Obnovit stránku

Prodloužili jsme pro vás otevírací dobu našich prodejen, abyste mohli dárky letos nakoupit v klidu a bez stresu.

Nintendo Switch v září nahradí nový model s lepší baterií (NOVINKY)

Aktualizováno

Je konec všem spekulacím. Nintendo odtajnilo nový Switch Lite a nyní už konečně známe také novou verzi původního Switche. Jde však pouze o upravený model, který se od svého předchůdce liší v delší výdrži baterie, vylepšení je to však značné. O kolik hodin více budeme moci na cestách hrát, zjistíte v dnešní novince, kde se můžete podívat také na nové barvy Joy-Conů.

NovinkyRecenze

Části článku:

Nintendo Switch – Novinky

 1. (23. 7. 2019) Nová verze Nintenda Switch se liší pouze v delší výdrži baterie
 2. (12. 7. 2019) Nintendo připravuje novou verzi konzole Switch
 3. (21. 6. 2019) WSJ: Nintento přesouvá výrobu z Číny i kvůli novým verzím Switche
 4. (29. 3. 2019) Podle Wall Street Journal Nintendo připravuje dvě nové verze Switche
 5. (5. 2. 2019) Spekulace naznačují hned tři různé verze Switche pro rok 2019
 6. (9. 10. 2018) Nová verze Nintenda Switch vyjde možná už příští rok

Nová verze Nintenda Switch se liší pouze v delší výdrži baterie

• Novinka: 23. 7. 2019 • Autor: Filip Němec

Dlouhé měsíce jsme divoce spekulovali nad dvěma novými verzemi konzole Nintendo Switch, a přestože ještě na E3 2019 Nintendo tvrdilo, že neplánuje oznámit žádný nový hardware, nyní už známe obě novinky. Nejprve jsme se dozvěděli o odlehčené verzi Switch Lite, které se věnujeme v samostatném článku a jen o pár dní později oznámilo Nintendo i novou verzi původního Switche. V tomto případě se však předchozí spekulace o výkonnější „Pro“ verzi nenaplnily, jediným vylepšením bude větší kapacita baterie, která dovolí hrát déle v handheldovém režimu.

Nintendo Switch; screenshot: baterie

Větší výdrž baterie rozhodně potěší, po spekulacích kolem verze s vyšším výkonem jde ale o mírné zklamání.

Aktuálně prodávaný model má dle specifikací výdrž 2.5 až 6.5 hodiny, nicméně z vlastní zkušenosti vím, že při hraní náročnějších her nelze počítat více než se třemi hodinami. Nový model, jež bude v obchodech k dostání od září, má vydržet 4.5 až 9 hodin a v případě hry The Legend of Zelda: Breath of the Wild pak výrobce udává zhruba 5.5 hodin, zatímco u stávající verze to mají být právě 3 hodiny. Těmto údajům bych tak já osobně věřil, přičemž k devíti hodinám se logicky půjde přiblížit pouze s vypnutou Wi-Fi a jednoduššími hříčkami.

Nový model pak doprovodí i nové barevné kombinace ovladačů, což se na první pohled může zdát jako malicherná novinka, každý majitel Nintenda Switch si však pamatuje to zdlouhavé rozhodování, jestli si koupit verzi se dvěma šedými ovladači nebo se extravagantně vrhnout do víru barev. Z obrázku na mě ale nové barevné kombinace nepůsobí nikterak oslnivě a osobně bych raději slyšel zprávu o tom, že se při výrobě ovladačů Nintendo více zaměří na problémy s analogovými páčkami, jež po čase mohou sami vyvolávat pohyb, aniž byste se jich dotkli.

Nintendo Switch; screenshot: nové barevné ovladače

Na odpojitelných ovladačích je nejlepší to, že je možné je vzájemně kombinovat. Svou stávající dvojici tak lze párovat s libovolnými dalšími Joy-Cony. I tohle je jedna z krás herního světa.

• Zdroje: KotakuNintendo připravuje novou verzi konzole Switch

• Novinka: 12. 7. 2019 • Autor: Filip Němec

Poslední měsíce se divoce spekulovalo nad výkonnější a naopak odlehčenou verzí konzole Nintendo Switch. Druhou zmíněnou verzi Nintendo skutečně oznámilo, čistě handheldové konzoli Switch Lite se věnujeme v samostatném článku. Tato lehčí a menší verze aktuálně uzurpuje pohledy nejen herních médií, když však od oznámení Switch Lite odstoupíme, zjistíme, že tu stále visí ve vzduchu ona výkonnější „Pro“ verze. Právě tu možná proflákla americké federální komunikační komise.

Podle formuláře Nintendo žádá o tzv. „Class II Permissive Change“, což je povolení provést drobné hardware změny bez opětovného zkoumání celého přístroje. Je tedy dost dobře možné, že nejde o novou verzi konzole, jež by byla výrazně výkonnější či nabídla větší displej. Pravděpodobněji se jeví spíše obvyklá revize, jež není v konzolovém světě ničím novým, a její příchod výrobci doprovázejí pouze nedůležitou tiskovou zprávou, ve které se dozvíme, že nový model konzole obsahuje například energeticky méně náročný čip a podobně.

Nintendo Switch; screenshot: upgrade

Podle dokumentu se chystá Nintendo vyměnit „SoC, což je zkratka pro system-on-chip, tedy řešení spojující CPU a GPU. Půjde tedy nejspíše o novější verzi čipu Nvidia Tegra. NAND memory pak zastupuje tzv. „flash paměť“ jež funguje podobně jako RAM paměť, ale je součástí úložného prostoru konzole.

Jak připomíná magazín The Verge, tyto kroky jsou zcela běžné. Výrobci nahrazují komponenty levnějšími a úspornějšími alternativami nebo mění více poruchové součástky za spolehlivější. Stále je však určitá naděje, že se dočkáme lepšího Switche, byť ne třeba vyloženě spekulované „Pro“ verze. Může jít o delší výdrž baterie, kvalitnější displej nebo i drobné navýšení výkonu, v žádosti se totiž můžeme dočíst o čipu Nvidia Tegra, jež by mohl nahradit svého staršího předchůdce, model dual-core

• Zdroje: FCC ID, Tech Radar, The VergeWSJ: Nintento přesouvá výrobu z Číny i kvůli novým verzím Switche

• Novinka: 21. 6. 2019 • Autor: Filip Němec

O nových verzích konzole Nintendo Switch spekulujeme už od konce loňského roku, když však v březnu s další a nutno dodat velmi podrobnou zprávou přišel deník Wall Street Journal, vypadalo to, že je oznámení nových verzí na spadnutí. Na E3 2019 se však nic takového nestalo, naopak Nintendo v Los Angeles prohlásilo, že nemají v plánu oznámit žádný nový hardware.

Wall Street Journal je však opět aktivní a tuto spekulační polívčičku přihřívá novými informacemi. Nintendo totiž údajně přesouvá výrobu mimo Čínu, což má být reakce na obchodní válku mezi USA a Čínou, americký prezident Donald Trump již několik týdnů hrozí uvalením cla na elektroniku z Číny, na což reagují nejen akciové trhy divokou oscilací, ale také firmy, jež v Číně vyrábí. Finanční odborníci se sice domnívají, že Trump pouze hrozí a nakonec dojde ke vzájemné dohodě, Nintendo však očividně nechce riskovat.

Ve vzduchu totiž visí clo ve výši 25 %, a pokud by tuto částku nechtělo Nintendo hradit ze svého, čtvrtinové zdražení konzole by jistě snížilo poptávku. Konzolový hardware navíc nebyl nikdy artiklem, na kterém výrobci příliš vydělávají a naopak jej zpočátku dotují a spoléhají na zisk z prodeje her. Zdražení Switche by tak v případě setrvání výroby v Číně bylo velmi pravděpodobné. Na druhou stranu pro nás má tato zpráva pouze informační charakter, cenu konzole na českém a slovenském trhu by změna cla v USA nijak ovlivnit neměla.

Nintendo Switch; screenshot: koncept pro-lite

Je pravděpodobné, že vylepšená verze se dočká kvalitnějšího displeje a zejména menšího rámečku, který je trnem v oku všech majitelů této jinak povedené konzole. U spekulované „lite“ verze se naopak hovoří o čistě handheldové konzoli, jež přijde o ikonické odepínací ovladače.

Nový Switch Mini „odhalil“ čínský výrobce příslušenství

Wall Street Journal pak přesun výroby mimo Čínu zmiňuje i v kontextu výroby nových verzí. Opět se zmiňuje jedna vylepšená „Pro” verze a naopak lehčí „Lite”, jež by fungovala jako čistokrevný handheld. WSJ původně odhadoval vydání alespoň jedné z verzí na červen, to se však nevyplnilo a Nintendo o jakýchkoli HW novinkách mlčí. O vývoji nových verzí však hovoří už tolik zdrojů, že nelze brát ty to zprávy na lehkou váhu. Byť nejde prozatím o oficiální informace, vše dává smysl i z pohledu životního cyklu jak Switche, tak i ostatních platforem Nintenda.

Nedlouho po vydání informace ohledně přesunu výroby z Číny uveřejnil výrobce herního příslušenství HonSon obrázek údajné konzole Nintendo Switch Mini s novým příslušenstvím. Podle následujícího vyjádření mělo jít pouze o návrh založený na tajných informacích, přičemž jde jen o vizualizaci. HonSon čeká na oficiální oznámení konzole a posléze parametry svého příslušenství upraví. Nabízet by měla tato čínská společnost fólii na displej, ochranný obal, cestovní pouzdro nebo cestovní nabíječku, kterou lze současně použít jako stojánek.

Nintendo Switch; screenshot: switch mini

Je možné, že vizualizace buďto potvrzuje spekulace o neodpojitelných Joy-Conech, anebo naopak z těchto odhadů vychází. Rozhodně však nejde tento obrázek brát příliš vážně.

Jakkoli může taková zpráva evokovat, že nová verze konzole Switch je opravdu za dveřmi, je třeba mít na paměti, že Nintendo žádný Switch Mini nepotvrdilo a často se stává, že si čínští výrobci příslušenství pouze chtějí vymyšlenými prohlášeními získat pozornost. Snad se již brzy dozvíme, jestli a popřípadě jaké revize Nintendo připravuje.

• Zdroje: The Wall Street Journal, HonSon, Twitter, Nintendo LifePodle Wall Street Journal Nintendo připravuje dvě nové verze Switche

• Novinka: 29. 3. 2019 • Autor: Filip Němec

Začátkem února jsme se rozepsali o spekulacích týkajících se nové verze konzole Nintendo Switch. Zatímco v jednom koutě internetu šly najít nepodložené zkazky o tom, že Nintendo chystá odlehčenou verzi Switche, jinde jsme zase vyčmuchali povídačky o „Pro“ verzi s vyšším výkonem. Ve výsledku šlo spíše o fantazírování, nicméně na každém šprochu je, zdá se, opravdu pravdy trochu, a tak se dříve divoké spekulace začínají objevovat i v médiích, které lze rozhodně označit za důvěryhodné. Údajný příchod hned dvou verzí konzole Nintendo Switch totiž zmiňuje i deník Wall Street Journal, což už je třeba brát vážně.

Ten v zásadě potvrzuje dřívější spekulace – připravovat by se tak měla jedna výkonnější a jedna čistě handheldová verze. Ta první by měla nabídnout více výkonu a další vylepšení, jako je lepší display. WSJ však zdůrazňuje, že i tak rozhodně nebude výkonnější verze konkurovat velkým konzolím od Sony či Microsoftu. Druhá vzpomínaná verze se naopak ponese v duchu zjednodušování a zeštíhlování a jednat by se mělo čistě o handheld, který by se však také měl dočkat lepšího displeje, jež bude zároveň tenčí a snad i konečně s menším rámečkem okolo (o nový displej se má v obou případech postarat společnost Sharp).

Nintendo Switch; screenshot: displej koncept Nintendo Switch; screenshot: displej koncept Nintendo Switch; screenshot: displej koncept

Grafici z celého světa produkují množství zajímavých konceptů a je třeba uznat, že prozatím teoretická verze s větším displejem a zejména menším nebo dokonce téměř žádným rámečkem vypadá nádherně.

Levnější verze se má odklonit od původní filosofie

Odlehčený Switch se má stát poměrně klasickým handheldem, což údajně přinese řadu velkých změn. Joy-cony budou součástí těla konzole a nepůjde je tedy odepínat. Nově by také neměly mít vibrační funkci. Zeštíhlovací proces pak bude mít za následek také to, že konzole přijde o drahou a na výkon náročnou funkci, která umožňuje hrát na televizi a ve vyšším rozlišení než v handheldovém režimu. Díky tomu by byla tato verze podstatně lehčí, pravděpodobně i menší a také výrazně levnější. Nemožnost připojit levnější Switch k televizi posléze potvrdil i Eurogamer, jenž má údajně také své zdroje uvnitř Nintenda.

Je třeba zmínit, že by šlo o zásadní odklon od původní filosofie hybridní konzole s odnímatelnými ovladači, což popírá samotný název zařízení a je tak klidně i možné, že tato verze dostane jiný název. Jakkoli se takové spekulace zdají být na jednu stranu divoké, skvěle zapadají do schématu životního cyklu ostatních platforem Nintenda, zejména pak upadajícího 2DS a 3DS. Právě tato dvojice je jasným důkazem toho, že zajímavými technologiemi nabušená konzole (3DS), může přijít o své téměř klíčové funkce a stejně na trhu uspět, jako to dokázalo pozdější 2DS. A právě toto „dvědéesko“ může mít letos nástupce ve formě odlehčené verze Nintenda Switch. Z pohledu portfolia společnosti to zní přinejmenším logicky.

Nintendo Switch; screenshot: koncept DS

Šikovní internetoví grafici si rovněž všimli možného nástupce Nintenda 3DS resp. 2DS. Prostřední varianta napodobující konstrukci těchto handheldů je však přinejmenším nepravděpodobná.

Nintendo Switch je na trhu již dva roky a tak je logické, že jeho tvůrci připravují minimálně revizi stávající verze, proč ale rovnou nepřijít s dvěma dosti odlišnými typy oblíbené konzole, které pokryjí různé segmenty trhu? Deník Wall Street Journal ve svém článku zmiňuje, že dva nové modely nevypadají vůbec stejně a od svého předchůdce se neliší pouze rozdílným výkonem. Autor článku dokonce zmiňuje, že design obou verzí nás překvapí. Buďto má tedy velmi detailní informace nebo dokonce připravované konzole viděl. Pokud si na nové verze Switche brousíte zuby podobně jako my v redakci, sledujte tento článek, který budeme aktualizovat hned, jak se dozvíme něco nového.

• Zdroje: The Wall Street Journal, EurogamerSpekulace naznačují hned tři různé verze Switche pro rok 2019

• Novinka: 5. 2. 2019 • Autor: Filip Němec

V říjnu loňského roku jsme vás informovali o tom, že by Nintendo mohlo na letošní rok připravovat novou verzi své populární konzole Nintendo Switch. Podle zdrojů uvnitř Nintenda totiž společnost očekává v letošním roce pokles prodejů, opětovný růst by tak chtěla nastartovat novou verzí konzole. Od té doby se spekuluje, jestli půjde o revizi s kvalitnějším displejem, lepší výdrží baterie či podstatněji inovativnější kousek. Variant, které jsou prý ve hře, je několik. Pojďme se na ně podrobněji podívat.

Čistě handheldový Switch Lite

Začátkem roku 2019 se začalo spekulovat o tom, že by mohlo Nintendo pracovat na čistě handheldové verzi, což by na jednu stranu popíralo samotné fundamenty jejich nejnovější konzole, na druhou stranu trh přenosných herních zařízení je v současnosti pod nadvládou právě Nintenda, poté co své pozice vyklidila Sony s handheldem PS Vita. Samozřejmě musíme počítat i s mobilními telefony a tablety, se kterými je dnes třeba také počítat jako s herními zařízeními. Z těch čistokrevných handheldů však přežily pouze ty od Nintenda, tedy Nintendo DS a jeho různé modifikace jako 3DS a podobě. A také hybridní Switch.

K tomu se samozřejmě musel vyjádřit i nechvalně známý herní analytik Michael Pachter, kterého je bohužel v posledních letech stále obtížnější brát vážně, přesto mu nelze upřít vhled do herního průmyslu. Podle něj vytváří Nintendo verzi Switche, již by nebylo možné zapojit do dokovací stanice a tedy hrát klasicky na televizní obrazovce. Upustit by tato verze měla také od odepínacích Joy-conů, ovládací prvky by tak měly být součástí konzole.

Nintendo Switch – My Way (Reklama)

Nintendo si připravilo sérii reklam, ve kterých prezentuje, jakými způsoby lze Switch využít. Jak je u Nintenda zvykem, akcentuje společné hraní s přáteli. Na další reklamy se můžete podívat v této novince.

Ve výsledku by už pak konzole nedostála svému jménu, protože by nešlo odepínat ovladače či “přepínat” (Switch = přepnout) mezi hraním na televizi a handheldovým režimem, což má právě název konzole evokovat. Přesto se této hypotetické verzi prozatím říká Nintendo Switch Lite. Michael Pachter navíc odhaduje, že by mohlo jít o handheld s cenovkou do 199 dolarů, tedy necelých 5000 Kč, a to už by bylo velmi zajímavé. Ačkoli by šlo o odklon od původního záměru, mě osobně by se takový Switch Lite líbil a dal bych mu dokonce přednost před klasickou verzí, neboť je pro mě Switch především handheldem.

Výkonnější Nintendo Switch Pro

Že se Nintendo vydalo nebo vydá tímto směrem, věří i jiná velká jména herního průmyslu, někteří dokonce prorokují také příchod jakési Switch Pro verze. Tato hybridní konzole totiž s rostoucím úspěchem čím dál více poutá pozornost velkých vydavatelů a tak by rok 2019 mohl být i ve znamení většího počtu „velkých”, většinou západních her na této konzoli. To je v souladu s předpokladem silnější verze, jež by vývojářským studiím přinesla dostatek výkonu pro tituly, které připravují i na ostatní, daleko výkonnější konzole.

Nintendo Switch – My Way (Reklama)

V další reklamě se představuje arkáda Super Mario Odyssey a bojovka Super Smash Bros. Ultimate.

Nejpravděpodobnější je “obyčejná” revize

Pravda nakonec může být méně zajímavá. Je obvyklé, že po čase výrobce konzole vytvoří revidovanou verzi, která je díky pokrokům v technologiích většinou menší a stejně tak klesnou i její výrobní náklady. To prozradil japonský magazín Nikkei, podle něhož Nintendo již novou verzi Switche ukázalo svým partnerům. A ta by právě měla být o něco menší a díky tomu také levnější. 

Přestože výkon konzole by měl být stejný a tedy hardware specifikace nezměněné, osobně si představuji ono zmenšení zejména v odstranění či alespoň zmenšení nevzhledného rámečku kolem displeje a mohlo by dojít i ke ztenčení konzole. Je nepravděpodobné, že  by se Switch zmenšil celkově, Joy-cony jsou dost malé už nyní a Nintendo by určitě chtělo zachovat jejich kompatibilitu i se starší verzí konzole. 

Proti všemu výše zmíněnému nicméně mluví rozhovor s prezidentem společnosti Nintendo Shuntaro Furukawou, který se v interview pro japonský deník The Sankei News nechal slyšet, že nejen nemají v plánu žádné zlevnění konzole, ale dokonce aktuálně nepřipravují jeho následovníka. To samozřejmě nemusí nic znamenat, Furukawa mohl slovem „následovník” myslet něco ve smyslu Nintendo Switch 2 a záměrně se tak šikovně vyhnul nařčení ze zamlčování prací na vylepšeném Switchi. A nešlo by ani o zlevnění, pouze by vydali novou verzi s nižší cenovkou, takže jeho odpověď dost možná byla jen dobře promyšlenou, nic neprozrazující a srdce nezarmucující kličkou.

Nintendo Switch – My Way (Reklama)

Pokud máte strach, že s příchodem potomků se vám smrskne čas na hraní, tato reklama je až nečekaně utěšující.

Nintendo Switch byla loni nejprodávanější konzole v Americe

A jak se vlastně Switchi prozatím daří? Velmi dobře. Pokud byste si mysleli, že v USA loni kraloval PlayStation 4 (nebo dokonce Xbox One, byť jde o jeho domovinu), byli byste na omylu. Nintendo Switch byla nejprodávanější konzole v USA nejen v prosinci 2018 ale také kompletně za celý rok! Nintendo navíc vyhrálo i co se týče výdělku z prodeje hardwaru, k čemuž mu drobně dopomohlo i Nintendo DS. 

V rámci rozhovoru Furakawa zároveň prozradil, že nejsou existenčně vázáni na výrobu konzolí, což ve světle loňského úspěchu vypadá podivně, Nintendo je však oproti Sony či Microsoftu daleko více variabilnější společností, která je díky své menší velikosti schopna rychleji reagovat na změny. Ostatně loni bodovala nejen co se hardwaru týče. V žebříčku nejprodávanějších her za měsíc prosinec na první posty pomýšlet nemůže (tam se usadilo Red Dead Redemption 2, Call of Duty a NBA 2K19), Super Smash Bros. Ultimate v prosinci na pátém místě je však skvělý výsledek.

Nintendo Switch – My Way (Reklama)

Pokud by vám to z nějakého důvodu doposud nebylo jasné, Nintendo Switch je konzole jako stvořená pro hraní na cestách.

Nejhranější hrou na Switchi je… Fortnite!

Super Smash Bros. Ultimate navíc vytvořilo nový rekord – je hrou, jež dokázala za jeden měsíc dosáhnout největšího dolarového zisku (v rámci exkluzivit), z trůnu tak sesadila Halo: Reach, které totéž dokázalo v roce 2010. Mario Kart 8 je pak druhou nejprodávanější závodní hrou historie a to hned za Mario Kart Wii. Kdepak nějaké Need for Speed. Nintendo však vyhrálo v přepočtu na celkový dolarový výdělek i co se softwaru týče. Za prosinec totiž na prodeji svých her vydělalo více než kterákoliv jiná společnost, což se jí naposled povedlo v roce 2009.

Celkové prodeje her od Nintenda jsou neuvěřitelné. Zmiňme několik nejlepších: Mario Kart 8 Deluxe – 15,02 milionu, Super Mario Odyssey – 13,76 milionu, Super Smash Bros. Ultimate – 12,08 milionu nebo The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 11,68 milionu. Přesto si neodpustím ještě jednu statistiku. Nejpopulárnější hrou na Switchi je totiž Fortnite od Epic Games. Pokud jste tímto zjištěním překvapení, je třeba dodat, že důvodem je pravděpodobně fakt, že Fornite je free to play titulem a současně vás uklidním tím, že na dalších příčkách už se bezpečně usadily exkluzivity v čele se Zeldou a Mariem.Nová verze Nintenda Switch vyjde možná už příští rok

• Novinka: 9. 10. 2018 • Autor: Filip Němec

Nintendo Switch je na trhu téměř dva roky a stále si vede velmi dobře. Podle deníku Wall Street Journal a jeho zdroje přímo uvnitř Nintenda však představitelé této japonské společnosti očekávají v příštím roce pokles prodejů, a proto se již údajně připravuje nová verze konzole Nintendo Switch, jež by měla potenciální propad odvrátit. Vyjde pravděpodobně v druhé polovině roku 2019, více však prozatím nevíme. V jakém směru by mělo dojít k vylepšení je zatím také záhadou, nicméně prostoru ke zlepšení má konzole hodně.

Nintendo Switch; ovladače

Nintendo Switch je pěkně promyšleným a také inovativním kusem hardwaru. Je možné, že Nintendo chystá třeba nové ovladače? Osobně nepředpokládám nic převratného, Nintendo bude muset zachovat kompatibilitu se stávající verzí Switche.

Delší výdrž baterie, lepší display nebo něco úplně nového?

Klasickým kusem hardwaru, jenž rychle zastarává, je samozřejmě display, dle specifik konzole by si však vylepšení zasloužila zejména baterie, respektive její výdrž. Klasickým adeptem na vylepšení je samozřejmě i vzhled konzole, respektive její tloušťka nebo váha. Určitě by se mi líbilo, pokud by se inženýrům v Nintendu podařilo zbavit velkého a ošklivého rámečku kolem displeje. Že by měl upravený Switch přinést nějakou větší novinku, je však nepravděpodobné, na cokoliv jako lepší výkon či nové technologie je zatím dost brzo.

Pokud se vám však zdá, že je brzo i na „obyčejnou“ revizi Switche a prozatím nepotvrzeným zprávám příliš nevěříte, vězte, že pro Nintendo taková strategie není ničím novým. Stačil pouhý rok a pár měsíců a Nintendo nahradilo standardní „DSko“ verzí DS Lite a třeba handheld 3DS XL se na pultech obchodů objevil 18 měsíců po vydání původního 3DS. Revize Nintenda Switch tak má minimálně z tohoto pohledu smysl. Jakmile se nám podaří zjistit více, budeme vás informovat v tomto článku.Herní konzole Nintendo Switch je u nás konečně skladem!

Očekávané uvedení herní konzole Nintendo Switch je naplánováno již na 3. března. V polovině ledna Nintendo představilo unikátní řešení, jež umožní hrát stejné tituly doma z gauče i na cestách, a to bez ztráty plynulosti a bez nutnosti být online. Na co se těšíme a jaká může mít konzole úskalí?

Nové herní konzole Nintendo Switch bude v prodeji již 3. 3. 2017. Nenechte si ujít skvělou příležitost a buďte jedni z prvních, kteří si konzoli zakoupí již dnes. Zakoupit Nintendo Switch.

Více informací a recenzí naleznete v našem AlzaTech seriálu!

Výkonná herní konzole 3 v 1 s důrazem na mobilitu

Pokud jste ještě nezaznamenali koncept této očekávané novinky, zbystřete. Jedná se totiž o revoluční konzoli sestavenou ze tří dílů. Základ tvoří výkonná výpočetní technika podobná tabletu s multidotykovým displejem. Tato základna je doplněna o dvojici symetrických odnímatelných ovladačů nazvaných Joy-Con. Posledním dílem je inovativní dokovací stanice.

A v čem spočívá ona mobilita? Díky dokovací stanici můžete hrát oblíbenou hru z pohodlí gauče a obraz budete mít ve Full HD na vaší televizi. Při cestě například do školy zařízení jednoduše vyjmete a zabavíte se na cestách. Máte řádně natrénováno a teď už jen zbývá vyzvat spolužáka na souboj v rámci multiplayeru. Veškeré přechody jsou plynulé, bez nutnosti ukládat hru či být online.

Všestranné ovladače nabídnou opravdu velké množství funkcí, které by vás na první pohled ani nejspíš nenapadly. Dvojice modulárních ovladačů s řemínky se zasouvá do boku základny, a tak můžete konzoli ovládat klasicky obouruč. Nicméně ovladače lze používat i naprosto separátně – pro hraní lokálního a online multiplayeru.

Ovladač a Nintendo Switch

Hardware Nintendo Switch přinese extrémní herní prožitek

Hardwarová specifikace je konečně na světě! Již víme, že konzoli pohání procesor Nvidia Tegra, který ale zatím nebyl blíže specifikován. Po internetu se šušká, že Switch osadí upravený model Tegra X1. Dle zkušenosti kolegů bude parádní i multidotykový displej s uhlopříčkou 6,2" a rozlišením 1280 × 720.

Technická specifikace Nintendo Switch

Model Nintendo Switch
Displej 6,2" s rozlišením 1 280 × 720 bodů
CPU/GPU NVIDIA Tegra
Paměť 32 GB
Síť IEEE 802.11 a/b/g/n/ac, pro dokovací stanici lze dokoupit LAN adaptér
Video výstup Přes HDMI až 1080p, 720p v režimu handheldu
Audio výstup Kompatibilní s 5.1, prostřednictvím HDMI
Reproduktory Stereo
Tlačítka Zapínaní a volba hlasitosti
Sluchátka 3,5mm jack
Slot pro herní karty Nintendo Switch Game Card
Slot pro paměťové karty Kompatibilní s microSD/microSDHC/microSDXC kartami, kapacita až 2 TB
Sensory Akcelerometr, gyroskop a sensor světla
Baterie Lithium-Ion s kapacitou 4 310 mAh
Výdrž baterie 2,5 - 6,5 hodin v závislosti na spuštěné hře
Nabíjení baterie Přibližně 3 hodiny

Průkopnická dokovací stanice Nintenda bude součástí balení

Nezklame ani konektivita. Součástí balení je i jedinečný dok, díky kterému skrze HDMI rozhraní můžete přenášet do televize či monitoru Full HD obraz. K dokovací stanici se připojíte pomocí USB-C, přes který můžete zařízení zároveň i nabíjet. Jen si to představte – cestou ze školy se zabavíte v autobuse a doma si užijete pořádnou zábavu na velké televizi!

Dok nikterak nerozšiřuje výkon samotného zařízení. Skvěle však poslouží k vystavení nové hračky, nabíjení a samozřejmě pak hlavně k propojení s televizí. Nepotvrzené zprávy spekulují o možnosti zakoupit zařízení bez podstavce, nicméně herní konzoli lze rozhodně nabíjet i bez dokovací stanice.

Reálné vibrace, pohybová kamera a NFC

Nová herní konzole obsahuje spoustu funkcí a vychytávek, díky kterým se dostanete na úplně jiný level hraní. Každý ovladač Joy-Con disponuje celou řadou tlačítek a mimo jiné také akcelerometrem a gyroskopickým pohybovým senzorem, a tak můžete používat levé a pravé ovládání nezávisle na sobě.

Dále pak ovladače využívají IR (infračervené) záření pro detekci vzdálenosti, tvarů a pohybu objektů. Společně s NFC čtečkou, například pro komunikaci s Amiibo postavičkami, se jedná o nevídaný technologický potenciál, kterého by se mohli výrobci her ujmout všemi deseti.

Progresivní pojetí vibrační odezvy gamepadu je pomyslná třešnička na dortu. Zapomeňte na vibrace pouze při narážení do svodidel, které byly v případě konzolí nudným standardem. Nejmodernější technologie umí přizpůsobit vibrace i těm nejjemnějším okamžikům. Například jako když mícháte sklenici s whisky a led uvnitř tiše rezonuje. Naskýtá se však otázka, jestli na obdobné novinky budou umět výrobci pružně reagovat. Doposud nejlépe je na tom pravděpodobně několik her ze souboru 1-2 Switch, kdy například díky jemným vibracím odemykáte trezor, případně odhadujete počet předmětů v krabičce.

Nintendo Switch - NBA

Interní paměť a možnosti rozšíření

Interní paměť by měla dosahovat 32 GB. Že se vám to také zdá málo? Nintendo to vyřešilo fikaně – hry se budou nejspíše dodávat i na samostatných kartách a obzvláště pak náročnější tituly nebudou obsazovat paměť na konzoli. Základní paměť lze tedy rozšířit přes microSDXC karty až na 2 TB. Spekuluje se i o tom, že hry bude běžně možné stahovat z internetu.

Switch - zasunutí do konzole

Unboxing Nintendo Switch a obsah balení!

Nintendo Switch a jeho obsah balení je opravdu velkorysé. Myslíme si, že konkurenti se chytnou za nos a pro příště by se i mohli polepšit. A co že to tedy vlastně v balení máme?

Dostupné hry v době vydání Nintendo Switch

Nintendo Switch, i přes velké lobby u výrobců herních titulů, nebude mít příliš velké zastoupení her v době vydání. A to je opravdu škoda. Hlavním titulem bude pravděpodobně Legend of Zelda: Breath of the Wild – hra s pohádkovým příběhem podobná klasickým akčním adventurám. Čeká na vás až 100 svatyní plných hádanek, celá řada bojů s roztomilými nepřáteli a různého objevování.

Tím celý výčet her připravených pro začátek prodeje samozřejmě nekončí. Prodávat se ale budou převážně již menší hry, jako například:

 • 1-2 Switch. Jedná se o sbírku několika jednoduchých miniher. Minihry jsou určené pro celovečerní odreagování a pro ozvláštnění večírku. Těšit se můžete třeba na pistolnickou přestřelku, odemykání sejfu nebo souboj samurajů. Při těchto párty hrách zpravidla není žádoucí sledovat displej. Ba naopak, musíte pořád sledovat svého protihráče a být stále ve střehu! Na rozjetých večírcích možná sáhnete i po odvážnějších hrách, třeba jako bizarní dojení krávy.

 • Just Dance 2017 rozparádí každého tanečníka. Čeká na vás až 40 různých songů a věřte, že každá věková generaci si přijde na své! Díky této hře může například rodinná oslava nabrat úplně jiných rozměrů.

Super Mario a další novinky pro Nintendo Switch

Další parádní hra Arms má vyjít v průběhu jara 2017. Pomocí ovladače Joy-Con je mapován váš úder a opět musíme Nintendo opravdu pochválit. Inteligentní senzomotorická čidla by měla být opravdu přesná a hra vás tak pohltí ještě více. Zajisté to bude jeden z případů, jak moc si s gyroskopickým pohybovým senzorem mohou programátoři pohrát.

Pokračování oblíbené akční střílečky Splatoon je již potvrzené. V létě roku 2017 tedy vyjde Splatoon 2, ve které budete za pomocí gyroskopu v ovladači mířit na robotické či reálné spoluhráče. Počítá se totiž s podporou lokálního a online multiplayeru.

Legenda legend se vrací, i tak si troufneme uvést hru Super Mario Odyssey. Na rozdíl od původního dílu New Super Mario Bros, nový Mario bude tentokrát proskakovat zcela otevřeným světem, kde pomocí svých skoků a čepičky bude sbírat body, zneškodňovat protivníky a plnit různé mise.

Oblíbená hra Pokémon Moon a Sun pravděpodobně vyjde i na Switch!

Co nového přináší Nintendo Switch oproti 3DS a Wii U?

Nemáte s herními konzolemi od Nintenda předchozí zkušenosti a ptáte se, v čem se vlastně Nintendo Switch liší od minulých modelů? Velmi zjednodušeně můžeme říci, že snoubí pozitiva obou aktuálních konzolí. Nintendo 3DS je totiž kompaktní herní konzole a zkrátí vám dlouhé chvíle při jízdě vlakem či na letištích.

Nintendo Wii U je přesný opak. Domácí herní konzole je více méně nepřenosná a byla vyvinuta pro odreagování a společenskou zábavu u vás doma. Již tento model zaznamenal velký průlom v oblasti pohybových senzorů.

Nejnovější Nintendo Switch je hybridem domácí konzole a handheldu. Umožní vám hrát tytéž oblíbené hry jak doma, tak i na cestách. Samozřejmostí je i markantně vylepšený hardware, rychlejší procesor, jemnější displej atp. Díky výkonnějším komponentům nebude mít Switch sebemenší problém rozjet i náročnější hru, jako třeba Legend of Zelda.

Nintendo Switch Online Service; internetová platforma

Inovativní internetová platforma Nintendo Switch Online Service

Online služba konzole Nintendo Switch bude s nejvyšší pravděpodobností v ČR zdarma, a to po dobu několika měsíců. Spekuluje se, že zkušební verze Switch Online Service by mohla být bezplatná až do letošního podzimu, kdy ji vystřídá rozšířenější a odladěná verze, jež bude ale k dispozici za poplatek. Šušká se i to, že platící uživatelé by měli mít přístup k několika hrám zdarma.

Členové online platformy se mohou těšit na celou řadu exkluzivních slev, různých výhod a pochopitelně pak možnost hraní online. O jaké hry zatím půjde, také není jasné, vše nejspíše ukazuje na herní platformy NES a SNES.

Velká otázka je i kolem dostupnosti online služby. Nejvíce se mluví o USA, Kanadě a Mexiku, nicméně o podrobnostech pro další země se toho zatím moc neví. Nintendo na toto téma bohužel stále mlčí, a tak nám nezbývá nic lepšího než hádat a čerpat z neoficiálních zdrojů.

Nintendo Switch versus PlayStation 4 a Xbox One

Nintendo se již tradičně zaměřuje spíše na graficky jednodušší herní tituly. Nicméně hardwarový potenciál dokazuje již teď Legend of Zelda, klíčové bude také zveřejnění FIFA, které by mělo být snad již na podzim 2017. Oproti tomu jiné klasické domácí herní konzole současnosti cílí spíše na náročnější hry s lepší grafikou.

Konkrétně pak herní konzole Xbox ONE a PlayStation 4 nabízí bezesporu lepší hardware, jež se samozřejmě odrazí na kvalitě a intenzitě herního požitku. Společnosti Sony a Microsoft rovněž bodují díky virtuální realitě pro PS 4 a Xbox, kde Nintendo zatím zaostává.

Nintendo Switch má naopak jednoznačně navrch v oblasti mobility. Jen si představte situaci, kdy vás drahá polovička vyhodí od televize. Vy v klidu vyndáte základnu Nintenda z dokovací stanice a během pár vteřin bezstarostně hrajete v tabletové podobě v jiné místnosti. Nebo si podobně zkrátíte cestu do práce. Bez prostojů, nutného ukládání, přendávání pamětí či připojování na internet – vše naprosto plynule. Myslíme si, že se korejská herní konzole vydala správnou cestou.

Závěrem naše hodnocení Nintendo Switch

Rozhodně nás těší úplně nový koncept herní konzole. Jak jsme již zmínili, jedná se o inovativní hybrid domácí konzole a handheldu. Nintendo se svou dokovací stanicí konečně dohnalo i své konkurenty. Dovolí vám totiž přenášet Full HD obraz například do televize, jak je u domácích konzolí běžným standardem už několik let. Při hraní v tabletové podobě bude multidotykový displej v HD kvalitě naprosto dostačující. Switch také výrazně podporuje společné a společenské hraní mimo zdi domova, což jedině kvitujeme.

Těšíme se také na online platformu, jež bude důležitá pro závěrečné hodnocení. Nintendo formu placeného členství a následných bonusů úspěšně okoukalo od svých kolegů, snad vývojáři tuto příležitost chytili za pačesy a bude to stát za to. A to doslova.

Obavy máme z pestré nabídky herních titulů. Nintendu Wii U se to v minulosti příliš nepodařilo, a to je podle nás jedna ze zásadních chyb. Přestože výhledově očekáváme několik herních pecek, v době uvedení Nintendo Switch na trh jich moc dostupných nebude. Stejně tak nás zajímá, jak si vývojáři her poradí s dilematem, jestli tvořit hry primárně pro multidotykový tabletový režim, nebo jestli dají přednost velkoformátovému rozhraní bez možnosti dotyku. Nutí nás to tak k zamyšlení, jestli start této herní konzole není mírně uspěchaný a jestli to inovativnímu konceptu spíše neuškodí.Nintendo Switch, známe datum zahájení prodeje a chystané hry

V časných ranních hodinách 13. 1. společnost Nintendo oznámila v rámci své tokijské tiskové konference řadu novinek ohledně konzole Nintendo Switch. Pro ty z vás, kteří nejsou fanoušky brzkého vstávání, přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co na prezentaci zaznělo, a to včetně termínu zahájení jejího prodeje.

Záznam přenosu z Nintendo Presentation 2017

Co víme o Nintendo Switch v kostce

 • Prodej bude zahájen 3. března 2017
 • Konzole bude vybavena 6,2" kapacitním displejem
 • Displej bude dotykový a budou jej využívat vybrané herní tituly
 • Baterie vydrží až šest hodin provozu, v případě náročnějších titulů je výdrž přibližně poloviční
 • Konzole se bude dobíjet prostřednictvím standardního USB-C konektoru nebo dodávané dokovací stanice
 • Ovladače Joy-Con umožňují nezávislé pravé a levé pohybové ovládání a navíc zvládají pokročilou vibrační odezvu, pořizování screenshotů či detekci vzdálenosti, tvarů a pohybů pomocí IR kamery
 • Konzole klade důraz na multiplayerové možnosti lokálním a Wi-Fi multiplayerem počínaje, placenými službami konče
 • Očekávaná prodejní cena je 7990 Kč

Novinky z prezentace Nintendo Switch

Konference Nintendo Presentation 2017 se nesla na vlně velkých očekávání. Do svých kalendářů si červeně zakroužkujte datum 3. března 2017, protože právě tento den odstartují prodeje Nintendo Switch ve většině zemí světa.

Nintendo nabídne online služby

Vraťme se ještě k samotné konzoli. Nintendo totiž upřesnilo několik věcí, o kterých se celý podzim živě diskutovalo. Potvrzené jsou on-line služby, které budou zpočátku zcela zdarma. Po čase lze však očekávat příklon k měsíčnímu paušálu, podobně jako Xbox Live nebo PlayStation Plus. On-line služby skvěle poslouží zejména k multiplayerovým hrátkám, protože k tomu je Nintendo Switch zrozené. Switch však umí i lokální multiplayer až pro 8 hráčů, což je úplně nový level zábavy, který na klasických herních konzolích nemáte šanci vůbec zažít.

Nintendo Switch, ovladač, Joy-Con

Nintendo Switch a obsah balení

Nintendo potěšilo poměrně bohatým obsahem balení. Naštěstí se naše obavy, že za některé příslušenství si budeme muset připlatit, nepotvrdily.

Obsah balení

 • Konzole Nintendo Switch
 • Levý a pravý Joy-Con ovladač
 • Joy-Con grip (dovoluje propojit oba Joy-Con ovladače do podoby jednoho ovladače)
 • Nintendo Switch Dok (slouží k propojení konzole a TV)
 • HDMI kabel a AC adaptér

Joy-Con ovladače budou vybaveny kamerou pro sledování pohybu

Další novinky jsme se dozvěděli o modulárních Joy-Con ovladačích. Obsahují totiž speciální tlačítko pro pořizování snímků z her pro rychlé sdílení úspěchů na sociálních sítích. Také bude k dispozici více barevných variant pro rozlišení v multiplayeru. Těšit se můžete na modré a červené provedení opatřené šňůrkou s utahováním, která zabrání vyklouznutí relativně malého ovladače z dlaně. Pravý Joy-Con je navíc vybaven speciální kamerou, která umí snímat pohyby, různá gesta i vzdálenost jednotlivých objektů. Ovladače jsou též vybaveny speciální technologií pro lépe rozeznatelné vibrace.


Představené a očekávané hry pro Nintendo Switch

Na prezentaci bylo představeno hned několik atraktivních titulů. Momentálně na hrách pro Switch pracuje 50 vývojářských firem a chystá se více než 80 kousků. Pojďme se na ty nejzajímavější podívat.

1-2 Switch

Na kombinaci snímání pohybu v prostoru a zlepšených vibrací je založen titul 1-2 Switch. Jedná se o soubor miniher pro přímé souboje mezi dvěma a více hráči. Například klasické tasení koltů z westernových filmů.


Super Mario Odyssey

Sázkou na jistotu je Super Mario Odyssey, kde se oblíbená postavička přesune do zcela otevřeného světa. Těšit se můžete na plavbu mezi světy na palubě vzducholodi či házení čapkou. Nejnovější přírůstek do legendární série Super Mario se dostane na pulty obchodů ke konci roku 2017.


Splatoon 2

Svého pokračování se dočká také Splatoon, což je roztomilá akční střílečka, ve které hraje hlavní roli inkoust. Ve druhém díle nás čekají nové úrovně a řádně rozšířený arzenál. Pomocí gyroskopu v ovladači bude možné ve hře mířit. Počítá se rovněž s podporou lokálního a online multiplayeru. Vydání hry se očekává během letošního léta.


Tle Legend of Zelda: Breath of the Wild

V nejnovějším díle Zeldy nás čeká doposud nejepičtější dobrodružství, které se bude tentokrát odehrávat v rozsáhlém otevřeném světě. Na prozkoumání je připraveno více než 100 svatyní plných zapeklitých hádanek, nepřeberného množství zbraní, oblečení a dalších cenností. Hra bude dostupná hned v den vydání konzole, a to jak samostatně, tak jako součástí limitované edice.

Seznam již dříve potvrzených her pro Nintendo Switch

 • The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 • Splatoon Switch
 • Mario Kart Switch
 • Just Dance 2017
 • Sonic 2017
 • Dragon Quest X: The Five Awakening Races Online
 • Dragon Quest XI
 • Yooka-Laylee
 • Stardew Valley
 • Monster Boy and the Cursed Kingdom
 • Lego City Undercover
 • Rime
 • Cube Life: Island Survival
 • Shovel Knight

Nintendo Switch v kostce

Nintendo Switch se skládá ze tří dílů. Dominantou je středové tělo opatřené rozměrným displejem, které vývojáři doplnili o dvojici symetrických odnímatelných ovladačů Joy-Con. Při domácím využitím lze konzoli vložit do dokovací stanice, která je propojitelná s televizí. Tím vám umožní užívat si hry na velké TV obrazovce. Díky Joy-Noc gripu lze navíc z obou odnímatelných prvků vytvořit běžný ovladač, případně můžete sáhnout po klasickém bezdrátovém ovladači Nintendo Switch Pro Controller.

Nintendo Switch herní konzole na cesty přenosná

Kouzlo Nintendo Switch pak spočívá ve chvíli, kdy musíte od TV odejít. Herní konzole se totiž po odpojení z dokovací stanice přepne do handheld módu a rázem máte skvělého společníka pro cestu do školy či práce.

Nintendo Switch multiplayer více hráčů spárování

Tím ale variabilita konzole Nintendo Switch nekončí. Oba díly herního ovladače jsou symetrické a fungují nezávisle. Můžete tak měřit síly s přáteli kdykoliv a kdekoliv. Jeden ovladač si necháte vy, druhý váš protihráč a pak vám již nic nebrání ve společné hře.

Nintendo Switch; herní konzole na cesty Nintendo Switch; herní konzole na cesty Nintendo Switch; herní konzole na cesty, ovladač Joy-ConNintendo Switch jsou dvě konzole v jednom

Před pár dny představila legendární společnost Nintendo nový koncept herní konzole Switch. Jedná se o zajímavé řešení, díky kterému budete moci hrát stejné hry doma z pohodlí gauče i na cestách.

Výkon domácí konzole spojený s mobilitou

Nintendo Switch se skládá z třech dílů. Tím prvním je samotná výpočetní jednotka konzole s displejem. Doplňuje ji dvojice symetrických odnímatelných ovladačů nazvaných Joy-Con, které se zasouvají do bočnic hlavní jednotky. Při domácím použití Nintendo Swich vložíte do dokovací stanice, která bude propojena s televizí a dovolí vám užívat si oblíbené herní tituly na velké obrazovce, v pohodlí obýváku.


Oba ovládací prvky můžete vložit do Joy-Con gripu a napodobit tak běžný ovladač, nebo je používat odděleně a držet každý díl v jedné ruce. Využít můžete také klasický bezdrátový ovladač Nintendo Switch Pro Controller, ten ale nebude součástí balení.


Stejné zařízení, stejné hry i na cestách

Odpojíte-li konzoli z dokovací stanice, okamžitě se přepne do handheld módu. Vy jen zasunete dvojici Joy-Con ovládacích prvků a rázem máte v ruce kapesní, přenosnou konzoli, která vás může bavit například při cestování hromadnou dopravou nebo autem, a to stejnými hrami jako doma.

Nintendo Switch herní konzole na cesty přenosná

Protože oba díly ovladače fungují bezdrátově, můžete je od konzole oddělit a držet každý v jedné ruce, zatímco se budete dívat na displej hlavní jednotky. Ta je navíc vybavena stojánkem pro správné naklonění.  Ať už jste v parku, v autě, ve vlaku nebo na akci s kamarády, o plnohodnotný zážitek z hraní se postará jasný displej s HD rozlišením.

Jedna konzole, ovladače pro dva

Oba díly ovladače jsou symetrické a mohou fungovat nezávisle, čehož konzole využívá v režimu lokálního multiplayeru. Pokud chcete soupeřit s přáteli v režimu split screen, jednoduše si necháte jeden díl ovladače a druhý si vezme váš protihráč. Kdykoliv a kdekoliv si tak můžete užít spoustu zábavy pro více hráčů, aniž byste museli řešit další ovladač.

Nintendo Switch multiplayer více hráčů spárováníKe konzoli Nintedo Switch můžete připojit vícero ovladačů a stejně tak ji spárovat s další Switch konzolí. Multiplayerových možností je tedy mnoho.

Hromada herního obsahu

Seznam vydavatelů, vývojářů a middleware partnerů, kteří již ohlásili svoji podporu pro Nintendo Switch:

Nintendo Switch podpora vývojáři

Recenze Nintendo Switch – OBSAH

 1. Nintendo je zpět – po 4 letech máme v prodeji opět novou herní konzoli
 2. Parametry herní konzole Nintendo Switch a obsah balení
 3. S Nintendem můžete hrát kdekoli. Modularita a herní módy bodují!
 4. Ovladače Joy Con s vibračními motůrky HD Rumble, IR kamerou a NFC
 5. Dokovací stanice Nintendo Switch umožní připojení do televize
 6. Hry na Nintendo Switch – pro náročné, rodinu i na párty
 7. Lokální a Online multiplayer? Propojení Switch konzolí s internetem i bez něj
 8. Vylepšená rodičovská kontrola „Parental Control“ pohlídá děti za vás
 9. Amiibo figurky podporuje i nový gamepad s NFC technologií
 10. Spravujte seznamy přátel s funkcí HOME Menu od Nintenda
 11. Nintendo Switch v porovnání s předchozími typy Wii U a konzolí 3DS
 12. Herní konzole Nintendo Switch vs PlayStation 4 a Xbox One
 13. Nintendo Switch: zhodnocení, recenze a závěr

Nintendo je zpět – po 4 letech máme v prodeji opět novou herní konzoli

Jak jsme všichni určitě zaznamenali, na začátku března vydalo Nintendo novou herní konzoli. V den začátku prodeje (3. března) propuklo doslova davové šílenství a veškeré skladové zásoby se braly útokem. Oproti předchozí konzoli Nintendo Wii U jsou začátky prodeje v astronomických číslech a společnost, o které se před půl rokem ani příliš nemluvilo, chytila druhý dech!

Parametry herní konzole Nintendo Switch a obsah balení

Nové Nintendo Switch je v zásadě výkonný tablet s dvojicí ovladačů. Základ tvoří výkonná výpočetní technika, která snoubí multidotykový displej s úhlopříčkou 6,2“ a rozlišením 1 280 × 720 bodů. Velký krok kupředu je i výkonný procesor NVIDIA Tegra X1, který údajně prodělal řadu drobnějších úprav. Interní paměť je pouhých 32 GB flash paměti od Toshiby s možností rozšíření až na 2 TB přes microSD kartu.

Škoda jen slabší baterie – s výkonem 4310 mAh sice můžete hrát až avizovaných 6,5 hodin, nicméně při náročnějších hrách, jako je například Zelda, se tablet vybíjí mnohem rychleji. Výdrži patrně přidává světelný senzor, jenž v šeru displej ztlumí. Stejně tak záporně hodnotíme i odolnost – tablet nepůsobí bytelným dojmem a obrazovka je krytá pouze platem, nikoli odolným sklem typu gorilla glass.

Model Nintendo Switch
Displej 6,2" s rozlišením 1 280 × 720 bodů
CPU/GPU NVIDIA Tegra
Paměť 32 GB
RAM paměť 4 GB operační paměti typu LPDDR4 od Samsung
Síť IEEE 802.11 a/b/g/n/ac, pro dokovací stanici lze dokoupit LAN adaptér
Video výstup Přes HDMI až 1080p, 720p v režimu handheldu
Audio výstup Kompatibilní s 5.1, prostřednictvím HDMI
Reproduktory 2×; stereo ozvučení
Boční tlačítka Zapínaní a volba hlasitosti
Sluchátka 3,5mm jack
Slot pro herní karty Nintendo Switch Game Card
Slot pro paměťové karty Kompatibilní s microSD/microSDHC/microSDXC kartami, kapacita až 2 TB
Sensory Akcelerometr, gyroskop a sensor světla
Konektivita Rychlá Wi-Fi standardu 802.11ac; NFC; Bluetooth 4.1 (Broadcom); USB-C
Baterie Lithium-Ion s kapacitou 4 310 mAh
Výdrž baterie 2,5 – 6,5 hodin v závislosti na spuštěné hře
Nabíjení baterie Přibližně 3 hodiny

Popis Nintendo Switch; tablet

Obsah balení na výbornou!

Balení má Nintendo Switch na výbornou. Nintendo se vyznamenalo a vše potřebné nejdete už v základním balení. Časem budete moc přikoupit snad už pouze speciální volant s označením Joy-Con Wheel, profesionální ovladač Pro Controller, ochranný obal Carrying Case a speciální fólii pro ochranu displeje. No a co že to tedy skrývá v krabici?

Nintendo Switch; obsah balení

S Nintendem můžete hrát kdekoli. Modularita a herní módy bodují!

Nintendo Switch je revoluční herní konzole sestavená ze tří dílů (tablet doplněný o dva Joy Con ovladače), která je již v základním balení dodávaná s dokovací stanicí. Jedinečný dok rozšiřuje možnosti už tak povedené konzole. Jedná se právě o revoluční modularitu, která vám umožní hrát kdykoli a kdekoli, a to díky změnám herního módu.

Stalo se vám, že jste někdy museli vzdát či přerušit hru, protože jste měli nedostatek času? Typicky jste pospíchali do školy nebo do práce? S tím je teď už konec, protože konzole Nintendo Switch se dokáže přizpůsobit vám a konečně nemusíte vy jí. Hrajte své oblíbené herní tituly bez ohledu na to, jestli pospícháte na přednášky anebo lelkujete u televize. V dnešní hektické době je flexibilita na prvním místě, a proto Nintendo Switch přináší tři osvobozující herní módy.

Nintendo Switch; tři herní módy

TV mód aneb klasická herní konzole do domácnosti

Díky dokovací stanici můžete konzoli snadno a rychle připojit k televizi. Během několika vteřin se z Nintenda Switch stane klasická herní konzole a můžete si užít hraní s ostatními u velké obrazovky ve Full HD rozlišení. Můžete hrát pomocí klasického gamepedu, nicméně při delším ovládání se může projevovat poměrně nešťastná ergonomie Joy-Con Gripu, a proto doporučujeme pro delší hrání u televize přikoupit Pro Controller.

Anebo si samozřejmě můžete vychutnávat hru sami, s dokonalým ozvučením za pomocí vašeho domácího kina. Co ale když jste uprostřed hraní a uvědomíte si, že už máte být dávno na cestě do školy? Stačí Switch pouze vysunout z doku, připojit Joy Cony a v handheld módu běžet na autobus. Veškeré přechody mezi herními módy jsou plynulé, bez nutnosti ukládat hru či být online.

Nintendo Switch; TV mód Nintendo Switch; TV mód Nintendo Switch; TV mód

Díky Handheld módu se Switch promění v mobilní kapesní konzoli

Během několika vteřin jste obutí a vyrážíte s Nintendem do školy. V tzv. Handheld módu se Nintendo skvěle ovládá, a tak vás zábava neomrzí ani na delších přejezdech. Kvalitu hraní podtrhuje Full HD displej a výkonné reproduktory v dolní části se stereo ozvučením. Samozřejmě, pokud se hlasité hraní zrovna nehodí, můžete využít 3,5mm jack pro sluchátka.

Nintendo Switch; handheld mód Nintendo Switch; handheld mód Nintendo Switch; handheld mód

Konzole Nintendo Switch a jeho Tabletop mód

Dorazíte do školy a máte poměrně slušně natrénováno. No a co vyzvat spolužáka na souboj v rámci multiplayeru? Není nic jednoduššího – odpojte ovladače zvané Joy Cony, každý si vezměte jeden z ovladačů a můžete s hraním vesele pokračovat. A to díky baterii až 6,5 hodiny v závislosti na hře!

Trochu úsměvná je za nás vestavěná nožička sloužící k opření. Myšlenka hezká, provedení horší. Nožička je totiž velmi slabá a pouze na jedné straně, a tak lze využít maximálně tak na stole – jinými slovy, na klíně či v posteli si Switch neopřete. Navíc není polohovatelná a konzoli tak pro někoho může naštelovat pod příliš ostrým úhlem. A když už jsme u toho – v tomto opřeném režimu bohužel nelze ani nabíjet.

Nintendo Switch; tabletop mód Nintendo Switch; tabletop mód Nintendo Switch; tabletop mód

Ovladače Joy Con s vibračními motůrky HD Rumble, IR kamerou a NFC

Joy Cony jsou revoluční ovladače velmi kompaktních rozměrů, které se prodávají v šedém a barevném provedení. V barevné variantě se setkáte s tyrkysovým (levým) a červeným (pravým) ovladačem. Na první pohled nemusíte zaznamenat rozdíly mezi levým a pravým ovladačem, avšak jsou poměrně podstatné. V čem se tedy liší?

Mezi ty menší odlišnosti řadíme inverzní umístění směrových tlačítek a ovládací páčky. Levý Joy Con má navíc tlačítko SYNC pro spárování s bezdrátovými zařízeními a tlačítko Capture, díky kterému můžete pořizovat snímky přímo z obrazovky. Pravý Joy Con s tlačítkem HOME zase pozastaví běžící hru a otevře základní menu a také souží jako informační dioda; IR (infračervená) pohybová kamera slouží díky svému záření pro detekci vzdálenosti, tvarů a pohybu objektů – pozná i tvar ruky při hře „kámen/nůžky/papír“!

Pravý Joy Con ovladač ještě podporuje NFC technologii, například pro komunikaci s Amiibo postavičkami, a tak získáváme další technologický potenciál, kterého se můžou ujmout výrobci her. Amiibo postavičky slouží nejenom jako hračky, ale také pro zápis a čtení dat. K Amiibo se ale dostaneme až později.

Joy Con ovladače

V čem spočívá HD Rumble systém?

Standardní vibrace při narážení do svodidel jsou naprostou samozřejmostí. Nejmodernější HD Rumble systém umí přizpůsobit vibrace i těm nejjemnějším okamžikům. Tento efekt je natolik detailní, že když pohybujete se sklenicí s kostkami ledu uvnitř, můžete odhadnout dokonce i přesný počet kostek ledu! Neuvěřitelně přesným způsobem tak dokáže Joy Con působit na další lidský smysl, na který je audiovizuální technika krátká. Nová úroveň realističnosti je téměř nadosah.

HD Rumble je bezesporu pokročilá funkcionalita, o které Nintendo mluvilo nějakou dobu ještě před vydáním. Všechny nás tak pekelně nažhavilo. Zpracování je sice velmi povedené, některé ukázkové hry tuto vychytávku využívají skvěle, nicméně bude tento potenciál umět využít i širší herní průmysl? Doufáme, že tato funkce nebude využívána jen v souboru párty her, jako například 1-2 Switch, kdy například díky jemným vibracím odemykáte trezor, případně odhadujete počet kuliček v krabičce.

Co to je Joy Con strap a k čemu slouží?

Součástí balení jsou i dvojice vychytávek nazývané Joy Con Strap. Díky speciálnímu řemínku můžete ovladač Joy Con přichytit na ruku a zajistíte si nejenom větší komfort při hraní (vytváří lepší úchop a přístup k tlačítkům SR/SL), ale také ochráníte ovladače před pádem a následným poškozením.

Hardwarové specifikace a popis Joy Con ovladačů

Joy Con Levý Pravý
Rozměry 102 × 35,9 × 28,4 mm 102 × 35,9 × 28,4 mm
Váha 49 g 52,1 g
Baterie a výdrž Lithium-iontová baterie; cca 20 hodin Lithium-iontová baterie; cca 20 hodin
Nabíjení Přibližně 3,5 hodiny Přibližně 3,5 hodiny
Extra funkce/tlačítka SYNC; Capture IR kamera; HOME; NFC

Joy Con ovladače; popis

Dokovací stanice Nintendo Switch umožní připojení do televize

Jak jsme se již z článku dozvěděli, rozšiřující dok slouží primárně k propojení konzole s TV. Připojení Nintenda Switch zajišťuje HDMI kabel, díky kterému získáte především Full HD obraz, ale také 5.1 ozvučení s podporou prostorového zvuku. V zásuvném doku se nachází USB-C, které po zapojení vede přímo do rozbočovače, jenž ústí v zadní části. Zde zapojíte již zmiňovaný HDMI kabel, napájecí kabel a USB porty (například pro ethernetový adaptér). Na boku jsou umístěné také USB porty pro další externí zařízení.

Nicméně dokovací stanice nikterak nerozšiřuje výkon samotného zařízení, což je podle nás škoda. Slouží pouze k propojení ostatního příslušenství, vystavení nové hračky a nabíjení (nabíjet lze samozřejmě i bez doku). Navíc je zhotovena z lacině vypadajícího plastu a dok nelze položit. Je i poměrně vysoký, a tak se v některých televizních stolcích může hůře obsluhovat.

Nintendo Switch; dokovací stanice; popis

Hry na Nintendo Switch – pro náročné, rodinu i na párty

Dostupných her v době vydání Nintendo Switch příliš nebylo, a i tak se setkalo s velmi pozitivními ohlasy. Hlavním herním titulem byla bezesporu Legend of Zelda: Breath of the Wild – hra s pohádkovým příběhem podobná klasickým akčním adventurám. Rovněž si můžete koupit několik menších her, kterým se podíváme na kloub.

Nintendo Switch a hra The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Breath of the Wild je akční adventura a jedná se již o 19. hru ze série The Legend of Zelda. Po několika dekádách vývoje získáváme konečně HD grafické rozhraní a otevřený svět, který přímo vybízí k důkladnému prozkoumání. Jedná se pravděpodobně o nejočekávanější hru, která navíc vyšla už v den vydání Nintenda Switch! Jestli „je The Legend of Zelda nejlepší hra všech dob“ se dozvíte v naší podrobné recenzi!

Herní konzole Nintendo Switch přináší sbírku miniher 1-2-Switch

Velká sbírka miniher, která přináší zcela nový druh zábavy! Při těchto hrách je většinou vaším úkolem postavit se čelem k protihráči a namísto obrazovky sledovat právě jeho. Při hře aktivně používáte Joy Con ovladače a zpravidla i veškerý jejich potenciál (HD Rumble vibrace, infračervenou pohybovou kameru, gyroskop…) 1-2-Switch obsahuje celou řadu her, jako třeba

 • Samurajský trénink,
 • Počítání míčků,
 • Soutěž jedlíků,
 • Stolní tenis,
 • Dojení krávy.

Kombinace Just Dance 2017 a Nintendo Switch rozparádí každého tanečníka

V této herní pecce vás čeká více než 40 songů, 6 herních módů a celoroční pravidelné updaty. Slibujeme, že každá generace si s Just Dance přijde na své, a tak může rodinná oslava nabrat úplně jiný spád!

Začátkem dubna vyšla na Nintendo Switch herní pecka LEGO City: Undercover

S LEGO City: Undercover tu máme čerstvě vydaný další otevřený svět. Nintendo Switch v dubnu obohatila herní pecka, ve které policista v utajení Chase McCain pronásleduje nebezpečného zločince Rexe Furyho. S použitím různých převleků, schopností a předmětů je vaším úkolem dostat prašivého lupiče tam, kam patří – za mříže!

Brzy vyjde Mario Kart 8 Deluxe, Ultra Street Fighter 2 a Disgaea 5 Complete

Mario Kart je zpět, tentokrát v ještě vylepšené verzi! Všechny oblíbené tratě a postavy z Wii U verze jsou nyní ještě povedenější a hra tak bude bavit i po předchozích zkušenostech! Kvitujeme možnost lokálního multiplayeru, díky kterému získáme ze Switche opět o něco více!

Koncem května by rovněž měla vyjít hra označovaná jako Ultra Street Fighter 2 The Final Challenger. Jedná se o poutavou 2D bojovku, která má za sebou opět dlouhou historii a nyní se vrací v ještě lepším provedení. Samozřejmostí je možný výběr všech původních bojovníků a bossů, ale dočkáme se i několika nových přírůstků.

Skutečnost, že pro Nintendo Switch bude konec května překypující, dokazuje i Disgaea 5 Complete – hra, jež pojednává o zloduchovi snažícím se nabourat harmonii ve světě Netherworlds. Killia a jeho armáda rebelů si však bere pořádek do svých rukou. A pozor, hra obsahuje 7 dodatečných vedlejších příběhů.

Mario Kart 8 Deluxe - Nintendo Switch Ultra Street Fighter 2 The Final Challenger - Nintendo Switch Disgaea 5 Complete - Nintendo Switch

Inteligentní hra Arms vyjde na konzoli Nintendo Switch na konci jara

Arms je dlouhodobě očekávaná herní pecka, ve které bude vaším úkolem poslat své soupeře k zemi. Všestranné Joy-Cony nabídnou nepřeberné množství kombinací a budete tak bojovat doslova celým tělem. Inteligentní senzomotorická čidla by měla být maximálně odladěná, a tak si snad gyroskop a akcelometr neutrhne ostudu. A navíc – režim multiplayer je opět potvrzený!

Nintendo Switch v létě překvapí se střílečkou Splatoon 2

Akční střílečka Splatoon 2 je o roztomilých postavičkách, které inkoustem bojují o to, kdo se stane vládcem arény. V bitvě 4 na 4 se budou moci utkat i hráči v lokálním multiplayeru. Tak co, už se vidíte, jak nabíjíte barevné kanóny?

Na nové Nintendo přiskáče Super Mario Odyssey až na konci roku 2017

Super Mario je klasika mezi klasikami, nicméně ve verzi Odyssey se vrací s úplně novými vychytávkami! Nový Mario bude proskakovat zcela otevřeným světem, díky tomu bude prostředí mnohem více variabilní a maximálně se přizpůsobí vám, nikoli vy jemu. Těšte se na promakané mise, které budete plnit pomocí svých skoků a čepičky!

Další hry na Nintendo Switch. Co je jisté a co s napětím očekáváme?

Očekávaných her máme opravdu hodně. EA přiběhne se zatím neupřesněnou verzi FIFA fotbalu, studio Bethesda zase svou troškou do mlýna přihodí The Elder Scrolls V: Skyrim. Přikutálet by se měl i modrý ježeček ve formě Sonic Mania a Project Sonic 2017. S nejvyšší pravděpodobností vyjde na Nintendo Switch i Minecraft.

Nejhranější herní tituly jako Mass Effect: Andromeda, Resident Evil 7, Prey, For Honor, Wildlands, nebo třeba Red Dead Redemption 2 si na novém Nintendu pravděpodobně nezahrajeme. To opět dokazuje fakt, že se Nintendo nechce ubírat stejným směrem, jako PlayStation či Xbox.

Nintendo Switch; Fifa Nintendo Switch; Skyrim Nintendo Switch; Minecraft

Lokální a Online multiplayer? Propojení Switch konzolí s internetem i bez něj

Díky lokálnímu multiplayeru si můžete zahrát až s osmi kamarády. Stačí pouze spustit kooperativní či kompetitivní multiplayerové tituly a získáte neodolatelnou zábavu pro celou partu na oslavě, ve třídě či na teambuildingu!

Nintendo Switch rovněž podporuje online multiplayer – stačí být pouze předplatitelem online služby zvané Nintendo Switch Online Service. Synchronizujte si kompatibilní chytrá zařízení a domlouvejte se s kamarády skrz speciální online služby – a nejenom to! Díky propracované online platformě můžete používat hlasovou komunikaci, potkávat se v online místnostech a nasávat hráčskou atmosféru i jinými způsoby!

i Co je Nintendo Switch Online Service?      
Nintendo Switch Online Service bude pravděpodobně dostupná zcela zdarma, a to do svého oficiálního spuštění na podzim roku 2017. Spekuluje se i o tom, že by platící uživatelé mohli mít volný přístup k několika hrám, anebo budou mít nabídky na celou řadu exkluzivních slev a různých výhod.

Vylepšená rodičovská kontrola „Parental Control“ pohlídá děti za vás

S unikátní aplikací Nintendo Switch Parental Control si již jako rodič nemusíte lámat hlavu s tím, jestli vaše malá ratolest netráví u hraní her příliš mnoho času. Ano, i hry mohou být naučné a rozvíjet, ale i zde za nás platí „všeho s mírou“. Proto Nintendo vyvinulo tzv. rodičovský zámek, jak se v dnešní době sluší a patří!

Tato zdarmo stažitelná aplikace vám umožní přímo monitorovat hraní vašich dětí, a to nejenom co se délky hraní týče, ale také jakým konkrétním hrám se vaše dítě věnuje nejvíce. Navíc můžete do hry zasahovat (v případě nutnosti i vypnout) v reálném čase pomocí mobilních zařízení, jako například tabletu či smartphonu.

Určitě oceníte i možnost hlídaného odpočtu, díky kterému snadno ovlivníte, jak dlouho a jaký den smí vaše dítě vlastně hrát. Stejně tak zvolíte úroveň zabezpečení, které může dítěti znemožnit komunikaci s ostatními hráči, nebo také omezit jednotlivé hry na základě věkového omezení. Krvavé střílečky s vulgárními poznámkami si tak předškoláci na této konzoli prostě nezahrají!

Amiibo figurky podporuje i nový gamepad s NFC technologií

I nová herní konzole Nintendo Switch je kompatibilní s Amiibo postavičkami, díky kterým si můžete naplno užít jedinečný způsob komunikace skrze NFC technologii. V momentě, kdy se vaše oblíbená postavička dotkne pravého ovladače, tak se přenesou do hry data, které můžete využít mnoha způsoby.

Data se vždy mění v souvislosti s danou hrou či úrovní, do jaké jste ji dohráli. Figurky Amiibo můžete využít v mnoha různých žánrech a jejich využitelnost se liší konkrétní hrou – můžete získat extra zbraň, nějaký návod či jinou výhodu. No a na výstavce to zase může být chloubou a určitou motivací, abyste nasbírali všechny druhy!

Nintendo Switch; Amiibo

Spravujte seznamy přátel s funkcí HOME Menu od Nintenda

Pomocí pravého Joy Conu se snadno octnete v základním HOME Menu, kde můžete zapínat hry, upravovat herní a systémové nastavení nebo dokonce spravovat seznamy přátel. V kombinaci s online platformou se tak z Nintendo Switch stává i zajímavý komunikační kanál.

V tomto rozhraní naleznete i základní novinky o hrách nebo si zde lze prohlížet snímky obrazovky. Dokonce i tyto snímky máte přehledně uspořádané v albech a můžete k nim snadno přidávat text či je sdílet na sociálních sítích.

Nintendo Switch v porovnání s předchozími typy Wii U a konzolí 3DS

No a v čem se vlastně Switch liší od předchozích modelů? S radostí prohlašujeme, že dle našeho názoru si od posledních dvou konzolí vzalo pouze to nejlepší a Nintendo Switch tak propojuje pozitiva Nintendo 3DS a Nintendo Wii U.

Nintendo 3DS je velmi kompaktní herní konzole s primárním posláním „zabavit nás na cestách a dlouhých chvílích“ – při čekání na letištích, ve vlaku či na nudné přednášce ve škole atd. Nintendo Wii U je na rozdíl tomuto přesný opak – jedná se o nepřenosnou domácí konzoli, která slouží pro odreagování a společenskou zábavu u vás doma. Nejnovějším Nintendo Switch je hybridem domácí konzole a handheldu. Oproti předchozím modelům je samozřejmostí enormně vylepšený hardware, jemnější displej s větším rozlišením a modernější technologie či konektivita.

Nintendo Switch vs Wii U vs 3DS

Herní konzole Nintendo Switch vs PlayStation 4 a Xbox One

Nintendo se tradičně zaměřuje na graficky jednodušší herní tituly. I tak je hardwarová základna dost slušná, jak potvrzuje i Zelda. To však nic nemění na tom, že herní konzole Xbox ONE a PlayStation 4 nabízí bezesporu lepší hardware, jež se samozřejmě odrazí na kvalitě a intenzitě herního požitku.

Výrobci Sony a Microsoft mají i mnohem blíže k virtuální realitě, kde Nintendo (zatím?) naprosto zaostává. Naopak jednoznačně boduje na poli mobility, respektive modularity. Obdobně pokrokovou domácí a zároveň kapesní herní konzoli zatím prostě nikdo nepředvedl.

Model Nintendo Switch PlayStation 4 Xbox One
Podpora 1080p ANO ANO ANO
Snadné přenášení ANO NE NE
Kapacita paměti 32 GB 500–1000 GB 500–2000 GB
Možnost paměťové karty ANO; až 2 TB NE NE
Podpora virtuální reality NE ANO – PS VR NE
Lokální multiplayer ANO (až 8 hráčů) ANO ANO
Rodičovská kontrola v reálném čase ANO NE NE
Cena 8 990 Kč 7 990 Kč 7 790 Kč

Nintendo Switch: zhodnocení, recenze a závěr

U Nintenda nikdy nešlo vyloženě o grafiku a ultimátní výkon – nikdy se nahnalo za 4K rozlišením či za mainstreamovými herními tituly, a tak ani o Nintendu Switch nelze mluvit jako o herní konzoli, která by měla přímo konkurovat PlayStationu či Xboxu.

Nintendo vždy cílilo především na pobavení a odreagování, a to naprosto každého. Ať už se jedná o rodinnou oslavu, záchranu pro deštivý letní tábor, anebo si své místo najde jako středobod zábavy na párty pro všechny generace.

Nintendo Switch; příležitosti pro hraní Nintendo Switch; příležitosti pro hraní Nintendo Switch; příležitosti pro hraní

Nintendo Switch; příležitosti pro hraní Nintendo Switch; příležitosti pro hraní Nintendo Switch; příležitosti pro hraní

Přesně tahle filosofie, v rámci které Nintendo cílí na široké spektrum hráčů, je s příchodem Nintenda Switch doplněna o zcela revoluční modularitu a její tři herní módy. V tom je dle našeho názoru velká budoucnost a Nintendo se opět vydalo inovativním směrem. K tomu přičteme unikátní Joy Con ovladače a získáváme dokonalou herní konzoli, která je nejenom mobilní, ale také populární i u velké části mezigenerační populace.

Trochu nás mrzí skutečnost, že i nyní, více jak měsíc po spuštění prodeje, není na trhu větší zastoupení atraktivních her, které by konzoli udělali ještě atraktivnější. U předchozí generace Wii U se pestré herní tituly příliš nevydávaly, a tak doufáme, že si Nintendo s novým Switchem napraví reputaci.

Recenze Nintendo Switch: závěrečné hodnocení

Hodnocení 83 % Alza.cz
Hlavní parametry: Výkon, výbava a obsah balení
95 %
Dostupnost her a herní požitek
85 %
Design, konstrukce a zpracování
80 %
Nintendo Switch; recenze

Klady

 • Modularita a mobilita
 • Neskutečný potenciál pro další hry
 • Joy Con ovladače s HD Rumble, IR kamerou a NFC

Zápory

 • Lacinější zpracování
 • Nedotažený Tabletop mód
 • Kapacita baterie při výkonnějších hrách
iPodívejte se na všechny články z herní sekce. Další novinky ze světa her, esportu a technologií naleznete na facebooku a instagramu Alza Gaming.
i Mohlo by vás zajímat

Konzole Nintendo Switch vyšla 3. března 2017. O novinkách vás budeme pravidelně informovat.

P-DC1-WEB23