Obnovit stránku

Jak sestavit počítač v 8 krocích (PODROBNÝ NÁVOD)

Aktualizováno

Připravili jsme pro vás podrobný návod, jak sestavit počítač. Vše jednoduše a krok za krokem. Rovněž se s vámi podělíme o užitečné tipy a triky, jak si práci ulehčit a na co si dát pozor. Pokud se na stavbu PC sestavy necítíte, nevadí. Vyberte si své vlastní komponenty nebo si nechte poradit od našich proškolených techniků a získejte ten nejlepší počítač přesně pro vaše využití. Vyberte si z našich služeb Sestavení PC na míru a všechny starosti ohledně skládání a testování nechte na nás.

Jak sestavit PC, video návod


  • 0:23 - Co budeme potřebovat pro stavbu PC?
  • 0:47 - Začínáme: Příprava na montáž procesoru
  • 1:16 - Jak zapojit procesor
  • 2:12 - Jak zapojit vodní chlazení
  • 4:05 - Jak zapojit paměť RAM
  • 4:58 - Příprava skříně/casu pro montáž počítače
  • 6:08 - Jak připevnit pevné SSD disky
  • 7:08 - Jak připevnit základní desku
  • 9:39 - Jak připevnit vodní chlazení
  • 12:00 - Jak zapojit grafickou kartu
  • 13:49 - Jak vybrat zdroj
  • 17:44 - Jak zapojit zdroj a kabely
  • 20:06 - Jak propojit konektory na skříni
  • 22:30 - Poslední kosmetické úpravy v rámci sestavení PC
  • 23:28 - První spuštění počítače a testování montáže PC
Kapitoly videa...

Článek o montáži počítačové sestavy – obsah

  1. Co vše potřebuji k sestavení PC
  2. Jak vybrat komponenty pro stavbu PC
  3. Stavba PC krok za krokem
  4. Začínáme s montáží počítače
  5. Krok 1: Instalace procesoru do patice
  6. Krok 2: Instalace chladiče na procesor
  7. Krok 3: Připojení operační paměti k základní desce
  8. Krok 4: Instalace grafické karty a zapojení napájení
  9. Krok 5: Zapojení SSD/HDD a M.2 disku
  10. Krok 6: Připojení napájecího zdroje k základní desce
  11. Krok 7: První spuštění sestaveného počítače
  12. Krok 8: Instalace již osazené základní desky do počítačové skříně
  13. Instalace operačního systému a otestování stability
  14. Několik rad na závěr

Co vše potřebuji k sestavení PC

Montáž PC sestavy je jako větší puzzle. Bez čeho se ale do sestavování počítače rozhodně nepouštět? Mimo pořádného nářadí (šroubovák, kleště apod.), které je pro sestavení počítačové sestavy nezbytné, je klíčový výběr správných komponentů a operačního systému. Jaké komponenty jsou pro sestavování PC nutností?

Jak vybrat komponenty pro stavbu PC

Volba správných komponent je klíčovou záležitostí a rozhodně doporučujeme pečlivě zvažovat kombinace procesorů a grafických karet. Například pro stavbu herního PC se můžete inspirovat z našich vyladěných sestav Alza GameBox. Jakmile vám komponenty dorazí domů, tak se můžete pustit do samotné montáže. Pro stavbu úplně prvního počítače si udělejte čas minimálně na celé odpoledne. Důležité je totiž postupovat v klidu a dávat si pozor. Staré pořekadlo dvakrát měř, jednou řež, zde platí dvojnásob.

Také vřele doporučujeme při výběru konkrétních komponent postupovat pomocí našeho Alza PC konfigurátoru. Právě díky němu si totiž můžete výběr komponent pro svůj nový počítač nejen významně zjednodušit. Konfigurátor totiž mimo jiné pohlídá, že například k Intel základní desce vyberete vhodný Intel procesor a následně i vhodné paměti RAM.

Stavba PC krok za krokem

  • Umístění procesoru do patice
  • Zapojení operačních pamětí
  • Instalace chladiče na procesor
  • Eventuálně připojení dedikované grafické karty
  • Připojení SSD disku
  • Zapojení napájecích kabelů ze zdroje do základní desky, grafické karty, SSD disku a chlazení
  • Instalace komponentů do počítačové skříně

Pokud si přeci jen nejste jisti správným výběrem komponent, tak využijte naší službu Sestavení PC na míru nebo použijte již zmíněný Alza PC konfigurátor.

i

Jak na Alza PC konfigurátor ve zkratce

  • Jak aktivovat konfigurátor? Na stránce komponentu klikněte na „Sestavit vlastní PC“ v levé dolní části obrazovky.
  • Od jaké části počítače začít? V levé dolní části obrazovku najdete 8 „okýnek“, které symbolizují základní části počítače. Doporučujeme váš výběr začít od procesoru.
  • Jak přidat první komponentu? Stačí v levé dolní části kliknout na komponentu (okýnko), od kterého chcete začít. Pokud kliknete na 1. s procesory, automaticky se přenesete do naší nabídku CPU.
  • Jak přidat a pokračovat k další části? Jakmile si vyberete komponentu, klikněte na „Přidat“, Konfigurátor vás následně automaticky přemístí k výběru dalšího komponentu.
  • Kompatibilita? Konfigurátor hlídá, abyste nezvolili nevhodnou kombinaci základní desky, procesoru apod.
  • Složení počítače? Pokud chcete stavbu přenechat našim technikům, stačí v košíku přidat službu „Montáž PC komponent“. 

Jak sestavit PC komponenty. Začínáme s montáží počítače

Odpovědí na otázky "Jak postavit počítač?" je celá řada, my však říkáme jedno: Počítač nedoporučujeme stavět rovnou do skříně. Skládání počítačových komponent je dobré na poprvé provést někde mimo a vyzkoušet, zda všechny komponenty fungují. Budete sice skládat dvakrát, ve výsledku vám to ale může práci usnadnit – předejdete případnému rozebírání obsahu skříně. Se zapojenými komponenty se totiž dá vypořádat lépe, pokud jsou ještě vně skříně. Nejlepším postupem je položit si základní desku na krabici, ve které byla zabalená. Ještě předtím ale z krabice vybalte potřebné příslušenství včetně manuálu. 

Skládání PC komponent. Krok 1: Instalace procesoru do patice

Jak zapojit procesor Intel do patice základní desky | Jak postavit počítač krok 1)

Jak postavit PC. Umístění procesoru Intel do patice základní desky

Jde asi o nejnáročnější část celé stavby počítače. Piny (jehličky) v patici jsou velmi jemné a nesmí se při montáži PC poškodit (ohnout, povytáhnout či dokonce zlomit). Poškozená patice je špatně opravitelná a vy byste navíc přišli o záruku na základní desku. Nejdříve otevřete patici pomocí zámku (viz manuál k desce). Při podrobnějším prozkoumání patice a procesoru zjistíte, že oba komponenty mají shodné osazení.

Na vnitřní straně rámečku patice se nacházejí výstupky, které jsou shodné s obloučkovými výkroji na procesoru. To zajišťuje jediné možné a správné osazení procesoru. Na procesoru i na držáku patice je malá šipka. Ta určuje, jakou stranou se má procesor do patice vložit. Procesor se musí vkládat opatrně a vodorovně tak, aby zapadl do patice na první pokus. V žádném případě nikdy nerovnejte procesor až v patici, raději jej zvedněte a zkuste to znovu.

Jak sestavit PC. Instalace procesoru Intel do patice (socketu) základní desky

Jak sestavit PC z komponent AMD, respektive jak připojit procesor od AMD? Čtěte níže.

Jak zapojit procesor AMD do socketu základní desky | Jak sestavit počítač krok 1)

Jak postavit počítač. Návod, jak umístit procesor AMD do patice (socketu) základní desky

AM5 pro je úplně nová generace patice (socketu), která je navržena pro podporu procesorů AMD, aktuálně z řady Ryzen 7000 a lze očekávat její podporu i u dalších CPU. AM5 přináší několik klíčových změn a vylepšení oproti svému předchůdci, patice AM4, která byla standardem pro procesory AMD Ryzen po několik generací. Tím hlavním poznávacím znakem je přechod na LGA (Land Grid Array) design oproti PGA (Pin Grid Array) designu, který byl použit u AM4. To znamená, že místo toho, aby měl procesor piny, piny se nyní nacházejí na samotné patici na základní desce, což je přístup podobný tomu, jaký používá Intel.

Patice AM5 má 1718 pinů, což je více než 1331 pinů, které nabízela patici AM4. Zvýšení počtu pinů umožňuje lepší napájení a větší potenciál pro komunikaci mezi procesorem a základní deskou. AM5 znamená nový začátek, a proto není zpětně kompatibilní s procesory navrženými pro AM4.

Jak postavit počítač. Krok 2: Instalace chladiče na procesor

První část sestavení PC máme úspěšně za sebou. Nyní byste měli nainstalovat chladič na procesor. Postupujte dle návodu přiloženého u zakoupeného chladiče. Postupujte pomalu a s citem, šrouby utahujte nejlépe křížem a postupně. Tyto procesory mají totiž velmi tenké tištěné spoje a mají tendenci se v rozích ohýbat. A teď hurá na "Jak sestavit počítač", krok třetí - připojení RAM.

Jak postavit počítač. Krok 3: Připojení operační paměti k základní desce

Jak sestavit počítač. Návod, jak připojit operační paměť (RAM) k základní desce

Instalace operačních pamětí se může lišit dle typu a modelu základní desky. Některé mají pouze dva paměťové sloty, jiné čtyři. U desek s dvěma sloty osazujeme oba, u desek s čtyřmi pak minimálně dva, aby byl zajištěn chod dual-channelu. Správné pořadí u vaší desky opět prozradí manuál. Vždy si také dejte pozor na záměnu paměťových modulů. Pokud totiž vaše základní deska umí "jen" DDR4, tak rozhodně není dobrý nápad pořizovat moduly typu DDR5.

Stavba počítače. Jak zapojit operační paměť (RAM) k zákládní desce

Na obrázku vidíte správný postup instalace paměťového modulu do DIMM slotu. Modul musí zapadnout do slotu úplně, někdy může být vyžadována lehká síla, aby se západka (viz obrázek) dovřela. V dalším kroku sestavování PC se dozvíme, jak osadit počítač GPU kartami.

Montáž PC. Krok 4: Instalace grafické karty a zapojení napájení

Stavba PC. Návod, jak zapojit grafickou kartu (GPU) do základní desky přes PCIe konektor

Dalším krokem stavby PC je montáž grafické karty. Většina dnešních grafických karet něco váží, a tak je potřeba při instalaci kartu neustále držet a podpírat, než se náležitě uchytí. Ve většině případů se používá první PCIe ×16 slot, je to ten nejblíž patici s procesorem. Pokud má vaše základní deska více než jeden takový slot, použijte ten, který je doporučen v manuálu základní desky pro dosažení nejlepšího výkonu. Umístěním karty do nevhodného slotu se připravíte klidně i o několik desítek procent výkonu.

Po upevnění grafické karty do slotu se dostává ke slovu napájení. Jednodušší GPU získávají energii přímo ze slotu PCIe ×16. Většina herních grafik však potřebuje externí napájení. Typicky jde o 6pinový nebo 8pinový konektor, které jsou součástí prakticky všech napájecích zdrojů. Opomenutí zapojení napájení je jednou z nejčastějších chyb při sestavování PC.

12VHPWR
Doporučený způsob zapojení napájecího kabelu 12VHPWR do moderní GPU. Zdroj obrázku TechPowerUp.

Speciální pozor si dávejte u nejnovějších grafických karet NVIDIA, které používají napájecí konektor 12VHPWR či také „PCIe 5.0“. Tyto kabely přenáší i 450 W či více příkonu pro grafickou kartu, přičemž stále používají 12V napětí, takže konektorem jdou celkově i třikrát až čtyřikrát vyšší proudy než u 150W osmipinových konektorů. Současně je tento konektor o dost menší a celkově choulostivější na opotřebení a deformace. Pokud takovou grafiku s 12pinovým HPWR konektorem používáte, dbejte na to, aby byl konektor dokonale zasunutý a rozhodně se nesmí ohýbat žádným směrem. Rovněž si dejte pozor na opakované zapojování a odpojování, čímž se konektor ničí. Je také doporučeno kabel pravidelně kontrolovat, například po přepravě PC. Samotný kabel (redukce) najdete vždy jakou součást příslušenství grafické karty. Někteří výrobci kvalitních napájecích zdrojů dodávají přímo speciální kabel 12VHPWR, takže odpadá nutnost použití redukce.

