Stále se rozvíjející technologie s sebou přináší i nová rozlišení Ultra HD a 4K, která pomalu nahrazují známý standard Full HD. Vyšší rozlišení nabídnou čtyřikrát více obrazových bodů a rovněž vyšší datové toky. Objevují se v záznamu digitálního videa i v počítačové grafice.
Optická stabilizace je mechanismus uvnitř objektivu, který eliminuje vliv chvění fotoaparátu/objektivu na zaznamenávaný obraz. Děje se tak pohybem optického členu uvnitř objektivu. Často se zkráceně udává jako OIS (Optical Image Stabilizer). Zmírňuje vliv roztřesení přístroje a tím i rozmazání snímku např. při dlouhých časech závěrky nebo u objektivů s dlouhou ohniskovou vzdáleností.
Full Frame označuje rozměr obrazového snímače, který svou velikostí odpovídá velikosti políčka 35mm filmu. Full Frame snímačem jsou osazeny pokročilé digitální zrcadlovky a také některé bezzrcadlovky. Ostatní zrcadlovky používají menší snímače APS-C, pro bezzrcadlovky je typický snímač velikosti 4/3" a většina kompaktních fotoaparátů používá 1/2,3" snímač. Jaké výhody přináší Full Frame snímač?
Časosběr, timelapse či intervalové snímání. Tyto pojmy představují snímání řady snímků určité scény v předem daných časových intervalech. Takto lze nafotit stovky i tisíce po sobě jdoucích fotografií, které při zobrazení v rychlém sledu vytvoří fascinující, zrychlenou videosekvenci.
Označením APS-C se rozumí rozměr snímacího čipu (obrazového snímače) u digitálních fotoaparátů a odvozuje se od něj i přepočet ohniskové vzdálenosti objektivu (crop faktor). Snímače takového formátu se nejčastěji využívají u digitálních zrcadlovek. Většina výrobců fotoaparátů a objektivů nepoužívá označení APS-C, ale své vlastní.