Teas
Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 2,903
Matcha Tea Bio Imperial 25 x 2 g
Discounted -9 %
399,-
439,-
7,980 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha – premium matcha green tea in handy sachets, 25 sachets - 15.96 Kč/packet - from 7,980 Kč/1 kg
LEROS Deep Sleep 20x1g
from
65,-
3,750 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, harmony, sleep - from 3.25 Kč/pcs - from 3,750 Kč/1 kg
BASILUR Fruit Infusions Assorted 60 bags, wrapper
259,-
2,398 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Mix of fruit teas, flavoured, portioned 60x1,8g; Ingredients: Forest Fruits - apple, elderberry, strawberry, raspberry, hibiscus, rosehip, creamy and vanilla aroma Orange...
Leros Vitamin C Immunity 20 × 2 g
from
65,-
1,875 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal and rooibos, bags, tea blend, Czech, weight 40 g, the composition of the divisna, Linden, sea buckthorn, currant and rosehip - from 3.25 Kč/pcs -...
Matcha Tea BIO Delicacy 30 g
779,-
25,967 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - of the highest quality, made from only the finest and greenest tea leaves, it has a sweet taste, fresh aroma and is designed for the most demanding. - 25,967 Kč/1 kg
BASILUR Christmas Fruit Assorted 20 × 1,8 g, cover
119,-
3,306 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 36 g, composition lemon, cloves, hibiscus, apple, orange, cinnamon, stevia and rosehip - 5.95 Kč/pcs - from 3,306 Kč/1 kg
Leros Sleep & Nerves 20 × 1.3 g
from
65,-
2,885 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 26 g, composition chamomile, hops, Lavender, lemon balm and valerian - from 3.25 Kč/pcs - from 2,885 Kč/1 kg
Matcha Tea Bio shake 300 g, strawberry
349,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha – form: powder, energy value: 46 kcal
LEROS BABY Tea for nursing mothers n. s. 20 × 1,5 g
from
59,-
2,300 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nursing Tea LEROS BABY Tea for nursing mothers n. s.20x1,5g - from 2.95 Kč/packet - from 2,300 Kč/1 kg
Leros Warming Immunity 20 × 2 g
from
65,-
1,875 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal and rooibos, bags, tea blend, Czech, weight 40 g, composition lime, mint and ginger - from 3.25 Kč/pcs - from 1,875 Kč/1 kg
Matcha Tea BIO Ceremony 30 g
499,-
16,633 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - high quality matcha, this extra high grade velvet tea powder is especially suitable for traditional Japanese tea ceremony. - 33 Kč/packet - from 16,633 Kč/1 kg
English Tea Shop Ultimate Tin Tea Cassette 72 Bags
479,-
3,522 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, gift set, 9 flavours, tea mix - 6.65 Kč/pcs - from 3,522 Kč/1 kg
Leros Cleansing Lymph 20 × 1.5 g
from
65,-
2,500 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 30 g, composition of nettle, cinnamon, Tightness and heather - from 3.25 Kč/pcs - from 2,500 Kč/1 kg
Leros Urological with cranberry 20 × 1,5 g
from
65,-
2,500 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 30 g, blueberry composition, Cranberry, Motherwort, Arrow and bear - from 3.25 Kč/pcs - from 2,500 Kč/1 kg
ETS Super Fruit Collection 12 Pyramids Bio
209,-
8,708 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea Tea, Bio, British brand, a great gift, 12 pyramids of syp tea, 3 flavours - 17.42 Kč/pcs - from 8,708 Kč/1 kg
Matcha Tea Bio shake 300 g, mango
349,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha – form: powder, energy value: 46 kcal
Matcha Tea Profi set Isamu
1,299,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha Set - complete set for the preparation of traditional Japanese matcha tea, set includes chawan, chashaku, chasen, whisk stand
Dilmah Black Ceylon Gold 100 × 2 g
279,-
1,395 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black tea - 2.79 Kč/pcs - from 1,395 Kč/1 kg
Leros Calm Menstruation 20 × 1.5 g
from
65,-
2,500 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 30 g, the composition of the geranium, Deafness, contryhel, mint and heather - from 3.25 Kč/pcs - from 2,500 Kč/1 kg
Matcha Tea profi set Kaito
1,299,-
1,678 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha Set – complete set for the preparation of traditional Japanese matcha tea, set includes chawan, chashaku, chasen, whisk stand.
BASILUR Island of Tea Ceylon Green 100 g, paper
129,-
1,290 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 100 g - 1,290 Kč/1 kg
Matcha Tea Bio MINI 15 x 2 g
179,-
5,967 Kč/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha – excellent starter pack for beginners, 15 bags - 11.93 Kč/packet - from 5,967 Kč/1 kg
Sunar soluble drink with lemon balm and pears 6× 200 g
399,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drink - soluble, without preservatives and dyes, for children from 4 months of age, pear and lemon balm flavour, packing 6×200 g - 67 Kč/pcs
Hampstead Tea BIO Earl Grey loose tea 100g
169,-
1,690 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea black tea, loose tea, Bio, demeter, plastic free, without plastic, earl grey - 1,690 Kč/1 kg
In the category Teas on Alza.cz, we currently have a total of 2903 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue