Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Startuje Apple TV+

Aktualizováno

Milujete filmy a seriály? Pak byste měli věnovat pozornost Apple TV+. Tato streamovací služba odstartovala 1. listopadu 2019 a rozhodně se nebojí vyzvat na souboj Netflix nebo HBO GO. Čím se vůbec Apple TV+ odlišuje od ostatních služeb? Kolik stojí? A co potřebujete k jejímu sledování?

Startuje Apple TV+ – OBSAH

 1. Apple TV+ s vlastním obsahem
 2. Cena a klíčové výhody Apple TV+
 3. Roční předplatné Apple TV+ k novým zařízením zdarma
 4. Jak sledovat Apple TV+?
 5. Nejočekávanější filmy a seriály na Apple TV+
 6. Apple TV+ vs. Netflix vs. HBO GO: cena a nabídka titulů

Apple TV+ s vlastním obsahem

Streamovací služby jsou v plné ofenzivě a k Netflixu, HBO GO nebo Amazon Prime se přidává Apple TV+. To je sice fajn, ale má předplatitel některé z jmenovaných služeb vůbec důvod uvažovat o změně, případně o předplácení další služby?

i

Ještě nevíte, že Netflix konečně mluví česky? Ano, už je to pár týdnů, co tento americký gigant spustil českou mutaci včetně rozšířeného obsahu s českým dabingem a titulky.

Apple TV+ je jedinečný projekt masivně podporovaný nejhodnotnější firmou na světě. Služba totiž bude kompletně stát na vlastním obsahu, který nikde jinde neuvidíte. Dokonce na Apple TV+ vůbec nenajdete licencovaný obsah od třetích stran. Dalším plusem je, že aplikace Apple TV+ bude okamžitě od svého startu v podstatě předinstalovaná na zhruba miliardě zařízení (konzervativní odhad aktivních produktů s logem Apple a s aktualizovaným operačním systémem).

A když už jsme u těch miliard, tak vězte, že Apple pracoval s původním rozpočtem pro Apple TV+ na úrovni 1 miliardy dolarů. Postupně však došlo k jeho šestinásobnému navýšení, a to už musí být někde vidět.

Apple TV+
Na představení Apple TV+ dorazily i Reese Witherspoon a Jennifer Aniston.

Cena a klíčové výhody Apple TV+

Cena Apple TV+ je překvapivě přívětivá: předplatné vyjde na 139 Kč měsíčně. Po obsahové stránce to vypadá skvěle. Pojďme se podívat, jaké jsou klíčové výhody Apple TV+.

 • Unikátní obsah, který nikde jinde neuvidíte.
 • Jednoduchá dostupnost na zařízeních Apple, ve vybraných chytrých TV nebo na webu tv.apple.com.
 • Audiovizuální kvalita – rozlišení 4K, HDR (Dolby Vision) a zvuk v Dolby Atmos.
 • Rozšířená jazyková podpora obsahu včetně dabingu nebo titulků ve zhruba 40 jazycích včetně češtiny.
 • Službu bude možné využívat v rámci rodinného sdílení za jednu cenu (až šestičlenné rodiny).
 • Cena jen 139 Kč za měsíc.

Roční předplatné Apple TV+ k novým zařízením zdarma

Apple Keynote 2019, která se odehrála 10. září, se samozřejmě nesla v duchu představení iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Ve stínu však zůstala jedna důležitá informace. A sice dárek v podobě bezplatného používání Apple TV+ na celých 12 měsíců. Jak na to?

Je to jednoduché. Musíte si pořídit jakýkoliv nový iPhone, iPad, Apple TV, Mac nebo iPod touch. Zařízení však nesmí být aktivované před 10. zářím 2019. Jakmile tuto v zásadě jednoduchou podmínku splníte, už vám nic nebrání si Apple TV+ zdarma aktivovat.

Zakoupením více nových produktů se používání Apple TV+ nijak neprodlužuje a na konkrétní Apple ID lze 12měsíční bezplatné období využít pouze jednou. Je však nutné upozornit, že s jedná o časově omezenou nabídku společnosti Apple, která může být kdykoli ukončena.

iPhone 11 Pro Max
I k nákupu nového iPhone 11 Pro Max získáte Apple TV+ na 12 měsíců zadarmo.

Jak sledovat Apple TV+?

Není to vůbec těžké a ke sledování Apple TV+ se dostane prakticky každý zájemce. Jaké jsou tedy možnosti?

 • iPhone nebo iPod touch s nejnovější verzí iOS,
 • iPad s nejnovější verzí iPadOS,
 • Apple TV 4K nebo Apple TV HD s nejnovější verzí tvOS,
 • Apple TV (3. generace) s nejnovější aktualizací softwaru Apple TV,
 • chytrá televize nebo streamovací set-top box podporující aplikaci Apple TV,
 • Mac s nejnovější verzí macOS,
 • web tv.apple.com v prohlížeči Safari, Firefox nebo Chrome.

Ano, vidíte správně, na platformě Android nebude Apple TV+ dostupná. Nicméně to platí nyní a situace se může změnit. Podobně jako u hudební služby Apple Music, která také nebyla v první fázi na Androidech vůbec k dispozici.

Apple TV+, zařízení
Sledování Apple TV+ bude možné hned na několika platformách.

Nejočekávanější filmy a seriály na Apple TV+

Když už Apple TV+ sází výhradně na vlastní obsah, musí se snažit o to více. Apple dokázal ke spolupráci přemluvit takové velikány, jakými bezpochyby jsou Steven Spielberg nebo Oprah Winfrey. To však není ani zdaleka vše a do dresu s jablíčkovým logem se převlékl i J. J. Abrams, Zack van Amburg i Jamie Erlicht. Apple chystaný obsah šikovně mixuje napříč všemi žánry. Těšit se tak můžete na dramatické, sci-fi, historické, dokumentární, animované i komediální filmy a seriály. Ostatně mrkněte se několik lákavých ukázek.

The Morning Show

Komedie / Drama seriál; premiéra: 1. 11. 2019 na Apple TV+

Tento seriál bude na Apple TV+ pravděpodobně jedním z nejsledovanějších vůbec. Napovídá tomu hvězdné obsazení – Reese Witherspoon, Jennifer Aniston a Steve Carell. O co půjde? Zblízka budete sledovat osudy lidí, kteří připravují každé ráno televizní vysílání. Nepůjde ani tak o samotné ranní zpravodajství, ale o hlavní postavy bojující o svou kariéru i s přibývajícími vráskami.

For All Mankind

Drama / Sci-fi seriál; premiéra: 1. 11. 2019 na Apple TV+

Už jen podle ukázky se jedná o hit pro všechny fanoušky dobývání vesmíru. V alternativní historii se místo Američanů prochází jako první po měsíci sovětský kosmonaut. Jak to ovlivní celé směřování světa? A co si Američané najdou jako novou výzvu?

Mythic Quest: Raven's Banquet

Komediální seriál; premiéra: 7. 2. 2020 na Apple TV+

Zajímá vás, jak to chodí v herním vývojářském studiu? V tom případě si nesmíte nechat uniknout Mythic Quest: Raven's Banquet. V seriálu sledujte osudy fiktivního studia MQ, které je těsně před vydáním datadisku do populární MMORPG hry Mythic Quest. Jistě vás zaujme, že části této hry tvoří záběry z českého hitu Kingdom Come: Deliverance.

SEE

Drama / Sci-fi seriál; premiéra: 1. 11. 2019 na Apple TV+

Netradičně pojatý seriál se bude odehrávat v postapokalyptické budoucnosti, v níž velká část populace přišla o zrak. V hlavní roli se představí Jason Momoa. Za prakticky filmovým zpracováním stojí známý režisér Francis Lawrence (Já, legenda nebo tři filmy ze série Hunger Games).

Dickinson

Životopisný / Komedie / Drama seriál; premiéra: 1. 11. 2019 na Apple TV+

Komediální seriál, v němž hraje hlavní roli Hailee Steinfeld. Ta i přes nízký věk získala už v roce 2010 nominaci na Oscara za vedlejší roli ve filmu Opravdová kuráž. Nicméně v sérii Dickinson zkoumá všemožné kontrasty společnosti, pohlaví a rodiny z pohledu mladé a nespoutané dívky.

Servant

Drama / Thriller seriál; premiéra: 1. 11. 2019 na Apple TV+

Pravděpodobně hororově zaměřený seriál sleduje osudy manželského páru Lauren Ambrose a Tobyho Kebbella, kteří si najmou chůvu pro svoje miminko. Hutná atmosféra z dostupných ukázek dává tušit, že něco bude špatně. Seriál vzniká pod taktovkou úspěšného producenta, scénáristy a režiséra M. Night Shyamalan (například Šestý smysl, Vyvolený).

Snoopy in Space

Animovaný / Komedie seriál; premiéra: 1. 11. 2019 na Apple TV+

Ve službě Apple TV+ bude mít své pevné místo i poutavý dětský obsah. Například legendární kreslený pejsek Snoopy se jako astronaut vydá dobývat Měsíc.

Helpsters

Rodinný seriál; premiéra: 1. 11. 2019 na Apple TV+

Edukační dětský seriál Helpsters má v dětech vzbudit zvědavost. Čekají na ně totiž výzvy v oblasti hudebních vystoupení, kouzlení a mnohé další aktivity podporující kreativitu.

Apple TV+ vs. Netflix vs. HBO GO: cena a nabídka titulů

Nesmíme si odpustit ani tabulkové srovnání klíčových ukazatelů populárních streamovacích služeb. Apple TV+ sice boduje nejnižší cenou, ale vzhledem k mnohaletému náskoku konkurentů bude počet filmů nebo seriálů vůči konkurenci nízký. Apple TV+ sází spíše na kvalitu a velkorozpočtové seriály, proto ani do budoucna nelze očekávat raketový nárůst obsahu.

Z vyjádření společnosti Apple také vyplývá, že u většiny seriálů například vyjdou první tři epizody společně a další budou postupně zveřejňovány v týdenních intervalech. U některých seriálů však nelze vyloučit ani uvolnění celé série najednou. Ostatně tento způsob využívá Netflix, čímž si získal popularitu u skalních fanoušků.

Později též odstartovala streamovací služba Disney+, která nabízí velké množství obsahu včetně kompletních Star Wars nebo všech marvelovek. Nicméně Disney+ není a pravděpodobně ani celý rok 2020 nebude v ČR dostupná.


Apple TV+ Netflix HBO GO
Počet titulů s českou podporou (titulky nebo dabing)* několik desítek +1 000 1 500
Max. kvalita přehrávání až 4K až 4K Full HD
HDR
Max. počet souběžně přihlášených zařízení 6 až 4 2
Cena 139 Kč 199–319 Kč 159 Kč

*Apple neudává přesný počet dostupného obsahu.

i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

Streamovací služba Apple TV+ odstartovala 1. listopadu a je dostupná ve více než 100 zemích celého světa včetně rozšířené zvukové a titulkové podpory. Díky tomu získáte špičkový obsah, který jinde neuvidíte. A přitom za nízký měsíční paušál pro celou vaši rodinu.

WEB2