g, composition of fennel, Rose and Rosehip - from 3.25 Kč/pcs - from 1,875 Kč/1 kg
Sunar soluble strawberry drink 6×200 g
399,-
333 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drink - soluble, without preservatives and dyes, for children from the end of the 6th month, strawberry flavour, packing 6×200 g - 67 Kč/pcs
LEROS BIO Tea with caraway 20 × 1,8 g
from
65,-
2,083 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nursing Tea LEROS BIO Tea with caraway 20x1,8g - from 3.25 Kč/packet - from 2,083 Kč/1 kg
Dilmah Black Mango Strawberry Tea 20x1,5g
from
59,-
2,300 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, bags, single-species, Indian, weight 30 g - from 2.95 Kč/pcs - from 2,300 Kč/1 kg
Hampstead Tea Organic green loose tea 100g
169,-
1,690 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea green tea, loose tea, Bio, demeter, plastic free, without plastic, unfermented tea - 1,690 Kč/1 kg
LEROS BABY Tea for pregnant women 20 × 2 g
from
65,-
142 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 530 g, lemon balm composition, currant and rosehip - from 3.25 Kč/pcs - from 142 Kč/1 kg
Sunar soluble raspberry drink 6×200 g
399,-
333 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drink - soluble, without preservatives and dyes, for children from the end of the 6th month, raspberry flavour, packing 6×200 g - 67 Kč/pcs
LEROS Lavender Soothing 20x1g
from
65,-
3,750 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, harmony - from 3.25 Kč/pcs - from 3,750 Kč/1 kg
English Tea Shop Gift set Wellness pyramids 24 g, 12 pcs organic ETS12
209,-
8,708 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, gift set, 6 flavours, tea mix - 17.42 Kč/pcs - from 8,708 Kč/1 kg
Svorc Baked Tea Cassette 12 × 60 ml
459,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea Set - beverage concentrate, with fruit pieces, for the preparation of fruit tea
Leros tea party, blackcurrant & pear 20 × 2,5 g
75,-
1,500 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, harmony - 3.75 Kč/pcs - from 1,500 Kč/1 kg
PerfectTed Matcha pods original 10 pods
219,-
14,600 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - pure ceremonial quality from Japan in Nespresso® compatible capsules, 10 capsules per pack - 14,600 Kč/1 kg
LEROS Inner Harmony 20x1.3g
from
65,-
2,885 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, harmony - from 3.25 Kč/pcs - from 2,885 Kč/1 kg
Dilmah Black Lemon Lime Tea 20x1,5g
from
59,-
46,000 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, weight 1,5 g - from 46,000 Kč/1 kg
English Tea Shop Luxury Collection Union Jack 136 g, 72 pcs organic ETS72
479,-
3,522 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, gift set, 9 flavours, tea mix - 6.65 Kč/pcs - from 3,522 Kč/1 kg
In the category Teas on Alza.cz, we currently have a total of 2903 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue