Obnovit stránku
alza fitness

Fitness: online cvičení s Alzou

Pusťte se s námi do online fitness cvičení, díky kterému se rychle dostanete do formy, cíleně zhubnete, vytvarujete potřebné partie nebo jen nastartujete zdravý životní styl.

Online tréninky

Pro všechny zastánce zdravého životního stylu i pro ty, kteří pořád hledají cestu, jak zhubnout, jsme připravili sérii fitness videí. Najdete zde speciálně zaměřené kurzy na procvičení jednotlivých partií, jako například cviky na zadek, cviky na prsa či cviky na záda, ale i cvičení na celkové posílení těla. Z našich online fitness cvičení si jistě vybere každý. Video tréninky jsou vhodné i pro naprosté začátečníky, kteří nevědí, jak začít cvičit a pojem kettlebell je pro ně zatím jen cizí slovo.

Videa připravili zkušení trenéři Lucie Minářová a Vašek Mráz, kteří vás provedou každým tréninkem, upozorní na chyby ve cvičení, poradí s počty opakování a vysvětlí hlavní přínos každého online fitness cvičení. Takže pokud chcete zhubnout, zpevnit, zlepšit kondici nebo celkově posílit, jste tu správně.

Vyberte si svůj trénink

... podle náročnosti

Lehký trénink

Během lehkého tréninku se nejde až na hranici vyčerpání, ale naopak se používají vyšší počty opakování s nižším zatížením. Díky tomu se svaly dobře prokrví a současně dochází k formování svalových detailů. Tento trénink je vhodný pro začátečníky nebo ho lze zařadit v případě, že předchozí tréninky byly náročné.

Přejít k videím

Středně těžký trénink

Tento typ cvičení můžete zařadit i v případě, že jste relativní začátečník, ale už jste připraveni přidat zátěž. Jde o silově objemový trénink, při kterém se mohou využívat závaží v kombinaci s nižším počtem opakování. Obměna vah, sérií a typů cvičení představuje pro svaly větší výzvu, díky čemuž můžou růst a přizpůsobovat se.

Přejít k videím

Náročný trénink

Tento trénink obsahuje cviky, které mohou být technicky náročnější. Počítejte také s tím, že toto cvičení vyžaduje lepší celkovou fyzičku. Využívat budete závaží i váhu vlastního těla, ale celková intenzita tréninku bude vyšší. Cílem je nárůst svalové hmoty a zrychlené spalování tuků bezprostředně po cvičení.

Přejít k videím

... podle druhu cvičení

S vlastní vahou

Stále populárnější forma posilování, při němž nepotřebujete žádné činky ani jiné cvičební pomůcky. Podpoříte růst svalů, hubnutí, zvýšíte si sílu i flexibilitu a posílte svou svalovou rovnováhu.

Přejít k videím

Se zátěží

Zde svalovou hmotu budujete či své tělo zpěvňujete pomocí činek a dalších posilovacích pomůcek. Zátěž se odvíjí od hmotnosti činky či odporu materiálu. Cviky se zátěží jsou vhodné pro všechny svalové partie.

Přejít k videím

Uvolňovací

Při uvolňovacím tréninku se vám rozhýbou zatuhlá a bolavá záda nebo kyčle. Vhodný je i pro lidi trpící bolestmi pohybového aparátu, jimž při pravidelném cvičení tyto bolesti pomáhá mírnit. Funguje také jako prevence těchto problémů.

Přejít k videím

... podle účelu

Protahovací

Protahovací cvičení by mělo být součástí každého tréninku jako účinná prevence zranění. Pomáhá udržet svaly i šlachy flexibilní a podporuje optimální rozsah pohybu v kloubech. Pravidelným protahováním odstraníte bolesti zad, dopomůžete si ke správnému držení těla a zlepšíte fyzickou výkonnost.

Přejít k videím

Posilovací

Posilovacím tréninkem posílíte jednotlivé svalové partie, zpevníte postavu a odstraníte svalovou nerovnováhu. V jedné tréninkové dávce procvičíte všechny svalové partie, nejdříve střed těla – záda, břicho, hrudník a pak horní i dolní končetiny. Pravidelným posilovacím cvičením vytvarujete svaly, získáte sílu a dostanete se do kondice.

Přejít k videím

Redukční

Redukční trénink slouží k nastartování metabolismu, vytvarování postavy, odstranění přebytečných tukových zásob a zlepšení kondice. Zaměřuje se hlavně na problémové partie, jako jsou břicho, stehna, zadek a boky. Důležitou součástí redukčního tréninku je také aerobní cvičení.

Přejít k videím

Všechny tréninky

alza fitness

HIIT trénink

doba trvání tréninku: 15 - 20 minut

náročnost: středně těžký trénink

HIIT trénink spočívá ve střídání rychlých a intenzivních fází cvičení s fázemi méně intenzivními, při kterých dochází k vydýchání a nabírání sil. Jde o ideální sport pro muže a ženy, kteří nemají na cvičení mnoho času a chtějí za krátkou dobu shodit potřebné množství tuku. V intenzivní fázi je HIIT trénink změřen hlavně na dřepy, výskoky, sprinty a cvičení s vlastní vahou.

alza fitness

Funkční trénink

doba trvání tréninku: 40 minut

náročnost: středně těžký trénink

Základem funkčního tréninku je posílení svalů takovým způsobem, kterým jsou namáhané i v běžném životě. Obecně se zařazují především komplexní pohyby včetně posilování nohou nebo břicha, běžné je využití kettlebellů, činek, závěsných systémů nebo vyvýšených plošin. Není dobré zapomínat ani na cviky s vlastní vahou, na kterých lze primárně stavět zvlášť u začátečníků. Vedle obecných benefitů je funkční trénink ideálním nástrojem tréninku u specializovaných sportů, kde zvyšuje efektivitu daných pohybových vzorců.

alza fitness

Trénink na břicho

doba trvání tréninku: 10 - 15 minut

náročnost: lehký trénink

Pro komplexní trénink na břicho je třeba praktikovat cviky na všechny části břišních svalů. Tréninkový plán by proto měl zahrnovat nejen cviky na přímý břišní sval a šikmé břišní svaly, ale také na hluboko uložený příčný břišní sval. Ten tvoří základní stavební kámen našeho těla a trénink na břicho by měl cílit na jeho zpevnění například pomocí klasického prkna neboli planku.

alza fitness

Trénink na horní část těla

doba trvání tréninku: 35 minut

náročnost: náročný trénink

Aby bylo cvičení a formování postavy opravdu účinné, musíte cvičit pravidelně core i horní část těla. Ideálně například pomocí kruhového tréninku, kde postupně vystřídáte cvičení rukou a bicepsů, posilování zad, pohrajete si s kettlebellem, dáte plank a to celé čtyřikrát poctivě zopakujete. Za čtvrt hodinky máte hotovo, ale přitom budete efektivně stimulovat svaly k růstu a celkovému zpevnění.

alza fitness

Posilování pro začátečníky

doba trvání tréninku: 20 minut

náročnost: lehký trénink

Posilování pro začátečníky by se mělo praktikovat 3× týdně a mělo by být zaměřeno na kompletní posílení celého těla pomocí jednoduchých cviků. Po nezbytném zahřátí a protažení začínáme se základními cviky na střed těla, poté pokračujeme přes záda, hrudník, ramena a stehna na menší svalové partie, tedy paže a lýtka. Na konci posilování by neměl chybět důkladný strečink.

alza fitness

Cvičení s masážním válcem

doba trvání tréninku: 15 minut

náročnost: lehký trénink

Masáže prospívají fyzickému, ale i psychickému stavu člověka. Podporují odplavování škodlivin, zlepšují prokrvení pokožky a v neposlední řadě uvolňují a trénují svalové partie. Jenže ne každý si může dovolit návštěvu masérského salónu několikrát do měsíce. Nezbývá tedy nic jiného, než si maséra pořídit rovnou domů v podobě masážního válce (foam roller). Díky této pomůcce můžete pracovat na své flexibilitě, stabilizaci těla, mobilitě, zmírňovat bolest svalů nebo si uvolnit záda. Foam roller vám může pomoci zvýšit rozsah pohybu, díky čemuž může dojít k citelnému zlepšení vašich sportovních výkonů.

alza fitness

Trénink nohou

doba trvání tréninku: 25 minut

náročnost: středně těžký trénink

Zpevněný zadek, vypracovaná lýtka a stehna bez známek celulitidy – to je jistě sen každé ženy. Pro jeho dosažení skvěle poslouží efektivní trénink nohou. Dozvíte, jak zpevnit nohy, jaké cviky na zadek jsou nejúčinnější i jak často a jak správně cvičit. Váš trénink nohou se rozhodně neobejde bez klasických dřepů a výpadů, nejsou to však jedné cviky, které vám dopomohou k vysněné postavě.

alza fitness

Lehký protahovací trénink

doba trvání tréninku: 15 minut

náročnost: lehký trénink

Strečink, jak se také protahování říká, je snadno dostupná možnost, jak se pravidelně udržovat v kondici. Správně zvolené protahovací cviky mohou každému pomoci řešit například bolest zad. Pokud chcete s protahováním začít, stačí si vybrat správnou podložku na cvičení. Podle potřeby pak vyzkoušejte cviky na protažení celého těla či pouze protahovací cviky na záda nebo protahování nohou.

alza fitness

Trénink na zpevnění těla

doba trvání tréninku: 20 minut

náročnost: středně těžký trénink

Trénink na zpevnění těla vás dostane do formy. Ať už cvičíte kardio, trénink na břicho, leg day, s kettlebelly či se švihadlem, posílíte střed těla a perfektně zpevníte nohy, ruce i zadek. Zároveň zrychlíte metabolismus a spálíte velké množství kalorií, což je ideální pro hubnutí. Myslíte-li to se zlepšením kondice vážně, připravte si cvičební podložku a zacvičte si podle našeho videa.

alza fitness

Posílení břicha

doba trvání tréninku: 20 minut

náročnost: středně těžký trénink

Ať už chcete mít ploché břicho, vypracované břišní svaly, nebo se chcete zbavit diastáze, bez tréninku to nepůjde. Nůžky, zkracovačky nebo sedy lehy vás sice dostanou daleko, pokud ale chcete cvičit efektivně, zkuste posilovač břišních svalů. Jeden z nejefektivnějších je speciální TRX závěsný systém. Univerzální hit posledních let rovnoměrně posílí nejen břišní svaly, ale rovnou celé tělo.

alza fitness

HIIT trénink s kettlebellem

doba trvání tréninku: 15 - 20 minut

náročnost: náročný trénink

HIIT trénink s kettlebellem účinně kombinuje kardiovaskulární a silový trénink. Kromě redukce váhy díky intenzivnímu spalování tuků během cvičení i dokonale zpevníte tělo. Zároveň zlepšíte kondici a zapojením stabilizačních svalů posílíte břicho i střed těla. Ze cvičení tak vytěžíte maximum. Přitom vše, co na HIIT trénink potřebujete, je Kettlebell, cvičební podložka a pár minut vašeho času.

alza fitness

Posilování se závěsnými systémy

doba trvání tréninku: 30 minut

náročnost: středně těžký trénink

Závěsný posilovací systém a cvičení na něm je skvělý v případě, když potřebujete posílit střed těla (tzv. core). Je ale vhodný i pro posilování nohou, posilování zad či posilování břicha, Nejlepší a pro tělo nejpřirozenější pro tělo je cvičení s vlastní vahou. A to vám závěsný posilovací systém nabídne. Chcete-li mít ploché břicho, závěsný posilovací systém to umožní.

alza fitness

Strečink a mobilita

doba trvání tréninku: 15 minut

náročnost: lehký trénink

Protahovací a uvolňovací cviky by měly být součástí každého tréninku. Strečink je účinná metoda, jak zabránit poškození svalových vláken, zvýšit mobilitu kloubů i snížit riziko úrazu. Správným protažením můžete také předejít bolesti zad způsobené jednostrannou svalovou zátěží. Využijte pozitivního účinku strečinku na pohybový aparát a zařaďte ho do svého tréninku.

alza fitness

Trénink s gymnastickými kruhy

doba trvání tréninku: 25 minut

náročnost: náročný trénink

Kalistenika je dnes výrazným trendem ve fitness. Cvičení s vlastní vahou je pro tělo perfektně přirozené a doslova blahodárné. Komplexně totiž zapojujeme široké svalové skupiny, hravě zvládnete posilování břicha i posilování zad. Budete-li dělat jednoduché shyby a přítahy na gymnastických kruzích, zpevníte střed těla a časem dojde ke zvýšení síly, což v běžném životě spolehlivě oceníte.

alza fitness

Trénink pro ženy

doba trvání tréninku: 20 minut

náročnost: lehký trénink

Cvičení pro ženy je speciálně zaměřené na nastartování metabolismu, hubnutí, zpevnění postavy a vyrýsování problematických partií. Dámské cviky na balanční podložce BOSU efektivně zapojí celé tělo i hluboké stabilizační svaly nezbytné pro správné držení těla. Zároveň je cvičení s BOSU velmi účinné na zpevnění břišních svalů. Pokud chcete mít pevné, vyrýsované paže, vyzkoušejte cvičení s činkami.

Sportovní výživa

Při aktivním sportování je důležité provozovat nejen určitou fyzickou aktivitu, ale také si osvojit vhodné stravovací návyky, které jsou nedílnou součástí hubnutí a zdravého životního stylu. Spíše než na amatérské jídelníčky na hubnutí dejte na rady odborníků, které vám zajistí správný poměr bílkovin, sacharidů a tuků ve stravě. Jednou z pomůcek zdravého stravování je také sportovní výživa, která vám pomůže doplnit vhodné minerály a vitamíny a celkově vašemu tělu dodá všechny potřebné látky.

V našich instruktážních videích zaměřených na zdravou zdravou se mimo jiné dozvíte, zda je sportovní výživa vhodná i pro nesportovce, jaký vybrat spalovač tuku, jak doplnit proteiny či aminokyseliny, i co za doplňky stravy by měl obsahovat například jídelníček na hubnutí břicha.

01

Sportovní výživa i pro nesportovce?

3:31

02

Jak vybrat proteiny

5:52

03

Jak vybrat spalovač

4:22

04

Jak vybrat energizéry, stimulanty, anabolizéry

3:37

05

Jak vybrat minerály a vitamíny

2:57

06

Jak vybrat aminokyseliny

3:29

07

Proteinové tyčinky

3:57

Další produkty

To nejlepší ze sportovní výživy

Jak na tejpování

Tejpování má prokazatelný pozitivní vliv na fungování pohybové soustavy, proto jsou kinezio tejpy hojně využívaným sportovním doplňkem, který si oblíbili jak vrcholoví, tak rekreační sportovci. Elastické pásky vyrobené z vysoce jakostní bavlněné tkaniny pomáhají předcházet vzniku svalových a kloubních zranění a uplatní se také při hojení již poraněných částí těla. Kromě toho se barevné tejpy staly v poslední době vysoce módní záležitostí, která skvěle doplní váš sportovní outfit.

K hlavním benefitům tejpování patří hlavně zlepšení svalové funkce, zlepšení a udržení pasivní stability kloubů, výrazné snížení bolestivých vjemů v postižené oblasti a podpora hojení díky aktivaci léčebných mechanismů těla.

Více informací

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB11