Obnovit stránku
Elden Ring; wallpaper: válečník

Elden Ring: Vše, co víme

Speciál: • Autor: Jiří Fait

Elden Ring lze označit za jednu z nejtajemnějších her ve vývoji. Může za to hned několik důvodů – spolupráce spisovatele George R. R. Martina s japonskými vývojáři z FromSoftware a samotné „herní ticho“, které titul obestřelo záhy po jejím oznámení. Fanoušci čekají na jakékoli informace jako na déšť v poušti, a i když jich není mnoho, možná právě vaši žízeň po nich v tomto článku alespoň částečně uhasíme.


Alza Magazín

Nejnovější updaty

(25. 2. 2021) Článek vytvořen, obsahuje základní informace a podrobnosti ohledně platforem a data vydání. Nastiňuje gameplay a příběh Elden Ring a naleznete zde i dosud publikované oficiální videa a screenshoty.


Zdroj obrázku: FromSoftware

Elden Ring: Vše, co víme – OBSAH

Elden Ring: Základní informace

Alza Magazín

Elden Ring (hra)

Akční RPG Elden Ring vyvíjí studio FromSoftware a vydává společnost Bandai Namco Entertainment. Hra nemá stanovené datum vydání, ale dorazí zřejmě na PC, PS4, PS5Xbox One a Xbox Series X/S. Informace o české lokalizaci a multiplayeru nejsou momentálně k dispozici. | Homepage


Články: | Speciál Vše, co víme

A cože to ten Elden Ring vlastně je? CEO z FromSoftware (a ředitel vývoje Hidetaka Miyazaki) o hře řekl, že bude mít otevřený svět „zralý k průzkumu“, ale zároveň bychom měli očekávat, že DNA Souls titulů zde zůstane zachována. Půjde o third-person akční RPG a spolupráce s Georgem R. R. Martinem naznačuje, že lore a příběh světa Elden Ring vznikne do značné míry právě z pera spisovatele ságy Písně ledu a ohně. Což v kostce znamená, že půjde pravděpodobně ještě o pochmurnější a bezútěšnější prostředí, než na jaké jsme z her od FromSoftware zvyklí.

Elden Ring – E3 2019

Od oznámení dalšího RPG od společnosti FromSoftware na E3 2019 už uplynuly téměř dva roky.

zdroj: FromSoftware

Vývojáři prozatím nevyjasnili, jak bude jejich „transformace“ z kompaktních Souls lokací do otevřeného světa vypadat, jaké (a jestli vůbec) gameplay prvky bude ze Souls her Elden Ring zahrnovat a kdy bychom jej mohli očekávat. Jak jsme již řekli, informací není mnoho a když už se nějaké na webu objeví, jde většinou o zbožné přání nedočkavých pařanů, kteří si něco vyfabulovali.

Ovšem hra (prý) existuje, o čemž svědčí i prohlášení Phila Spencera, ředitele Xbox divize. Ten v rozhovoru pro server Gamespot řekl, že z Elden Ring „viděl a hrál docela dost“ a i když se jednalo o předběžnou verzi titulu, i sám prý Spencer uznal, že se jedná o doposud nejambicióznější projekt studia FromSoftware.

Elden Ring: Recenze, preview, dojmy z hraní


Jakmile budou recenze, preview nebo dojmy z hraní k dispozici, naleznete zde příslušné odkazy. Elden Ring je prozatím zahalen mlhou tajemství a jediný, o kom víme, že Elden Ring alespoň viděl (tedy kromě vývojářů), je ředitel Xbox divize Phil Spencer.

Elden Ring: Datum vydání, platformy


Elden Ring byl poprvé ohlášen na E3 v roce 2019 a z traileru víme, že dorazí minimálně na PC, Xbox One a PlayStation 4. Dlouhé informační embargo může také být způsobeno tím, že se vývojáři soustředí také na optimalizaci pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S, ale v tomto případě jde o pouhou spekulaci. Datum vydání prozatím nebylo stanoveno.

Elden Ring; screenshot: kovář

Pokud je tohle kovář, nemohl by nám už ukout alespoň přibližné datum vydání?

zdroj: FromSoftware

Elden Ring: Čeština, česká lokalizace


Oficiální český překlad pro Elden Ring prozatím nebyl zmíněn. Pokud by šlo o PlayStation exkluzivitu (jako například Bloodborne z roku 2015), existovala by zde naděje, jelikož Sony poslední dobou své tituly počešťuje. Takhle ovšem můžeme jen doufat.

Elden Ring: Příběh


Momentálně nemáme ani jméno světa, ve kterém by se měl Elden Ring odehrávat a střípky prostředí z oznamovacího traileru jsou kryptické natolik, že se můžeme pouze dohadovat. Scenérie z traileru mají „severský nádech“ a vzhledem k tomu, že si studio přizvalo ke spolupráci odborníka „na seveřany“, tedy spisovatele George R. R. Martina, lze zde nějakou temnou (vikingskou?) tématiku očekávat. Miyazaki zmiňoval hrady, když v rozhovoru pro Microsoft mluvil o otevřeném světě Elden Ringu, takže můžeme celkem klidně říct, že půjde opět o středověké fantasy, které není vývojářům cizí.

Malou poznámku utrousil Miyazaki také o samotném názvu hry: Elden Ring je prý jakýsi mysteriózní koncept, který definuje samotný svět. Elden Ring je ale roztříštěn a význam tohoto faktu zjistíme až v samotné hře.

Elden Ring: Gameplay


Na skutečné gameplay ukázky si musíme ještě počkat, ale už teď víme, že půjde o akční RPG, což alespoň tvrdí twitterový účet společnosti FromSoftware a také sám Hidetaka Miyazaki. V rozhovoru pro Microsoft také řekl, že se titul hodně zaměří na RPG elementy, což by mohlo znamenat, že se křivka hratelnosti posune spíše směrem k Dark Souls, které mělo k RPG blíže než tomu bylo v případě posledního titulu FromSoftware, tedy Sekiro: Shadows Die Twice.

V tom samém rozhovoru Hidetaka také potvrdil, že epické souboje s bossy jsou stále hlavní ingrediencí studia: „Boss fighty jsou něco, co opravdu děláme rádi a budou i jedním ze stěžejních bodů v Elden Ring. Máme pocit, že ve hře je široká škála unikátních a strašlivých bossů, na které se hráči mohou těšit,“ říká Miyazaki. A nebylo by to ono, kdyby se na soundtracku opět nepodílela hudební veteránka Yuka Kitamura, jež měla rovněž na svědomí velkou část soundtracku z Dark Souls 3 a Sekira.

Elden Ring; screenshot: monstrum

Hru od FromSoftware bez epických (a někdy též epicky těžkých) soubojů s bossy si snad už ani nelze představit. A co tenhle filuta? Boss, nebo přítel? Nebo obojí?

zdroj: FromSoftware

Podobně jako v Dark Souls, tak i v Elden Ring si vytvoříte postavu v tradičním RPG stylu, což je další odchylka od poslední hry japonského studia. To může znamenat, že příběh kolem hlavního charakteru bude volnější, namísto striktně daného hrdiny (jako byla právě postava ze Sekira, či třeba Geralt ze Zaklínače).

Elden Ring: Multiplayer


V rozhovoru pro Microsoft ředitel vývoje Hidetaka Miyazaki sice multiplayer nijak důkladně neprobíral, ovšem potvrdil, že se ponese v duchu Dark Souls her – tudíž můžeme očekávat omezenou možnost kooperace a také zřejmě nějakou formu PvP.

Elden Ring: Videa, trailery, screenshoty


V této kapitole najdete ta nejzajímavější oficiální videa (zejména tedy trailery) a obrazové materiály (především screenshoty), které byly k Elden Ring vydány.

Oficiální screenshoty a obrázky, galerie

(10. 6. 2019): Elden Ring – E3 2019

Elden Ring – E3 2019

zdroj: FromSoftware

Elden Ring: Hardwarové nároky na PC


Oficiální hardwarové požadavky pro Elden Ring prozatím nejsou známy.


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém bude oznámeno bude oznámeno
Procesor bude oznámeno bude oznámeno
Grafická karta bude oznámeno bude oznámeno
DirectX bude oznámeno bude oznámeno
Operační paměť bude oznámeno bude oznámeno
Pevný disk bude oznámeno bude oznámeno
i

To jsou tedy veškeré podstatné informace, které v současné chvíli o Elden Ring máme. Tento speciál budeme pravidelně aktualizovat s tím, jak se budou objevovat nové detaily nejen z oficiálních zdrojů.

• Zdroje: Gamespot, Microsoft, FromSoftware, Twitter


P-DC1-WEB14