Obnovit stránku

Prodloužili jsme pro vás otevírací dobu našich prodejen, abyste mohli dárky letos nakoupit v klidu a bez stresu.

Komponenty

American Wire Gauge (AWG)

Jednotka American Wire Gauge (AWG) vznikla již v devatenáctém století a je jistou obdobou palcových měr. V Evropě ji neznáme, ale za oceánem se stále hojně používá.

Co je Tor?

Tor je softwarový systém a označení pro celosvětovou síť serverů, která svým uživatelům umožňuje anonymně komunikovat a procházet internet. Název Tor vznikl jako zkratka z projektu The Onion Router, jenž byl ve svých počátcích sponzorován Námořnictvem Spojených států amerických (U.S. Navy). Nyní se však jedná o neziskový projekt vybudovaný na základě dobrovolnických serverů, jehož hlavním účelem je vytvářet bezpečné a svobodné prostředí s vestavěnými funkcemi pro ochranu osobních údajů.

Stínění kabelu (INFORMACE)

Stínění kabelu slouží jako „filtr“ nežádoucího šumu. Šum se může projevovat zhoršenou kvalitou obrazového, zvukového nebo datového výstupu. Proti rušení je vybavena i celá řada napájecích kabelů (zpravidla ferritový váleček u konektoru), u kterých jde však spíše o určitou pojistku. Většina koncových zařízení, například notebooků, obsahuje ještě přímo ve svém těle kondenzátory, jež mají na starost právě filtraci napětí.

Co je HDMI?

HDMI (High Definition Multimedia Interface) je dnes nejpoužívanější digitální standard pro přenos videa, audia i internetu. Velmi často se využívá pro připojení televizí, monitorů nebo projektorů k multimediálnímu zařízení. Díky jeho rozšířenosti a všestrannosti existují různé verze a tvary konektoru. Více v článku.

Co je DVI?

Rozhraní DVI (Digital Visual Interface) slouží k propojení monitoru s počítačem a zvládne přenášet analogový i digitální signál. Konektor, včetně redukcí pro zpětnou kompatibilitu, existuje v různých variantách. Rozhraní DVI je stále rozšířené, byť se jedná o starší technologii, která již pomalu ustupuje. Co je DVI? Jaká je budoucnost DVI? A jaký je rozdíl mezi DVI-A, DVI-D a DVI-I? Odpovědi najdete v dnešním článku.

Co je KodakCoin?

KodakCoin je nová kryptoměna, o jejíž vznik se postarala společnost Eastman Kodak Company a která bude sloužit v taktéž nově vybudovaném systému KodakOne jako platidlo. Poprvé byla tato kryptoměna spolu s KodakOne představena na veletrhu spotřební elektroniky CES 2018 v Las Vegas. K prvotnímu vpuštění mincí do oběhu (ICO), a tedy i zahájení provozu celé platformy, mělo dojít ve spolupráci s londýnskou mediální společností Wenn Media Group už 31. ledna letošního roku.

Co je deep web? A jak se liší od dark webu?

Deep web tvoří 96 % celého internetu. S deep webem je spojena řada pověr. Chcete o Deep web vědět více? Jak se liší od Dark webu? Co deep web tvoří? A jak deep web souvisí s bitcoinem?

UEFI/EFI a BIOS (ROZDÍLY A POPIS)

Veškeré současně prodávané základní desky, až na výběhové modely, obsahují moderní UEFI BIOS. 

Čipové sady (čipsety) AMD (PODROBNÝ PŘEHLED)

Čipové sady (čipsety) Intel (PODROBNÝ PŘEHLED)

WEB13