Jak postavit PC. Krok 5: Zapojení SSD/HDD a M.2 disku

Je až s podivem, že i dnes se můžeme setkat s počítači postavenými primárně na SATA disku, který má správně již dlouhé roky sloužit jako druhý nebo třetí disk v počítači k uložení objemných dat. Jako primární úložiště pro systém a hlavní aplikace/hry musí být použitý moderní M.2 disk.

SSD WD Black
Pohled na umístění M.2 disku přímo na základní desku.

Konektor M.2 využívá ke komunikaci se zbytkem počítače přímo sběrnici PCI Express, díky čemuž se otevírá potenciál pro datový přenos rychlostí až 7 GB/s v případě nejrozšířenějšího rozhraní PCIe 4.0 (s další generací rychlost opět citelně vzroste). Samotný M.2 disk se vkládá do speciálního konektoru přímo na základní desce. Typicky máte k dispozici jednu nebo dvě pozice. Kvalitní desky mají klidně i tři a současně jednotlivé disky překryjí pasivním hliníkovým chladičem.

Jak sestavit PC. Zapojení pevného disku (HDD nebo SSD) k základní desce

Obrázek znázorňuje správné zapojení pevných disků do SATA konektorů. Stejným způsobem můžete připojit i optickou mechaniku.

Jak složit počítač. Krok 6: Připojení napájecího zdroje k základní desce

Jak postavit PC. Jak připojit napájecí zdroj k základní desce počítače

? Jak složit PC – postupujete správně?
Pro prvotní zjištění, zda vše správně funguje, stačí zapojit napájení základní desky (24pin ATX) a napájení procesoru (8PIN EPS). Rozsvítí se příslušené LED ve spodní části desky. Některé desky vyžadují pouze 4PIN EPS, některé 8+4 EPS a některé dokonce 2X8 16PIN EPS.

Jak postavit PC. Krok 7: První spuštění sestaveného počítače

Jak postavit PC. Jak poprvé spustit sestavený počítač

Pokud není k dispozici samostatné tlačítko „Power“, resp. „Start“ pro zapnutí přímo na desce, je potřeba propojit dva kontakty PWRSW a deska se zapne. Stačí použít například šroubovák. Pokud naběhne obraz a je možnost se dostat do UEFI, je pravděpodobně vše v pořádku. V této fázi sestavování PC si už klidně můžete nainstalovat operační systém ještě před vložením do skříně, záleží na vás.

Jak sestavit PC. Krok 8: Instalace již osazené základní desky do počítačové skříně

Seriál "Jak na montáž počítače" se blíží ke konci, přesněji řečeno už nás čeká poslední hardwarový zásah. Nyní odpojte už pouze zdroj, SSD disk a grafickou kartu a můžete začít s instalací základní desky do počítačové skříně. Pokud to chladič umožňuje, můžete nechat namontovaný i ten.

Začněte krytem zadních konektorů základní desky | Jak sestavit počítač krok 8)

Jak sestavit PC. I/O shield; kryt zadních konektorů základní desky

Jako první musíte do skříně nainstalovat tzv. I/O shield, kryt zadních konektorů základní desky, který najdete mezi příslušenstvím v balení.

Skládání PC komponent – montáž základní desky dovnitř skříně.

Jak sestavit počítač. Návod, jak vložit osazenou základní desku do počítačové skříně

Jak umístit základní desku do počítačové skříně (Case) | Jak postavit počítač krok 8)

Základní desku vložíte do počítačové skříně tím způsobem, že zadní část s konektory nasunete do I/O shieldu, tím získáte správné zarovnání a současně zkontrolujete, zda montážní otvory pro šroubky v desce sedí se závity distančních sloupků ve vaší skříni.

Jak postavit počítač. Jak přišroubovat základní desku do počítačové skříně (Casu)

Pečlivě zašroubujete všechny šroubky, čímž pevně přichytíte základní desku do skříně.

Umístění kabelů v počítačové skříni (Cable management) | Jak sestavit počítač krok 8)

Při stavbě PC doporučujeme projít si přiložené materiály vč. manuálu k vaší počítačové skříni, které vám dají představu o tom, jak má skříň vymyšlené vedení kabeláže, tzv. cable management. Rozdíly v uspořádání a vedení kabelů od zdroje dělají velké rozdíly v designu, ale i v chlazení po stránce průtoku vzduchu (tzv. airflow). Zároveň vám manuál napoví, kam a jak umístit pevné disky (SSD/HDD) či optické mechaniky, každý model skříně má toto vymyšlené jinak.

