Obnovit stránku
Godfall; wallpaper: cover

Godfall: Vše, co víme

Speciál: • Autor: Ondřej Zeman

Jedna z prvních her nové generace Godfall dorazí v listopadu 2020. Co o očekávaném akčním looter-slasher titulu víme, jaké zbraně v něm budeme moci ovládnout, zda bude hned při startu disponovat českou lokalizací, a kde se má odehrávat herní příběh, vám řekneme v našem speciálu.

Alza Magazín

Nejnovější updaty

(9. 11. 2020) Článek vytvořen, obsahuje základní informace a podrobnosti ohledně platforem a data vydání. Nastiňuje gameplay a příběh Godfall a naleznete zde i dosud publikované oficiální videa a screenshoty.


Godfall: Vše, co víme – OBSAH

Godfall: Základní informace

Alza Magazín

Godfall (hra)

Akční looter-slasher Godfall vyvíjí studio Counterplay Games a vydává společnost Gearbox Publishing. Hra vychází na 12. 11. 2020 na PC a PS5 – (19. 11. v ČR/SK), na ostatní konzole nedorazí dřív než 12. 5. 2021. Hra vychází bez české lokalizace a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: Recenze | Speciál: Vše, co víme

Akční looter-slasher Godfall mají na starosti vývojáři z Counterplay Games, zatímco distribuce je na bedrech společnosti Gearbox Publishing. Příběh má být zaměřen na fantasy svět Aperion, který budete v kůži jednoho z posledních členů umírajícího řádu valorianských rytířů zachraňovat před monstry všeho druhu. Po stránce gameplaye má mít Godfall blízko k většině looter shooter titulů (Destiny 2, Borderlands 3), takže v něm budete v rozsáhlých úrovních eliminovat stvůry a vylepšovat svou výstroj. Hlavním rozdílem od jiných takto laděných projektů bude skutečnost, že namísto střílení budete své nepřátele likvidovat především za pomoci seků a prudkých výpadů.

Známe již i datum vydáníAktuální verze vám nabídne kooperaci až pro tři osoby. Zdá se také, že Godfall vyjde bez oficiální české lokalizace.

Godfall; screenshot: Solaris
Bossové jsou nedílnou součástí Godfall. V každé úrovni se můžete těšit rovnou na několik velkolepých střetů, které dají zabrat vašim schopnostem.

Godfall: Recenze, preview, dojmy z hraní


Godfall se při vydání dočkal poměrně chladného přijetí. Většina kritiků se shodovala, že Godfall nenaplnil očekávání a kromě oslnivé grafiky jde tak spíš o zklamání.

Náš redaktor Ondra Zeman hru hodnotil takto: „Líbivě vypadající Godfall promarnil veškerý svůj potenciál, kvůli čemuž je to tupé stereotypní akční RPG, jehož jedinou silnou stránkou je vizuál a obstojný systém vývoje hrdiny. Určen je primárně pro hráče, kteří nejsou nároční a od her vyžadují především oslnivý vzhled. Hledáte-li něco komplexnějšího, kde se brzy nezačnete nudit, Godfall ignorujte.Celá recenze.

Godfall: Datum vydání, platformy, edice


Godfall vychází 12. listopadu 2020 na PC, kde bude kvůli exkluzivitě dostupné pouze na Epic Games Store, a také na PS5, kde bude v ČR/SK dostupné až 19. listopadu, tedy v den vydání konzole. Později by Godfall měl dorazit také na Xbox Series X a s vysokou pravděpodobností též na Steam. Kdy k tomu však dojde, není zatím stanoveno. K dispozici už jsou však informace o edicích, v nichž nám bude toto dílo nabízeno.

Godfall; screenshot: truhla
Prakticky ve všech edicích Godfall najdete při předobjednávce vedle základní hry také jednu truhlu plnou podpůrné výstroje.

Základní verze Godfall (Standard Edition) vám při předobjednávce nabídne pouze hru spolu s krabicí plnou počátečních vylepšení a několika vizuálními úpravami výstroje. V Godfall: Deluxe Edition vlastně naleznete to samé co při koupi první položky, jen s tím rozdílem, že se následně můžete těšit na první dosud nespecifikované rozšíření, jež v budoucnu Godfall obohatí. Vedle těchto dvou verzí máte ještě možnost zakoupit nejdražší alternativu Godfall: Ascended Edition. Ta obsahuje kromě základní hry a úvodního datadisku také řadu zlatých brnění, zbraní a štítů, jež vám pomohou odlišit se od většiny valorianských rytířů pohybujících se herním světem.

Godfall: Čeština, česká lokalizace


Aktuálně nepatří čeština mezi jazyky, jimiž by měl Godfall při vydání disponovat. Je tedy nepravděpodobné, že bychom se dočkali oficiální české lokalizace přímo od vývojářů z Counterplay Games, nebo vydavatelské společnosti Gearbox Publishing. Není však zcela vyloučené, že minimálně na PC se časem do vytvoření češtiny pustí komunitní překladatelé, kteří vytvoří neoficiální lokalizaci.

Godfall: Příběh


V rámci příběhu Godfall se vydáme do neklidného světa Aperion, jež se kvůli válkám mezi jeho vůdci změnil v místo plné zmatků a krveprolití, jemuž vládne mocí opojený Macros, kterého je třeba zastavit. Do rukou vám bude v Godfall dán jeden z posledních zástupců dobro vyznávajícího řádu valorianských rytířů, jehož členové jsou považováni za nepřemožitelné bojovníky nejen pro svou fyzickou zdatnost, ale také díky schopnosti nasadit si legendární zbroje. Ty posouvají jejich bojové umění na takovou úroveň, že se jim není schopen vyrovnat žádný smrtelník, což vám jistě nejednou zachrání život.

Godfall – Cinematic Intro: The Fall | PS5

Godfall vás nebude šetřit.

Na své cestě za mocí opilým Macrosem tu musíte projít čtyřmi rozsáhlými úrovněmi zformovanými elementy, jimž jsou zasvěceny. Těšit se podle aktuálně prezentovaných informací můžete v Godfall na říši země, vody, vzduchu a ohně. Každá sféra má být navržena tak, aby co nejvíce odpovídala prvku, jenž má hráčům prezentovat. Navíc tu naleznete sekci Tower of Trials, ve které se postavíte těm nejsilnějším protivníkům ve snaze od nich získat co nejlepší možnou výstroj.

Godfall: Gameplay


Akční looter-slasher Godfall patří mezi zástupce oblíbeného žánru looter shooter (Destiny 2, Borderlands 3). Připravit se tudíž můžete na to, že během vybíjení rozsáhlých úrovní plných obyčejných nepřátel i bossů narazíte na velké množství různě kvalitních předmětů, jimiž bude možné vaši postavu konstantně vylepšovat. Po stránce gameplay se však bude Godfall od většiny svých kolegů lišit především tím, že si v něm moc nezastřílíte. Prim tu totiž má hrát dynamický kontaktní boj, při jehož tvorbě se autoři inspirovali třeba u série Monster Hunter.

Samotná škála zbraní má být tvořena pěti primárními nástroji. V základu má být možné bojovat s dlouhým jednoručním mečem, párem středních mečíků, obouručákem, válečným kladivem a kopím. Každá ze zbraní vám podle vypuštěných informací nabídne unikátní herní styl, jenž nebude úplně snadné ovládnout. Za všech okolností má váš hrdina mít po ruce štít určený nejen k vykrývání útoků, ale také k čistokrevné ofenzivě.

Godfall: Combat Overview – PS5 Gameplay Walkthrough

Pokud budete chtít v Godfall uspět, nezbude vám nic jiného než se naučit efektivně bojovat minimálně s jedním nástrojem smrtí, který vám hra nabídne.

Váš herní styl ovšem nebudou definovat pouze zbraně, které si na sebe v Godfall nahodíte. Zásadní má být také volba zbroje, protože každé brnění vám nabídne trošku odlišné benefity a hlavně statistiky. Ty tu definuje jak plátový oblek, jenž nosíte, tak i šest kusů výstroje. Obdobně jako ve většině akčních RPG ani v Godfall neschází vylepšování předmětů spolu se zdokonalováním primárního protagonisty za pomoci dovednostních bodů.

Godfall: Multiplayer


Hráči bažící po tom vydat se do světa Godfall s kamarády nečeká zklamání, jelikož v něm naleznou na kooperaci zaměřený multiplayer. Za dobrodružstvím se díky této složce můžou pustit až se dvěma spojenci, kteří musí mít hru zakoupenou. Fanoušky PvP však tento kousek zřejmě nepotěší, protože režim orientovaný na jejich touhy v Godfall minimálně zatím nenajdou. Vzhledem k tomu, že má tento kousek před sebou jakožto live-service skutečně dlouho cestu, není vyloučeno, že se módu zaměřeného na duely, či dokonce menší bitvy časem nedočkají.

Godfall; screenshot: trio
Do boje proti šílenému Macrosovi se můžete v Godfall vrhnout až s dvěma kamarády.

Godfall: Videa, trailery, screenshoty


V této části naleznete všechna dosud vypuštěná videa a obrázky, které vývojářská společnost Counterplay Games ke Godfall uvolnila do světa.

Oficiální screenshoty a obrázky, galerie

Godfall; wallpaper: Greyhawk Godfall; wallpaper: Hinterclaw
Godfall; wallpaper: Phoenix Godfall; wallpaper: Silvermane Godfall; wallpaper: Vertigo
Godfall; screenshot: vzduch Godfall; screenshot: external Godfall; screenshot: voda

(5. 11. 2020): Godfall Celebration - New Gameplay & Developer Q/A

Godfall Celebration - New Gameplay & Developer Q/A

(5. 11. 2020): Godfall – Launch trailer | PS5 & PC

Godfall – Launch trailer | PS5 & PC

(29. 9. 2020): Godfall – Cinematic Intro: The Fall | PS5

Godfall – Cinematic Intro: The Fall | PS5

(12. 9. 2020): Godfall: Combat Trailer – 4K

Godfall: Combat Trailer – 4K

(6. 8. 2020): Godfall: Combat Overview – PS5 Gameplay Walkthrough

Godfall: Combat Overview – PS5 Gameplay Walkthrough

(13. 6. 2020): Godfall: PC Gameplay First Look Trailer

Godfall: PC Gameplay First Look Trailer

(12. 12. 2019): Godfall - Reveal Trailer

Godfall - Reveal Trailer

Godfall: Hardwarové nároky na PC


Jakožto jedna z prvních her pro novou generaci konzolí, která dorazí také na PC, má Godfall podle posledních informací o něco vyšší systémové požadavky než jsou hráči z posledních let, kdy se většina her optimalizovala na Xbox One, Xbox One X, PS4 a PS4 Pro, zvyklí. Už minimální HW požadavky od vlastníků počítačů kupříkladu požadují mít ve stroji 12GB RAM, což je hodnota, která není úplně závratná, avšak ne každý vlastník PC jí disponuje. Mezi doporučenými naopak naleznete grafickou kartu GTX 1080 TI – 11GB též nepatřící mezi obvyklou výstroj běžného uživatele. Přestože už je venku většina detailů, kolik bude potřeba místa, zatím nevíme. Na PS5 však Godfall vyžaduje minimálně 50GB. Pokud vás zajímá, zda splňujete HW požadavky, koukněte do přiložené tabulky.


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 10 Windows 10
Procesor AMD RYZEN 5 1600 / INTEL CORE I5-6600 AMD RYZEN 5 3600 / INTEL CORE I7-8700
Grafická karta AMD RADEON RX 580 – 8GB / NVIDIA GEFORCE GTX 1060 – 6GB AMD RADEON RX 5700 XT – 8GB / NVIDIA GEFORCE GTX 1080 TI – 11GB
DirectX
Operační paměť 12 GB 16 GB
Pevný disk

S jakým herním PC na Godfall?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox Core GTX1650

Základní sestava:

Alza GameBox Core GTX1650

Alza GameBox Core RTX3070

Optimální sestava:

Alza GameBox Core RTX3070

Alza BattleBox Core RTX3080 Helios

Sestava pro náročné:

Alza BattleBox Core RTX3080 Helios

i

To jsou tedy veškeré podstatné informace, které v současné chvíli o Godfall máme. Tento speciál budeme pravidelně aktualizovat s tím, jak se budou objevovat nové detaily nejen z oficiálních zdrojů.

• Zdroje: YouTube (Gearbox Official), https://blog.playstation.com/


WEB3