Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Underworld Ascendant (mini RECENZE) – Neslavný návrat legendy

Aktualizováno

Legendární Warren Spector, jenž má za sebou takové značky jako Deus Ex nebo Thief, nám nyní se studiem OtherSide Entertainment přináší nový projekt, na němž pracoval v průběhu posledních let. Jak moc se mu jeho akční RPG Underworld Ascendant povedlo a v čem nám vyloženě nesedlo, si můžete přečíst v naší minirecenzi.


• Žánr: RPG • Multiplayer: Ne • Vývojář: OtherSide Entertainment • Vydavatel: 505 Games • Platformy a Datum vydání: PC (15. listopadu 2018) • Homepage: www.underworldascendant.com • Čeština: Ne


Obsah mini Recenze Underworld Ascendant

 1. V Underworld Ascendant musíte zastavit pradávné zlo
 2. Propracovaná fyzika, to je to, oč tu běží
 3. Herní veterán Warren Spector skrze Underworld Ascendant ukazuje, jak se nemají dělat hry
 4. Mini Recenze Underworld Ascendant: závěrečné hodnocení
 5. HW nároky pro Underworld Ascendant PC

V Underworld Ascendant musíte zastavit pradávné zlo

• mini Recenze: 20. 11. 2018 • Autor: Ondřej Zeman

Cestu započnete v temnotách, skrze něž vás bude provázet tajemná postava vyprávějící detaily o tom, co budete muset vykonat. Vašim hlavním oponentem bude dle jejích slov tajemná stvůra, již dokážete porazit jen tak, že sjednotíte všechny obyvatele podzemí a pospolu se vrhnete proti společnému nepříteli.

Underworld Ascendant; screenshot: smrtka, hrdina

V Underworld Ascendant se budete muset postavit pradávnému zlu, kterému slouží především umrlá monstra.

Po absolvování úvodní kapitoly zastupující v Underworld Ascendant výukový scénář se objevíte ve městě ještěřího lidu, jenž je aktuálně vaším jediným spojencem v boji proti prastarému zlu číhajícímu v hlubinách. Nabírat budete v této lokaci nové úkoly, nakupovat zboží a utrácet dovednostní body, s jejichž pomocí budete určovat zaměření vašeho protagonisty. Zaměřit hlavního aktéra celého příběhu můžete na magii, zlodějinu, či klasické válečnictví. Osobně jsem popravdě při hraní přítomnost vývoje hrdiny moc nepociťoval, jednalo se spíše o příjemné zpestření, skrze něž jsem dosti minimalisticky vylepšoval své statistiky a pasivní dovednosti.

Propracovaná fyzika, to je to, oč tu běží

Samotné spektrum úkolů, jež budete nabírat v temné metropoli ještěřích lidí, mi přišlo dosti chudé. Po většinu času po vás herní frakce Underworld Ascendant budou požadovat eliminování určitých typů nepřátel, nalezení specifických předmětů či otevření dosud uzavřených podzemních pasáží. Kdyby vás tvůrci vysílali do rozsáhlého spektra lokací, zřejmě by vám ani nepřišlo, že je vše na jedno brdo. Bohužel se budete až příliš často pohybovat po prostorách, jimiž jste v minulých hodinách už minimálně pětkrát prošli, takže se zábava a touha po objevování velmi rychle vytratí.

Underworld Ascendant – start (Gameplay)

Dabing je jednou z mála věcí, která v Underworld Ascendant stojí za to.

Hlavním tahounem Underworld Ascendant je propracovaná fyzika, s jejíž pomocí můžete využívat prostředí k eliminaci nepřátel a zapalovat ohněm rozsáhlé lokace. S extrémně propracovanou fyzikou je bohužel spojena vysoká technická náročnost, jež Underworld Ascendant moc neprospívá, protože celek není zrovna nejlépe optimalizován. Pokud se vznítí větší počet předmětů, či přejdete do rozsáhlejší lokace, setkáte se často s výraznými propady fps, které slušně naruší herní zážitek.

Herní veterán Warren Spector skrze Underworld Ascendant ukazuje, jak se hry nemají dělat

Vývojářské studio OtherSide Entertainment pod vedením Warrena Spectora jasně ukazuje, že čas herních veteránů se pomaličku blíží ke konci. Podobně jako Brian Fargo, ani tento vývojář není schopen překlenout své megalomanství a přijmout limity, jimiž jsou současné enginy omezovány, čímž ve finále poškozuje svůj aktuální projekt. Underworld Ascendant je zářným příkladem toho, že když chcete postavit něco velkého na nepříliš kvalitních základech, vždy to dopadne špatně. Komplet přináší řadu zajímavých prvků, jeho celkové zpracování však nestojí za moc. Herní úrovně se opakují, technická stránka dosti pokulhává a hratelnost jako taková též není něčím, čím by se mohli tvůrci chlubit. V mých očích toto dílko před pádem do úplného zapomnění zachraňují primárně hrátky s fyzikou.

Ačkoli bych si upřímně přál, aby tomu bylo jinak, nakonec musím označit Underworld Ascendant za dosti průměrné dílo, které vůbec neodpovídá standardům, jež bych očekával od takové legendy jako je Warren Spector. Určeno je prakticky jen pro staromilné hráče, kteří touží po tom, aby se mohli za každou cenu vrátit do let, kdy na svých monitorech mohli sledovat Thiefa či Deus Ex. Mladší jedinci spolu s těmi, jimž už retro nepřijde tolik atraktivní, by se měli Underworld Ascendant vyhnout skutečně širokým obloukem. Za sebe nákup rozhodně nedoporučuji.

Underworld Ascendant; gameplay: portál Underworld Ascendant; gameplay: oheň Underworld Ascendant; gameplay: obchod

Obrázek 1: Skrze portály se budete dopravovat do akce. Obrázek 2: Oheň je v Underworld Ascendant vašim stálým pomocníkem. Obrázek 3: V obchodě lze nalézt předměty prodávané různými herními frakcemi.

Mini Recenze Underworld Ascendant: závěrečné hodnocení

        Hodnocení 35 % Alza Magazín
Hlavní parametry: Hratelnost
35 %
 Audiovizuální zpracování
65 %
 Znovuhratelnost
40 %
Underworld Ascendant; recenze

Klady

 • Propracovaná fyzika
 • Příběh
 • Vysoká hořlavost předmětů
 • Výrazný vizuál

Zápory

 • Nedodělanost
 • Propady fps
 • Stereotypní hratelnost
 • Diskutabilní vývoj hrdiny

HW nároky pro Underworld Ascendant PC


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel CPU Core i5-6600 3.3GHz Intel CPU Core i7-6700
Grafická karta Nvidia GPU GeForce GTX 950 / AMD GPU Radeon HD 7870 Nvidia GPU GeForce GTX 1080
DirectX
Operační paměť 6 GB 16 GB
Pevný disk 45 GB 45 GB

S jakým herním PC na Underworld Ascendant?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox GTX1060

Minimální požadavky:

Alza GameBox GTX1060

Alza BattleBox GTX1080Ti

Doporučené požadavky:

Alza BattleBox GTX1080Ti

Alza GameBox RTX2080

Pro náročné:

Alza GameBox RTX2080

i Mohlo by vás zajímat

Underworld Ascendant vychází 15. listopadu 2018 na PC


WEB4