Obnovit stránku

Nejlepší herní telefony 2025 (AKTUALIZOVÁNO)

• Autor: Redakce

Mobilní hraní je oblíbenou kratochvílí a v posledních letech je na vzestupu. A k tomu nejlépe slouží herní telefony, protože pro hraní mají optimalizovaný například výkon, zvuk a speciální herní funkce. Pokud také rádi hrajete hry na mobilu a plánujete si k tomu koupit pořádný stroj, zde si vyberete. Toto jsou momentálně ty nejlepší herní telefony na trhu.

Nejlepší herní telefony 2025

Nejlepší herní telefony – OBSAH

  1. Srovnání herních telefonů s běžnými smartphony
  2. Asus ROG Phone 9 Pro obhajuje titul absolutní špičky mezi herními mobily
  3. Nubia Redmagic 10 Pro navazuje v tom nejlepším na svého předchůdce
  4. iPhone 16 Pro Max - to nejlepší, co může iPhone hráčům nabídnout
  5. Porovnání nejlepších herních telefonů
  6. Další telefony na hraní her
  7. E-sporty na chytrých telefonech
  8. Starší herní telefony

Srovnání herních telefonů s běžnými smartphony

Herní telefony mají zpravidla lepší parametry než běžné smartphony. V tomto mají navrch:

  • Kvalitní obraz na velkém displeji s vyšší obnovovací frekvencí, ideálně více než 120Hz.
  • Skvěle zvládnuté chlazení, které garantuje dlouhodobý výkon na maximální frekvenci CPU a GPU (u standardního telefonu klesá po zahřátí výkon).
  • Výkonný grafický akcelerátor.
  • Výrazný design a celkově větší rozměry, které umožňují integrovat baterii s vyšší kapacitou.
  • Stereofonní zvuk, který nebývá zkreslený ani při držení telefonu oběma rukama.
  • Některé herní telefony mají konektory umístěny tak, aby hraní bylo pohodlné i během nabíjení.
  • V poslední době se objevují různé herní vychytávky jako například vestavěné dotykové „ovladače“.

Asus ROG Phone 9 Pro obhajuje titul absolutní špičky mezi herními mobily

Není žádným překvapením, že se mezi nejlepšími mobilními herními mašinami opět vyjímá Asus se svým ROG Phonem 9 Pro. Jedním z hlavních důvodů, proč tomu tak je, je kromě nadupaných komponent – jako je Snapdragon 8 Elite, i fakt, že výrobce přes jasné herní zaměření nezapomíná ani na zbytek výbavy. Telefon tak netrápí žádné velké kompromisy. Vedle super výkonného procesoru a rychlých RAMek tak dostaneme slušnou soustavu fotoaparátů nebo solidní výdrž na baterii. Celé zařízení pak sjednocuje gamingový, přesto užitečný a poměrně originální, design.

Že se jedná o herní telefon, je patrné hned na první pohled. Tento pocit evokuje především mřížka mini-LED diod, s názvem Anime Vision, umístěná na zádech zařízení. Na tomto panelu pak můžete přehrávat předvolené animace či dokonce (díky nové funkci Anime Play) hrát několik z předem vytvořených miniher. Rozhodně se jedná o originální prvek, který podtrhuje futuristický vzhled a odlišuje telefon od většiny konkurence.

Asus ROG Phone 9 Pro, design
Asus ROG Phone 9 Pro je špička mezi herními telefony. Jeho displej například umí až 185 Hz obnovovací frekvence a k dispozici jsou i animace Anime Vision.

O nejvyšší možný výkon se stará letos uvedený Snapdragon 8 Elite (s grafikou Adreno 830), který patří mezi krále současných mobilních procesorů. Jeho hladký chod podporují rychlé LPDDR5X paměti RAM o kapacitě 16 GB nebo až monstrózních 24 GB, lišících se podle zvolené konfigurace.

Nový procesor, který nabízí až o 36 % vyšší výkon oproti loňskému modelu, je samozřejmě doplněn o efektivnější chladící systém. Ten díky sloučenině nitridu boritého rovnoměrně distribuuje teplo po zařízení, v místech, kde ho běžně nedržíte. Nutno však dodat, že pokud byste chtěli dosáhnout maximálního výkonu a komfortu, vyplatí se využít externí chladič připojitelný přes USB-C.

Bonusovými prvky, podporujícími ten nejlepší herní zážitek, pak jsou opět opět haptická tlačítka Air Triggers, užitečná při hraní či focení, nebo sekundární nabíjecí port, do něhož lze zapojit chladič či napájecí kabel, když používáte telefon v horizontální poloze.

Za zmínku stojí, krom různých přizpůsobitelných nastavení pro hráče (jako je rozhraní Armoury Crate) také nový „AI pomocní“, který dokáže analyzovat současný stav hry a v případě jednoduchých úloh a cut scén vaši úlohu převzít a automatizovat.

i Asus ROG Phone 9 Pro (RECENZE): Herní bestie se skvělým foťákem, která míří nejen na hráče

A jak již bylo zmíněno, kvalita tohoto zařízení, není zdaleka zaručena jen gamingovými funkcemi. Mimo ně se totiž telefon pyšní také 6,78" AMOLED displejem s obnovovací frekvencí až neuvěřitelných 185Hz a tenkými rámečky, vnitřní pamětí až 1 TB, certifikací odolnosti IP68 a nejnovějším Androidem 15. K tomu používá ROG Phone 9 Pro i solidní fotoaparáty, zahrnující mj. i 32Mpx teleobjektiv podporující až trojnásobný optický zoom. Náročnější uživatele jistě potěší, že se kapacita baterie meziročně navýšila z původních 5 500mAh na současných 5 800mAh.

Jako u řady dalších herních telefonů zde najdete funkci Bypass, díky níž lze mobil připojit do sítě a komponenty budou napájeny přímo – místo toho, aby se energie ukládala do baterií a až pak napájela komponenty. I při častém hraní si tak mobil udržuje vysokou životnost akumulátoru. Nabíjení je jinak 65W, stejně jako u loňského modelu.

ASUS ROG Phone 9 Pro

Panel Anime Vision nabízí různé animace a dokonce předinstalované minihry

Je dobré si uvědomit, že se nejedná pouze o dobrý herní telefon, ale spíše o všestranný nástroj, na technologické úrovni vlajkových lodí. Pokud by vám tedy cenovka přesahující hranici 30 000kč přišla příliš nasazená, nemusíte se bát sáhnout po základním modelu ROG Phone 9. Ten narozdíl od Pro verze postrádá teleobjektiv a má pouze jednodušší designové mini-LEDky na zadní straně. Špatnou volbou by nebyla ani předcházející verze ROG Phone 8 Pro nebo nový odlehčený ROG Phone 9 FE, které jsou však vybaveny slabším procesorem Snapdragon 8 Gen 3.

Nubia Redmagic 10 Pro+ navazuje v tom nejlepším na svého předchůdce

Mezi nejelepší herní telefony již několik let řadíme i vlajkové telefony Nubia Redmagic. Velké ohlasy vzbudil nejnovější model Redmagic 10 Pro+, který představuje to nejlepší, co značka doposud vytvořila. Jeho současným největším nedostatkem je fakt, že prozatím není dostupný v České republice, ovšem naděje na jeho uvedení na trh stále neumírá, jelikož podobné zpoždění jsme mohli zaznamenat i u všech předchozích generací.

Vývojáři v Nubii přesně ví, jak se ta hra hraje a tak se Redmagic 10 Pro pyšní vlajkovými parametry srovnatelnými s těmi v letošním ROG Phonu. V jádru telefonu tak tiká nejvýkonnější čipset současnosti Qualcomm Snapdragon 8 Elite, který je doplněn o 16, nebo dokonce 24 GB paměti RAM a 512 GB interní paměti. Co však Redmagic 10 Pro+ odlišuje od většiny ostatních herních telefonů je displej. Ten je sice standardně typu AMOLED, nabízí rozlišení 1 216 × 2 688 pixelů a neuvěřitelně plynulou obnovovací frekvenci až 144Hz, na rozdíl od všech ostatních herních telefonů však skrývá selfie kameru pod displejem, což podtrhuje celkovou čistotu zařízení a ničím nerušený herní zážitek.

Nubia Redmagic 10 Pro

Herní, ale přesto minimalistický design je patrný především na zadní straně, jejíž dominantou je polopropustný kryt s technickými motivy a podsvíceným logem.

Na samotném těle telefonu také nalezneme několik speciálních prvků, které jej odlišují od běžných smartphonů. První takovou technologií jsou dotyková tlačítka (se snímací frekvencí až 520Hz), která mohou hráči využít k jistějšímu ovládání her a nechat si tak více displeje pro lepší přehled o herní situaci. V rámu telefonu najdeme taktéž dva výduchy chlazení, které letos prošlo výrazným vylepšením. Nově je totiž založeno na technologii tekutého kovu, který zaručuje rychlejší vedení tepla na rozdíl od teplovodivých past, které byly používány doposud.

i Herní mašiny Nubia Redmagic 10 Pro a 10 Pro+ chtějí trumfovat top výkonem i vysokými kapacitami baterie

Vrcholový herní zážitek vám také zpříjemní dva vibrační motory, spolu se stereo reproduktory a odladěným softwarem s herním režimem. Tu nejdelší Gaming session vám zase zajistí 7050mAh baterie s rychlým 120W nabíjením, se kterým doplníte šťávu za méně než půl hodiny. Za zmínku stojí taktéž fotoaparáty, které i když nejsou prioritou, nabídnou optickou stabilizaci, nebo ultraširokoúhlý objektiv. Celkově je tak Redmagic 10 Pro Plus skvělým telefonem, který přes očividné herní zaměření, nabídne slušnou výbavu ve všech oblastech.

Tento telefon však bohužel není na našem trhu dostupný, ovšem místo něj lze koupit téměř identického sourozence Redmagic 10 Pro. Jediným rozdílem je rychlost dobíjení, jež je u modelu Pro "jen" 100 W a paměťové konfigurace z nichž nejlepší se u nás prodává 16/512 GB.

iPhone 16 Pro Max – to nejlepší, co může iPhone hráčům nabídnout

I když se nejedná o herní telefon v pravém slova smyslu, nepochybně bychom iPhone 16 Pro Max do tohoto žebříčku měli zařadit, a to hned z několika důvodů. Zaprvé Apple produkuje dlouhodobě jedny z nejvýkonnějších telefonů na trhu a i přes to, že nejsou dedikované na hry, tvoří tradičním herním telefonům svým 3nm čipem A18 Pro obstojnou konkurenci. A za druhé se iPhone 16 Pro Max pyšní obřím 6,9" Super Retina displejem s tenoučkými rámečky s jemností až 460 ppi, který hráče velmi dobře vtáhne do hry.

iPhone 15 Pro Max

Na iPhonu 16 Pro Max rozjedete i některé AAA herní tituly (zdroj: iDrop News)

iphone 16 Pro Max pohání (na rozdíl od předchozí dvojice) 3nm procesor vlastní výroby, A18 Pro. Ten se skládá z 6 jader CPU a dalších 6 jader GPU, které dokonce podporují ray tracing. Na nejnovějším iPhonu tak můžete rozjet i některé podporované AAA hry, jako je například Resident Evil 4 nebo Assassin's creed Mirage. Další spoustu her můžete najít i na App Storu, nebo nově v obchodech třetích stran.

i

Recenze iPhone 16 Pro Max: Obrovský displej, nekompromisní výkon a příslib brzkého příchodu AI

V neposlední řadě vás při volbě iPhonu podpoří i baterie s kapacitou 4 676 mAh, která poskytuje dostatečnou výdrž pro dlouhé herní seance. Ačkoli by mohl mít rychlejší nabíjení, výdrž baterie a energetická efektivita čipu A18 Pro Bionic zajišťují, že telefon dokáže držet krok s delším hraním bez potřeby častého dobíjení.

Podtrženo sečteno, iPhone 16 Pro Max díky svému displeji a výkonnému čipu nabídne nejen dobrý herní zážitek, ovšem i (zásluhou ostatních prémiových komponent) všestrannost, která herním telefonům často chybí.

Porovnání nejlepších herních telefonů

Ty nejlepší herní telefony jsme srovnali v následující tabulce.

Vybrané parametry Asus ROG Phone 9 Pro Nubia Red Magic 10 Pro Plus iPhone 16 Pro Max
Displej 6,78" AMOLED 6,85" AMOLED 6,9"  Super Retina XDR OLED
Rozlišení obrazovky 1 080 × 2 400 px, 388 ppi 1 216 × 2 688 px, 431 ppi 1 320 × 2 868 px, 460 ppi
Obnovovací frekvence 185 Hz 144 Hz 120 Hz
Zvuk stereo stereo stereo
Čipset Qualcomm Snapdragon 8 Elite (3nm) Qualcomm Snapdragon 8 Elite (3nm) Apple A18 Pro (3nm)
CPU 2× 4.32 GHz Oryon V2 Phoenix L + 6× 3.53 GHz Oryon V2 Phoenix M 2 x 4.32 GHz Oryon V2 Phoenix L + 6 x 3.53 GHz Oryon V2 Phoenix M 2× 3,89 GHz high-performance + 4× 2,2 GHz energy-eficient
GPU Adreno 830 Adreno 830 6 jader (podporuje ray-tracing)
RAM 16 /24 GB 16/24 GB 8GB
Interní úložiště 512 GB/1T 512 GB/1 T 256/512/1024 GB
Zadní fotoaparát 50 Mpx, f/1,9 + 13 Mpx, f/2,2 UW
32 Mpx, f/2,4 (teleobjektiv)
50 Mpx, f/1,9 + 50 Mpx, f/2,2 UW
2 Mpx, f/2,4 (makro)
48 Mpx, f/1,78 + 48 Mpx, f/2,2 UW  
12 Mpx, f/2,8(teleobjektiv)
Přední fotoaparát 32 Mpx 16 Mpx, pod displejem 12 Mpx
Baterie 5 800 mAh 7 050 mAh 4 676 mAh
Nabíjení 65W rychlonabíjení + 15W bezdrátové 120W rychlonabíjení rychlonabíjení - 50% za 25 minut + 25W bezdrátové
Připojení Bluetooth 5.4, WiFi 802.11, USB-C 3.2 Bluetooth 5.4, WiFi 7, USB-C 3.2 Bluetooth 5.3, WiFi 6e, USB-C 3.2
Rozměry 163,8 × 76,8 × 8,9 mm 163,4 × 76,1 × 8,9 mm 163 x 77,6 x 8.25 mm
Váha 227 g 229 g 227 g
Cena 33 990 Kč momentálně nedostupný od 33 489 Kč
*Ceny jsou platné k 12. 4. 2025

Další telefony na hraní her

Spousta telefonů sice není přímo označena jako herní, ovšem jejich specifikace jim umožňují bez problému rozjet jakékoliv hry. Zpravidla se jedná o vlajkové lodě jako například:

E-sporty na chytrých telefonech

V posledních letech jsou hry na telefonu velkým hitem a spousta hráčů přechází na mobilní hraní. K dispozici je spousta zajímavých titulů, ze kterých si vybere snad každý. Z těch konzervativnějších bychom mohli vypíchnout například Candy Crush, Clash of Clans, nebo Block Blast.

Naopak mezi ty více akční, které nachází zastání i u e-sportových agentur patří třeba PUBG Mobile, Call of Duty, Free Fire, nebo Legue of Legends: Wild Rift. Zmíněné tituly obhajují své místo i na mnoha soutěžích, z nichž nejprestižnější je Světový pohár e-sportu (The Esports World Cup). V roce 2025 se můžeme těšit na vydání hned několika plánovaných kompetetivních titulů pro mobilní telefony. Z těch nejočekávanějších můžeme zmínit třeba Valorant Mobile, či Rainbow 6 Mobile.

Běžnější a stále populárnější hry, které zaujímají dlouhodobě nejvyšší místa v žebříčcích stažených aplikací, jsou například Brawl Stars, Clash Royale, či Among Us. Ovšem mobilních her je nepřeberné množství, jen na Google Play jich je přes čtvrt milionu, a tak si každý může vybrat tu, která ho bude nejvíce bavit.

i Mohlo by vás zajímat

Pokud na telefonu rádi hrajete hry a berete to vážně, herní telefon je pro vás povinností. S rostoucím trendem e-sportu jsou na herní mobily kladeny stále větší nároky. Zatímco skvělý výkon najdete i u běžných vlajkových lodí, herní telefony mají vždy něco navíc – například odladěný systém, který je pro hraní nezbytností. Můžeme jenom odhadovat, kam se herní telefony dále posunou, jejich budoucnost však vypadá slibně.

Starší herní telefony

Nubia Redmagic 9 Pro přichází v přepracovaném futuristickém kabátku

Do hry o nejlepší herní telefon se přidává také Nubia Redmagic 9 Pro. Telefony Redmagic světem herních telefonů hýbou už nějakou dobu, v Česku to však s jejich dostupností nebylo nikdy nic moc. To už je naštěstí minulost a s malým zpožděním se k nám dostal i devátý model populární herní řady, byť to tak nejdříve nevypadalo.

Parametrově je na tom dost podobně jako loňský ROG Phone. Nejvýkonnější čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, 16 GB paměti RAM a 512 GB interní paměti. Rozdíl byste našli u displeje. Redmagic 8 Pro táhne na o chlup větší úhlopříčku 6,8" za cenu nižší obnovovací frekvence 120 Hz. Stejně jako u zmíněného Asusu zde najdete panel typu AMOLED.

Nubia Redmagic 10 Pro

Zejména u bílé varianty Nubia Redmagic 9 Pro je znát silná inspirace východní designovou filosofií.

Na co tedy telefon láká? Nabízí výrobci vlastní chladící systém ICE 13.0 a 520Hz spínače – přímé srovnání s konkurentem by sice bylo složité, ale dá se předpokládat, že si Asus ROG Phone 8 Pro s obrovským externím chladičem na zádech povede o něco lépe. Ten je však dostupný i pro Redmagic 9 Pro, konkrétně jde o Redmagic Turbo Cooler 4 Pro. Kvůli omezené dostupnosti si jej však u nás v oficiální distribuci nekoupíte.

Nubia Redmagic 9 Pro bezpochyby zaujme také po designové stránce. Telefon se profiluje o něco více jako herní a zejména jeho bílé provedení inspirované kyberpunkem a z nemalé části také východní designovou filosofií má potenciál mnoho hráčů uchvátit. Černé provedení pak nabídne o něco konzervativnější, elegantnější styl. Stále však na první pohled poznáte, že se jedná o vrcholového hráče.

Asus ROG Phone 8 Pro obhajuje titul absolutní špičky mezi herními mobily

Nejnovějším herním počinem tchajwanského výrobce není nic menšího než Asus ROG Phone 8 Pro. Oproti předchozím modelům zde vidíme trochu jinou filosofii – stále jde o telefon pro ty nejoddanější a nejnáročnější mobilní hráče, Asus se však snaží zavděčit i běžným zákazníkům. Vedle skvělého výkonu zde najdete i vyladěnou fotosoustavu, včetně teleobjektivu a designově jde o solidní kompromis mezi agresivním herním designem a tradičnějším vlajkovým vzhledem.

O nekompromisní výkon se u Asus ROG Phone 8 Pro samozřejmě stará aktuálně nejnovější a nejvýkonnější čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Ten je až o 30 % výkonnější a o 20 % efektivnější co do výdrže baterie, než byl jeho předchůdce. Velkou novinkou je také integrace LLM (jazykových modelů pro AI) přímo do čipu. V nejvyšší u nás dostupné konfiguraci je pak herní telefon ROG Phone 8 Pro obdařen 16 GB LPDDR5X RAM paměti a až 512 GB rychlé interní paměti UFS 4.0.

Že se telefon poměrně výrazně designově liší od předchozích modelů, jsme nakousli již výše. Výrobce zvolil konvenčnější design fotomodulu a herní duši Asus ROG Phone 8 Pro tak vizuálně připomíná „jen“ futuristický displej na zádech. I ten však prošel úpravou – letos jde o maticový displej AniMe, který do celkového designu telefonu zapadá mnohem lépe, přičemž stále zachovává široké možnosti přizpůsobení.

Nová generace herního telefonu značí také novou generaci jeho chlazení. Nový systém, označený Asus GameCool 8, je až o 22 % lepší co do účinnosti chlazení. Jak už je zvykem, k telefonu můžete připnout také externí chladič. Ten nejnovější, AeroActive Cooler X, také prošel značnými změnami a nabídne dalších 20 % k účinnosti chlazení. Je přitom výrazně kompaktnější než minulé modely.

i Asus ROG Phone 8 Pro (RECENZE): Řada smysluplných upgradů i méně agresivní design. Mobil jde správným směrem

Do telefonu výrobce opět použil i staré oblíbené funkce jako ultrazvukové spínače AirTrigger nebo haptická odezva X-Haptics. Baterie má letos o trochu menší kapacitu – 5 500 mAh oproti 6 000 mAh. Výrobce však uvádí, že díky zvýšené efektivitě bude výdrž takřka identická. Mobil by měl konkrétně zvládnout 23 hodin streamování videa, 17 hodin na sociálních sítích a nejméně 3,4 hodiny vysoce náročného hraní.

Jako u řady dalších herních telefonů zde najdete funkci Bypass, díky níž lze mobil připojit do sítě a komponenty budou napájeny přímo – místo toho, aby se energie ukládala do baterií a až pak napájela komponenty. I při častém hraní si tak mobil udržuje vysokou životnost akumulátoru. Nabíjení je jinak 65W, stejně jako u minulého modelu.

ASUS ROG Phone 7 Ultimate

Asus ROG Phone 8 Pro letos nabízí o něco umírněnější, ovšem stále herní vzhled.

Pokud vám přijde cenovka Asus ROG Phone 8 Pro příliš vysoká, zkusit můžete základní model Asus ROG Phone 8. S cenou o pár tisíců nižší nabízí stejné základní parametry jako model Pro. Jen na jeho zádech nenajdete sekundární displej, pouze osvícené logo. Spokojit se dále budete muset s nižší konfigurací. Základní model nabídne 12 GB operační paměti a 256GB interní úložiště.

Xiaomi Black Shark 5 Pro – vytříbené audio a bleskové nabíjení

Další herní telefon přichází z dílen populárního čínského výrobce Xiaomi a jmenuje se Xiaomi Black Shark 5 Pro. Jedná se o již pátého zástupce modelové značky Black Shark a byť nemá nejvýkonnější Snapdragon na trhu, nabídne celou řadu zcela unikátních funkcí.

Žraloka pohání čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, který má k ruce až 12GB LPDDR5 RAM paměti a 6,67" OLED panel s obnovovací frekvenci 144 Hz a certifikací SGS. Telefon se dále chlubí také 720Hz snímkovací frekvencí displeje a speciálním algoritmem TouchControl Master, díky nimž mají dotyky minimální odezvu.

i Nejvýkonnější mobilní telefony 2024

Herní mobil Black Shark 5 Pro dále doslova přetéká herními vychytávkami. V první řadě jsou to například dvě zabudovaná magnetická tlačítka na boční straně telefonu, která mají za úkol přiblížit mobilní gaming k pocitu z hraní na konzoli. Hráče jistě také potěší nové, ještě efektivnější vodní chlazení. Ke snížení teploty napomůže i přepracované uspořádání komponentů tak, aby byly ty nejdůležitější 100% pokryté chladičem.

Hráči ví, že také audio tvoří zážitky. To si samozřejmě uvědomují i v Xiaomi, a tak Black Shark 5 Pro vybavili dvěma stereo reproduktory a sestavou čtyř mikrofonů pro týmovou komunikaci. Díky tomu si tento herní telefon vybojoval první příčku v audio kategorii žebříčku DxOMark.

Xiaomi Black Shark 5 Pro

Xiaomi Black Shark 5 Pro se v zahraničí ukázal v červnu 2023.

Ani vteřinu nazmar – to se snaží Xiaomi Black Shark 5 Pro prosadit svým systémem baterie a nabíjení. Články samotné sice nejsou tak velké (mají kapacitu 4 650 mAh), to pravé kouzlo však nastává u nabíjení. Herní mašina nabídne velmi rychlé 120W nabíjení, a to ve dvou režimech. Mód Ultimate mobil nabije z nuly na sto už za 15 minut a hodí se, když potřebujete nabíjet opravdu rychle. Režim Even je pak o něco šetrnější k baterii a do plna telefon nabije za 24 minut.

Pro hráče je asi nejzajímavější možnost baterii při napájení zcela obejít. I Black Shark 5 Pro totiž umí zapnout režim, kdy se ze sítě budou napájet přímo jednotlivé komponenty a vezmou si přesně tolik, kolik potřebují. Uživatel tak může hrát, jak dlouho chce, aniž by se baterie poškodila. Vzniklé teplo se navíc rozloží po celém telefonu, díky čemuž jej chladič lépe zvládne. Tuto funkci jsme již v minulosti viděli u Asusu a můžeme ji brzy očekávat také u další konkurence.

i

Konkurenci tuhne úsměv. Honor Magic6 Pro dorazí na český trh

Asus ROG Phone 6 vyniká ultrazvukovými ovladači AirTrigger 6

Nejnovějším herním počinem tchajwanského výrobce není nic menšího než Asus ROG Phone 6. V hlavní roli je zde maximální výkon, stylové provedení a v neposlední řadě také množství funkcí pro hráče. Mobil potěší například zcela novým systémem chlazení GameCool 6 nebo unikátní funkcí AirTrigger 6, jejíž obdoby si fanoušci oblíbili již u předchůdců ROG Phone 6.

O nekompromisní výkon se u Asus ROG Phone 6 stará aktuálně nejnovější a nejvýkonnější čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Ten je až o 15 % výkonnější a o 20 % efektivnější co do výdrže baterie, než byl jeho předchůdce. V nejvyšší konfiguraci je pak telefon obdařen 16 GB LPDDR5 RAM paměti a až 512 GB rychlé interní paměti UFS 3.1. Nechybí samozřejmě ani populární utilitka Armoury Crate, díky níž si můžete výkon vyladit na míru.

Telefon křičí gamingem již na první pohled díky elegantnímu cyberpunkovému vzhledu, který od předchůdce prošel proměnou. Na zadní straně mobilu najdete RGB logo ROG tvořené panelem Dot Matrix, jehož barvy si můžete upravit dle libosti.

Mobil však nabídne také praktické funkce. Systém AirTrigger 6 nyní podporuje celou řadu nových gest a v neposlední řadě umožňuje otáčení pohledu ve hrách pomocí integrovaného gyroskopu. Hýbání telefonem tak bude přímo pohybovat s vaší herní postavou. Mobil je dále vybavený silnějším vibračním motorem pro lepší haptickou odezvu.

Asus zapracoval také na displeji. Rozměry i technologie sice zůstaly stejné (6,78" AMOLED), herní mobil však jako vůbec první přinesl na trh 165Hz obnovovací frekvenci. Hraní na mobilu by tak mělo být velmi plynulé.

i ASUS ROG Phone 5 (PREVIEW): ultimátní herní monstrum
ASUS ROG Phone 6

Asus ROG Phone 6 opět ukazuje, že i herní mobil může působit elegantně.

Kapacita baterie se u ROG Phone 6 od předchůdce nezměnila. Herní telefon opět nabídne dva 3 000mAh články, a tedy celkovou kapacitu 6 000 mAh. Ta stačí na hodiny hraní, a když šťáva dojde, připraven je 65W adaptér HyperCharge, který ji do 100 % doplní už za 42 minut. USB-C port je tradičně na boku, aby při hraní nepřekážel.

Telefon přichází i ve variantě Asus ROG Phone 6 Pro, která se u nás však neprodává. Nemusíte ale smutnit. O tolik nepřicházíte. ROG Phone 6 Pro má jen o trochu vyšší výkon díky větší kapacitě paměti RAM až 18 GB. Druhou změnu byste pak našli na zádech. Místo panelu Dot Matrix má totiž model 2" sekundární displej zobrazující notifikace, případně upravitelné designové motivy.

Xiaomi Black Shark 4 – pokračování úspěšné herní modelové série Black Shark

V roce 2021 jsme se dočkali také nového herního telefonu společnosti Xiaomi. Nese název Xiaomi Black Shark 4 a nabízí pěknou výbavu na hraní. Záda telefonu pokrývá elegantní design se třemi objektivy fotoaparátu s hlavním 64Mpx senzorem.

Jako zobrazovač slouží 6,67" E4 AMOLED displej s obnovovací frekvencí 144 Hz, kterou lze podle potřeby přepnout také na 60, 90 nebo 120 Hz. Na horní straně je umístěn malý výřez pro 20Mpx selfie kameru. Na boku konstrukce pak výrobce použil vysouvací herní tlačítka reagující na tlak.

i Nejvýkonnější mobilní telefony 2021

I zde se kladl důraz na výkon. Uvnitř nalezneme procesor Qualcomm Snapdragon 870 5G, který sice není tak výkonný jako Snapdragon 888, ale v kombinaci s 12GB RAM pamětí se nepochybně jedná o slušnou startovací pozici pro hraní. Aby se telefon příliš nepřehříval, je vybaven také speciálním kapalinovým chlazením, které dokáže snížit teplotu zařízení až o 18 °C. Součástí je také speciální funkce Xiaomi RAMDISK, která dokáže operační paměť telefonu využít jako disk pro určité aplikace a dosáhnout tak lepšího výkonu.

Xiaomi Black Shark 4

Xiaomi Black Shark 4 je povedený jak po designové stránce, tak po té výkonnostní. Zdroj: techradar.com

Pro dlouhodobou výdrž telefonu zde byla umístěna také 4 500mAh baterie, která podporuje až 120W rychlonabíjení. Do plna se tak mobil dle slov výrobce dokáže nabít za neuvěřitelných 15 minut.

Herní telefon Xiaomi Black Shark 4 se v Číně již prodává, zatím ale není jasné, zda a kdy se dostane na evropský trh.

Realme GT 2 Pro potěší spoustou výkonu a unikátním designem za hubičku

Od společnosti Realme se nám letos dostalo nástupce velmi populárního herního zařízení s názvem Realme GT 2 Pro. Mobil zaujme především poměrem ceny a výkonu, a to díky skvělým parametrům a cenou pod 20 tisíc.

Oproti předchůdci jde v podstatě o přímočaré vylepšení. Displej využívá technologie AMOLED a opět nabídne také 120Hz obnovovací frekvenci. Značně si však polepšil co do úhlopříčky a rozlišení. Panel je nyní 6,7" a pyšní se rozlišením 3 216 × 1 440 px, což nepochybně potěší nejen při gamingu, ale také při sledování filmů a prohlížení multimédií.

Realme GT 2 Pro

Realme GT 2 Pro zaujme i fotoaparátem. Vedle běžných čoček má totiž zabudovaný také mikroskop.

Na výkon si snad ani nejde stěžovat. Mobil nabídne čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 s 12 GB paměti RAM a 256 GB interního úložiště, což sice nejsou ty nejlepší parametry, které jsme v článku zmínili, s cenovkou těsně pod 18 tisíc (v době psaní článku) jsou však výtečné. Při hraní potěší i poměrně velká 5 000mAh baterie s 65W nabíjením.

i Realme GT 2 Pro (RECENZE): design jako z papíru, výkon z jiného světa

Velkou změnou je pro Realme GT 2 Pro design. Nejde ani tak o samotný vzhled jako spíše o materiál telefonu. Na zpracování se podílel proslulý japonský produktový designér Naoto Fukasawa a záda telefonu jsou vyrobena z unikátního recyklovaného + recyklovatelného biopolymeru s účelem imitovat texturu papíru. Ze stejného materiálu je vyrobeno i balení, přičemž jde o jeden z kroků, které Realme podniká směrem k udržitelnosti.

Nubia Redmagic 7 – mobil, jenž pokořil hranici milionu bodů v AnTuTu

Pokud se zajímáte o herní telefony, výkonnostní žebříček AnTuTu pro vás asi nebude nic nového. Právě Nubia Redmagic 7, poslední z vybrané čtveřice telefonů, byl prvním smartphonem, který prorazil hranici milionu bodů v tomto žebříčku a až do vydání pluskové verze nového Snapdragonu mu kraloval. Mobil u nás nekoupíte, za zmínku však jistě stojí.

A jak že se Redmagic 7 na špičku žebříčku dostal? Vděčí za to hlavně čipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 v kombinaci s až 16 GB RAM. Nejnovější Snapdragon totiž ukázal mezi prvními a na výkon zkrátka nedal dopustit. Hráče krom výkonu potěšil také bočními tlačítky pro gaming, speciálním systémem Magic Write pro rychlejší práci s pamětí a obrovským 6,8" AMOLED panelem s obnovovací frekvencí 165 Hz.

Nubia Redmagic 7

Nubia Redmagic 7 opět nabízí proslulý transparentní design. Ani letos se k nám však v globální distribuci nepodívá. Zdroj: redmagic.gg

Velký důraz klade Nubia, potažmo ZTE, také na chlazení telefonu. Mobil má propracovaný chladicí systém v režii vysokorychlostního ventilátoru a chladičů z pokročilých materiálů, mimo to ale i speciální chladicí jednotku pro nabíjení. Red Magic 7 tak můžete mít na 65W nabíjení mnohem déle beze strachu z přehřátí. Oficiální distribuci u nás telefon bohužel nemá a spousta unikátních funkcí je limitována pouze pro čínský trh.

Zkuste naše cookies

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies a další údaje k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a dalších údajů vč. jejich předání pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB02