Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Notebooky

Co je spyware?

Spyware je těžko odhalitelný škodlivý software (malware), který hackeři používají ke špehování uživatelů. Získávají tím přístup k osobním datům, bankovním údajům nebo historii online aktivit. Jak se spywaru zbavit a jak se před ním chránit?

Bluetooth (INFORMACE): verze, dosah, frekvence a protokoly

Bluetooth je komunikačním nástrojem obrovského množství elektroniky. Přečtěte si, jak frekventovaný signál vzniknul a kde všude nachází uplatnění. V jednoduchém přehledu jeho verzí ukážeme, jak se vyvíjí a zdokonaluje, i jaký má Bluetooth dosah. Dozvíte se i něco o specifikacích a bezpečnosti tohoto komunikačního standardu.

Surface Connect

Surface Connect je speciálně vyvinutý port, přes který jsou nabíjena nejnovější zařízení Surface od Microsoftu. Surface představuje spojení tabletu a notebooku, který je primárně určen pro náročnou kancelářskou a multimediální práci. Extra výkonný tablet/pc běží na nejnovějších procesorech Intel i5 a i7 a je dostupný ve verzích Pro a Laptop. 

On-Site záruka

Pro mnoho lidí je notebook pracovní nástroj, bez kterého se v každodenním provozu jen velmi těžko obejdou. Pokud však nastane nečekaná závada, notebook obvykle putuje v záručním období na reklamaci, kde může strávit klidně i celý měsíc. I z těchto důvodů se celá řada výrobců rozhodla nabídnout rozšířený typ záruky, tzv. On-Site.

WiFi

Díky WiFi dnes funguje už skoro všechno. Jedná se o hojně využívanou bezdrátovou síť, která umožňuje levně spojovat i větší množství počítačů bez nutnosti pokládat kabely. Její plošné využití plyne hlavně z toho, že WiFi využívá bezplatných pásem. Stačí tak zakoupit přijímač, případně vysílač a dále nemusíte za nic platit.

Intel Iris Graphics

Intel Iris Graphics je novější a také výkonnější typ integrované grafiky oproti Intel HD Graphics. Setkáme se s nimi u notebooků s procesory Intel Core i5 a i7. Grafika Iris je tedy jakýmsi kompromisem mezi dedikovanými grafickými kartami a základní grafikou Intel HD Graphics.  

Intel HD Graphics

Intel HD Graphics, jak již název napovídá, je integrovaná grafická karta zabudovaná do procesorů Intel (od roku 2010). Grafika tohoto typu je vhodná pro běžné použití, tzn. přehrávání multimédií, brouzdání po internetu, nebo základní práce s programy MS Office (Word, Excel, Powerpoint).

Windows 10 S

Windows 10 S je poddruh operačního systému Microsoft Windows 10. Je uzpůsobený pro maximální bezpečnost a dlouhotrvající výkon. Operační systém můžete nainstalovat do jakéhokoliv zařízení. Očekávat můžete veškeré funkce klasické verze Windows 10, jako například Cortana, Windows Ink, Windows Hello nebo cloudová služba OneDrive. Hlavním rozdílem oproti základní verzi Windows 10 je fakt, že veškeré aplikace můžete stahovat pouze z oficiálního Windows Store.

Windows Hello

Windows Hello je funkce systému Windows 10, kterou můžete najít téměř v každém počítači se čtečkou otisku prstů, Surface Pro 4 a Surface Book. Díky této bezpečnostní funkci se můžete k vašemu zařízení přihlásit rychle a bez nutnosti zadání hesla. Stačí pouze přiložit prst ke skeneru otisku prstů, nebo využít funkce rozpoznání obličeje. Pro případ, že by systém zrovna nefungoval, si při jeho nastavení volíte i záložní PIN heslo.

Intel Authenticate

Dle statistik jsou ukradené údaje velmi častým prostředkem k úniku dat. Právě na to inženýři Intel mysleli při výrobě technologie Intel Authenticate, která za pomoci dvou nebo více bezpečnostních prvků chrání vaše zařízení. Technologii podporují Intel Core vPro procesory 7. a 6. generace a její zřízení je velmi jednoduché. Na výběr máte hned z několika ochranných prvků pro ověření identity uživatele:

In-Cell Touch

Technologie In-Cell se do povědomí dostala roku 2012 ve spojitosti s iPhonem 4S. Tato revoluční technologie spojila digitizér a vstup pro dotek v jeden displej. To odstartovalo éru dotykových telefonů, jak je známe. Díky této technologii jsou totiž značně užší a lehčí, než předešlé telefony s dvouvrstvým displejem. Další výhodou technologie je fakt, že dotyk je značně přesnější. Díky tomu ji můžeme často vídat i například u notebooků.

SSD

SSD neboli Solid-state drive neobsahují pohyblivé části jako magnetické pevné disky (HDD). Díky tomu umožňují větší rychlost čtení i zápisu, což se projevuje v mnohem rychlejších reakcích systému při spouštění programů apod. Oproti HDD však za stejnou cenu poskytují nižší kapacitu.

HP Brightview

Technologie HP Brightview je lesklý typ LCD obrazovky s leštěným povrchem, kterou výrobce používá u některých svých notebooků a dalších zařízení. Brightview zajišťuje ostré a plné barvy, zvyšuje jas, kontrast a čitelnost obrazovky. Bohužel nevýhodou je velmi špatná viditelnost na přímém slunci. Kvůli leštěnému povrchu obrazovka odráží objekty téměř „jako zrcadlo“, což může být pro některé uživatele nevyhovující. 

RAM

Operační paměť počítače, běžně označovaná zkratkou RAM (Random Access Memory). Jedná se o typ paměti, která umožňuje náhodný přístup. Umožňuje číst nebo zapisovat data do libovolného místa paměti, díky čemuž je extrémně rychlá. Všechna data se však ztrácí s vypnutím počítače. Proto slouží jako dočasné úložiště pro práci počítače, notebooky, ale i mobilní telefony a tablety.

Trackpoint

Trackpoint je prvek notebooku pro ovládání kurzoru, který se nachází mezi klávesami G, H a B. Jeho výhodou je možnost ovládat počítač bez nutnosti zvednout prsty z klávesnice. Není však tak přesný jako touchpad nebo myš.

Dokovací konektor

Dokovací konektor slouží k připojení notebooku k dokovací stanici. Ta obsahuje porty pro připojení monitoru, klávesnice, myši, externího pevného disku a dalších zařízení. Toto řešení se hodí v případě častého přenášení notebooku mezi domovem a kanceláří.

eMMC

Úložiště eMMC je méně složitá alternativa k SSD, ale nedosahuje jeho parametrů. Téměř každý SSD disk je rychlejší, ale eMMC úložiště jsou levnější.

Dedikovaná grafická karta

Dedikovaná grafická karta se nachází na základní desce notebooku ve formě samostatného čipu. Oproti integrované grafické kartě je výkonnější, proto se hodí ke hraní her nebo práci v grafických editorech. Vyžaduje však účinnější chlazení a snižuje výdrž na baterii. Obvykle se instaluje do větších a těžších notebooků.

Integrovaná grafická karta

Grafická karta, která je zabudována přímo do procesoru. Nedosahuje takových výkonů, jako dedikované grafické karty. Avšal notebook vybavený integrovanou grafickou kartou zpravidla vydrží déle na baterii. Zařízení s tímto typem grafických karet jsou vhodná ke kancelářské práci a konzumaci multimedií, pro hraní graficky náročných her však nejsou ideální.

LTE modem

LTE modem umožňuje připojení notebooku k mobilním sítím. Můžete tak být online i na cestách.

20 dalších...
P-DC1-WEB22