Zapojení kabeláže od skříně (připojení konektorů, zapínání atd.) | Jak sestavit počítač krok 8)

Jakmile máte základní desku nainstalovanou, zapojte zbytek konektorů, jako jsou USB, AUDIO, FAN konektory a kabeláž pro propojení se skříní.

Jak sestavit PC. Jak zapojit kabeláž od počítačové skříně k základní desce

Obrázek znázorňuje zapojení kabeláže od skříně a konektory USB. Mějte na paměti, že každá základní deska má lehce odlišné rozložení konektorů, a proto postupujte vždy podle manuálu, který naleznete v balení. "Jak postavit počítač: level komponenty" je za námi, montáž PC je v podstatě hotová, nyní už pouze doplňky jako klávesnice, myš a monitor.

Připojení periférií (klávesnice, myši, monitoru a dalších) | Jak sestavit počítač 8)

Jakmile je vše zapojené, můžete připevnit obě bočnice zpět na skříň. Následně do zdroje připojte napájecí kabel a do zadního I/O panelu s konektory od klávesnice, myši, sluchátek či audio sestavy zapojte LAN kabel. Pokud nemáte dedikovanou grafickou kartu, připojte do I/O panelu rovněž kabel od monitoru, a to do příslušného konektoru (HDMI/DisplayPort), v opačném případě jej připojte ke grafické kartě.

! Jak složit PC – máme hotovo!
Celá sestava je v tuto chvíli připravena na první spuštění. Počítač tak můžete začít vesele používat.

Stavba PC hotova. Instalace operačního systému a otestování stability

Nejsložitější část stavby nového počítače máte úspěšně za sebou a nyní je potřeba přikročit k instalaci operačního systému. Konkrétně Windows 11, protože nad ničím jiným nemá cenu ve spojení s novým hardwarem uvažovat. I výrobci nejnovějších procesorů jsou v tomto zcela za jedno. Doba oblíbených Windows 10 je z pohledu hráče i běžného uživatele už zkrátka pryč.

Windows 11

Klíčové novinky ve Windows 11

Windows 11 představuje značný posun ve vývoji operačních systémů od Microsoftu, nabízí mnoho novinek a vylepšení, které cílí na zlepšení uživatelské zkušenosti, efektivity práce a bezpečnosti. Zde je přehled klíčových novinek, které Windows 11 přináší:

  • Zmodernizované uživatelské rozhraní – zcela přepracovaná nabídka Start, zaoblené rohy, hladší a vizuálně přitažlivější animace. S tím souvisí i pohodlnější dotykové ovládání například na tabletech nebo noteboocích.
  • Dokonalá integrace s MS ekosystémem – Windows 11 jsou přímo skvěle propojené s cloudovými služby Microsoft 365. Samozřejmostí je komunikační platforma Teams nebo přepracovaný Microsoft Store s rozšířeným počtem aplikací i her.
  • Lepší multitasking – systém Windows vždy nabízel flexibilní práci s více okny a možnost přichycení aplikací vedle sebe, abyste mohli pracovat tak, jak chcete. Ve Windows 11 najdete inovovanou funkci pro automatické rozložení dvou, tří nebo čtyř aplikací po ploše monitoru. Stačí podržet kurzor nad funkcí pro maximalizaci okna a následně vybrat z nabídky rozložení. To souvisí s lepším přístupem k virtuálním plochám, které mají nově samostatné tlačítko v Hlavním panelu. Můžete si tak vytvořit jednotlivé plochy pro každou část využití a přizpůsobit je svým představám. Na počítači tak lze jednoduše mít plochu pro práci, hraní nebo vzdělávání.
  • Game Pass a hry celkově – hráči ocení zejména neutuchající podporu nového hardwaru už na bázi jádra samotného operačního systému. Také se můžete těšit na podporu DirectStorage – pokud si pořídíte NVMe SSD, kompatibilní procesor a základní desku, dojde k razantnímu snížení doby načítání her. A mimochodem, protože Microsoft zcela opanoval hned několik klíčových herních studií, tak je služba PC Game Pass doslova napěchovaná těmi nejlepšími hrami. Za nízký měsíční paušál tak získáte přístup ke stovkám atraktivních her.
  • Bezpečnost – systém Windows 11 nabízí zcela nové bezpečnostní funkce, které zajistí vylepšenou ochranu proti malware, phishingu a dalším útokům na vaší identitu.

Instalace Windows 11 má v domácím prostředí dvě základní varianty. Buď máte k dispozici instalační disk nebo si vyrobíte bootovací USB flashdisk. Druhá varianta je většinou výrazně rychlejší zejména pokud využijete rychlé disky USB 3.2. V ideální situaci se budete během čtvrt hodinky přihlašovat ke svému Windows účtu.

Jak sestavit PC. Instalace Windows 11

Mohlo by vás v souvislosti „Jak sestavit počítač?“ zajímat:

Jak na ovladače?

V minulosti bylo velmi složité dohledat správné ovladače pro jednotlivé komponenty, ale dnes je situace úplně jiná. Windows 10 už mají drtivou většinu ovladačů v sobě a zejména ty klíčové v podobě síťové nebo WiFi karty. Jakmile totiž poběží internet, tak máte vyhráno. Stačí spustit Windows Update a zbývající ovladače budou vyhledány prostřednictvím této služby. Výrobci si totiž uvědomili, že tento komfort zákazník ocení. Jistě se však najde několik konkrétních komponent, které i přesto zůstanou nefunkční. Typicky se jedná o přídavné karty pro příjem TV signálu. V tomto případě doporučujeme použít dodávaný instalační disk, případně vyhledat konkrétní ovladač na stránkách výrobce.

Především u herních počítačů však je velmi dobré nainstalovat ovladače grafické karty ručně. NVIDIA i AMD totiž k ovladačům nabízí zajímavé aplikace například pro detailní nastavení chování ventilátoru, aplikaci pro streamování nebo optimalizaci detailů nainstalovaných her.

Testování stability

I přesto, že je počítač poskládaný z úplně nových komponent, tak se můžou vyskytnout problémy s padáním nebo zamrzáním operačního systému. Diagnostika však není pro nováčka úplně snadná. Jako základní test stability doporučujeme použít software OCCT, který pomocí zátěžového testu prověří všechny klíčové součástky. Minimální časový interval testování y měla být jedna hodina, ale spíše více. Program je přehledný a během testů lze sledovat i například údaje z jednotlivých teplotních senzorů.

Ke změření výkonu celého počítače a hlavně grafické karty pak poslouží oblíbený 3DMark. Jedná se o soubor náročných grafických scén a složitých výpočetních úloh. Na jeho konci obdržíte bodové hodnocení, ve kterém se můžete poměřit v celosvětové databázi výsledků.

i

Doporučte členství AlzaPlus+ a získejte slevu až 1000 Kč

Doporučte AlzaPlus+ přátelům a získejte až 1000 Kč na nákup! Vaši přátelé ušetří 20 % na ročním členství. Využijte jedinečnou příležitost výhodného nákupu pro všechny.

Více informací: AlzaPlus+: Doporuč a získej slevu.

Stavba počítače – několik rad na závěr

  • Nepodceňujte výběr napájecího zdroje, jde o nejdůležitější součást počítače, která má značný vliv na celkovou životnost sestavy. Doporučujeme zdroje Seasonic, jsou zárukou kvality, dlouhé životnosti a velmi nízké poruchovosti. Doporučujeme zdroje tzv. modulární, tedy takové, které mají plně odpojitelnou kabeláž. Využijete tedy jen ty kabely, které potřebujete.
  • Myslete i na volbu počítačové skříně. Pokud máte své komponenty rádi, vyplatí se vždy investovat do skříně s prachovými filtry, která má dobře vymyšlenou airflow a dobrou konstrukci. V levných skříních se drží prach a kumuluje se teplý vzduch. Oboje velmi neprospívá komponentům a snižuje jejich životnost. Kvalitní konstrukce skříně je základem nízké hlučnosti celé sestavy.
  • Při stavbě počítače se vždy hodí nějaké pomůcky k organizaci kabeláže. Doporučujeme mít k ruce minimálně stahovací pásky.
i Mohlo by vás zajímat

Článek Jak sestavit počítač obsahuje podrobný návod ke stavbě PC. Důležité je nepodcenit již samotný výběr komponentů, pečlivost se ale vyplatí i při jejich zapojení. Věříme, že vám tento text pomůže a váš nový stroj vám bude dlouho a spolehlivě sloužit.

Zkuste naše cookies

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies a další údaje k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a dalších údajů vč. jejich předání pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB11