Obnovit stránku

OnePlus 11 5G (RECENZE): netlačí na pilu, ale zvládne toho hodně

OnePlus 11 5G, uvod

OnePlus 11 5G (RECENZE): netlačí na pilu, ale zvládne toho hodně

Recenze

Aktualizováno • Autor: Ondřej Chabr

OnePlus umí vytvořit skvěle vybavené telefony v přijatelné cenové hladině. Tentokrát nás namlsal skvostnými parametry modelu OnePlus 11 5G a bylo na nás, abychom v recenzi jeho schopnosti prověřili. Čím si nás získal a čím naopak úplně nepotěšil?

OnePlus 11 5G (RECENZE) – OBSAH

 1. V nabídce výrobce není model OnePlus 11 5G jediným novým kouskem
 2. Odolná skla a kov, to je konstrukce OnePlus 11 5G
 3. OnePlus 11 5G má prvotřídní displej, maximální rozlišení netřeba
 4. Plynulý OxygonOS potěšil propracovanou haptickou odezvou
 5. Známé fotoaparáty z loňska s pár změnami vypadají jako sázka na jistotu
 6. Konkurenci má v loňském modelu Pro, ale i ve zbrusu nových smartphonech
 7. OnePlus 11 5G je ideální pro nováčky ve světě OnePlus
 8. Co jsme o OnePlus 11 (a 11R) psali dříve

V nabídce výrobce není model OnePlus 11 5G jediným novým kouskem

Každým rokem se výrobci snaží svou novou vlajkovou lodí strhnout pozornost na své portfolio telefonů. Ti nejnáročnější si pak koupí přímo danou vlajkovou loď. Tu svou pro letošní rok OnePlus již představil a drží si očekávanou číslovku. Nejnovějším vrcholným telefonem značky je OnePlus 11 5G. Na trh nastupuje s vizuálními odlišnostmi a samozřejmě vybavený slibnými parametry. V nabídce nezůstává sám.

i

Modrá kapalina v útrobách. OnePlus 11 Concept má aktivní vodní chlazení

Téměř s ním byl ohlášen také model OnePlus 11R, se kterým si je velmi podobný. Třebaže má jít o levnější variantu, navíc odlehčenou, příliš ústupků tu nevidíme. Pro zájemce o střední třídu pak OnePlus vymyslel a nedávno uvedl OnePlus CE 3 Lite. To je tedy současná nabídka. My už ale pojďme zhodnotit nekompromisní OnePlus 11 5G.

Odolná skla a kov, to je konstrukce OnePlus 11 5G

Výrobce design umí. Není to v extravaganci a blyštivých barvách. Telefony OnePlus jsou známé svým méně nápadným vzhledem, který poutá pozornost spíše při reálné zkušenosti. Tam totiž naplno pocítíte příjemné hrany a matný, lehce zvrásněný, zadní povrch. Jinak je OnePlus 11 opravdu spíše snadno zapadnutelným telefonem.

Rozměrný displej na přední straně pod odolným sklem Gorilla Glass Victus skutečně vyniká. Pomáhá mu v tom fakt, že ho svrchu a zespodu obklopuje pouze úzký rámeček, kde se navíc sklo velmi nenápadně ohýbá směrem k bokům. Po stranách už panel regulérně přetéká přes okraje.

OnePlus 11 5G, recenze, přední strana OnePlus 11 5G, recenze, zadní strana
Konstrukce prokluzuje v ruce. Napomáhají tomu zakulacené hladké hrany.

Na plastové boky zapomeňte, OnePlus 11 si zachovává eleganci s chromovaným rámečkem, který dotváří zaoblené strany. Jinak jsou na tom horní a spodní hrana, kde jsou znatelná zkosení. Telefon dokonce zvládne stát na rovném povrchu. Zespodu se vedle USB-C portu nachází i mřížka reproduktoru a slot na SIM. Na levém boku trochu níže najdeme kolébku hlasitosti, na protějším boku zapínací tlačítko a nad ním stále přítomný 3polohový přepínač režimů.

OnePlus 11 5G, recenze, obsah balení OnePlus 11 5G, recenze, spodní hrana OnePlus 11 5G, recenze, boční tlačítko
Při koupi dostanete v červené krabičce napájecí kabel a adaptér s výkonem 100 W. Boční tlačítko pro přepínání mezi tichým a běžným režimem zvuku.

Fotomodul na skleněných zádech jakoby vychází z ocelového boku. Při bližším ohledání je patrné, že jsou oba prvky oddělené. Na dotyk už povrch kolem fotomodulu nepůsobí tak bytelně. Při poklepání působí spíše jako plast, na kterém jsem navíc sem tam zahlédl otisky prstů. Je trochu škoda, že výrobce nedosáhl plné odolnosti IP68, ale pouze snížené IP64. Testovaný kus v černém matném provedení neohromí hrou světel. To bude výsadou spíše zelené varianty.

Telefon se v ruce drží příjemně, obzvlášť díky matným zádům. Zároveň kvůli nim poměrně snadno prokluzuje v ruce, a pokud si nenavyknete ihned podložit prstem vystouplý fotomodul, možná vás popojetí v ruce překvapí. Přece jen gravitace táhne více než 200g telefon k zemi. Nejen pro jistý úchop, ale i pro minimalizaci vystouplé zadní části bych volil vhodný ochranný kryt.

OnePlus 11 5G má prvotřídní displej, maximální rozlišení netřeba

Výše už jsem chválil displej za jeho dominanci na přední straně telefonu. Osobně se mi líbí zakřivené displeje, proto musím pochválit OnePlus 11 5G i za toto a z pohledu konstrukčního má ode mě displej plný počet bodů.

Na jeho úhlopříčce 6,7" se standardně spokojíte s Full HD+ rozlišením, které nedovolí zapochybovat. Pixely nemáte šanci rozlišit. Kdo však z jakýchkoliv důvodů potřebuje ještě krystaličtější obraz, nechť si přepne na maximální QHD rozlišení, konkrétně 3 216 × 1 440 pixelů. Zde už je zapotřebí mikroskop pro odlišení jednotlivých obrazových bodů.

OnePlus 11 5G, recenze, displej OnePlus 11 5G, recenze, zaoblený displej OnePlus 11 5G, recenze, AMOLED panel
Díky minimálním rámečkům displej přední straně skutečně silně dominuje. Zaoblení není tak výrazné, aby vadilo.

Kromě rozlišení se na skvělém zobrazení podílí i vysoká obnovovací frekvence 120 Hz. Displej navíc díky technologii LTPO dokáže tuto frekvenci snížit až na 1 Hz pro zachování energetické úspory. Pro ještě lepší zobrazení barev se AMOLED panel pyšní technologií Dolby Vision či podporu HDR10+. Na displej bylo kdykoliv během testování radost pohledět. Pozorovací úhly byly výborné, obnova obrazu blesková a stačilo mít jas nastavený pouze do půlky.

Plynulý OxygenOS potěšil propracovanou haptickou odezvou

Čipy Snapdragon telefonům očividně prospívají. Nejvýkonnější modely tohoto čipu dokáží udržet v kondici i telefony s energeticky náročnějším displejem a při velkých nárocích na výkon. OnePlus 11 5G je mobilem bez záseků, s velmi plynulým systémem OxygenOS, který je nadstavbou Androidu 13.

OnePlus poslal na náš trh dvě výkonnostní varianty. Obě v sobě skrývají nejnovější 4nm procesor Snapdragon 8 Gen 2. Verze se 128GB interním úložištěm dostala do výbavy 8 GB operační paměti, 256GB verze pak dvojnásobek. Právě druhá zmíněná varianta nám prošla rukama.

OnePlus 11 5G, recenze, menu telefonu OnePlus 11 5G, recenze, info o systému OnePlus 11 5G, recenze, výsledky Geekbench OnePlus 11 5G, recenze, hodiny
OxygenOS na telefonu úplně létá. Výkon podceněn nebyl.

OxygenOS patří mezi velmi přehledné nadstavby s pár užitečnými vychytávkami. Především se OnePlus u svých top mobilů pyšní hardwarovým přepínačem mezi tichým profilem, vibracemi a běžným hlasitým profilem. Toto přepínání skrze zvrásněné tlačítko na boku je systémově podpořeno lehkými vibracemi. Právě haptika nazvaná O-Haptics je v systému natolik důležitou součástí, že pro ni OnePlus vyčlenil i položku v menu. Má za cíl napodobit povrch skutečných materiálů a po spuštění prezentačního videa přímo v nastavení musím říct, že se povedlo.

OnePlus 11 5G, recenze, O-Haptics OnePlus 11 5G, recenze, zvuk Dolby OnePlus 11 5G, recenze, nastavení
V nastavení si OnePlus samo přidalo speciální nabídky na prezentaci haptiky, video doporučuji zhlédnout.

Telefon si zamknete různými způsoby. Čtečka otisků v displeji OnePlus 11 5G se zdá být o něco výše, než je tomu třeba u Samsungů. Odemčení skrze ni je bleskové, stejně tak detekce tváře přes přední selfie kameru. Otisk se mi zdál spolehlivější.

Co se týče konektivity, musím chválit. OnePlus 11 5G podporuje Wi-Fi ve verzi 7 či nejnovější Bluetooth 5.3. Mobilní sítě 5G a NFC je absolutní samozřejmost. Na sluchátkový konektor se sice nedostalo, útěchou však může být podpora hudebního kodeku aptX HD.

i

Samsung Galaxy S24 (SPEKULACE)

OnePlus 11 se nemůže pochlubit přítomností bezdrátového nabíjení, oproti předchůdci tuto schopnost bohužel ztratil. Alespoň s tím drátovým je na tom ale excelentně. Se 100W adaptérem v balení jste schopni vybitý telefon naplnit zpět do kapacity 5 000 mAh za necelou půlhodinu. Při normálním použití se ukázalo, že stačí připojit mobil k nabíječce jednou za 2 dny.

Známé fotoaparáty z loňska s pár změnami vypadají jako sázka na jistotu

OnePlus tímto modelem opět dává najevo svou spolupráci se švédskou společností Hasselblad. Prestižní výrobce fotoaparátů má tedy za úkol ve OnePlus 11 ukázat více než jen svůj název umístěný v kruhovém fotomodulu. V plné parádě se tu představují celkem 3 zadní fotoaparáty. Máme tu levý horní snímač IMX890 s 50Mpx rozlišením a světelností 1,8. Pod ním ultraširokoúhlý fotoaparát s rozlišením 48 Mpx a nakonec vpravo nahoře nad bleskem 32Mpx teleobjektiv. Přední selfie zvládne 16 Mpx.

OnePlus 11 5G, recenze, detail fotoaparátů
Rozložení fotoaparátů je vlastně totožné jako na OnePlus 10 Pro. Změnil se pouze tvar fotomodulu. Zdroj: oneplus.com

Podle papírových údajů to vypadá na slušnou sestavu a nakonec se ukázalo, že očekávání se naplnila. Fotografie jak z hlavního fotoaparátu, tak širokoúhlého mi přišly barevně konzistentní a věrné. Snímek má i po přiblížení na obrazovce počítače dostatečně detailní kresbu. Čistě makro fotoaparát chybí, když je tedy makro režim po přiblížení se k objektu aktivován, fotí ve skutečnosti ultraširokoúhlý fotoaparát.

OnePlus 11 5G, recenze, širokoúhlý snímek OnePlus 11 5G, recenze, běžný snímek OnePlus 11 5G, recenze, optický zoom
Zamračené počasí ve dne. Širokoúhlé foto, běžné, 2násobný optický zoom.

Dvojnásobné optické přiblížení produkuje kontrastní a barevně věrné fotografie, škoda jen pouze 2násobného zoomu. Portrétní režim má občas problém se správnou detekcí blízkého předmětu. Co zamrzí dále, je, že noční režim fotoaparátů vlastně ve výsledku není nikterak rozpoznatelný. V samotném náhledu při focení, ale i přímo na výsledných snímcích, nebyl znát rozdíl mezi běžnou fotografií a tou vyfocenou v nočním režimu. To však nic nemění na tom, že fotografie mají akceptovatelné množství šumu.

OnePlus 11 5G, recenze, makro OnePlus 11 5G, recenze, noční foto OnePlus 11 5G, recenze, portrétní režim
Ukázka makro fotografie, snímek pořízený v režimu noc a portrét.

Zatímco hlavní fotoaparát zvládne natočit až 8K video o filmové frekvenci 24 fps s optickou stabilizací, přední selfie redukuje rozlišení na Full HD. Fotografie o rozlišení 16 Mpx si celkem hravě poradí i s protisvětlem. Nejnovější OnePlus 11 5G tedy po fotografické stránce nezklamal, ovšem oproti minulému modelu 10 Pro jsou zde ústupky v kratším optickém zoomu, menším senzoru a polovičním rozlišení selfie kamery.

Konkurenci má v loňském modelu Pro, ale i ve zbrusu nových smartphonech

Dosud se neobjevila zmínka o tom, kdy a zda vůbec se u nás dočkáme smartphonu OnePlus 11R. Ten by totiž mohl být velmi zajímavou alternativou. V našich podmínkách tedy můžeme alespoň doporučit loňský OnePlus 10 Pro. Srovnatelný výkon, teleobjektiv má sice „jen“ 8 Mpx, ale optický zoom dosahuje 3,3násobku. Rovněž přední selfie má dvojnásobné 32Mpx rozlišení a dočkáte se i bezdrátového nabíjení.

OnePlus 11 5G, recenze, Motorola Edge 40 Pro
Velmi podobné parametry s OnePlus 11 5G sdílí i Motorola Edge 40 Pro. Zdroj: motorola.com

Za novodobého konkurenta volím velmi podobnou Motorolu Edge 40 Pro. Je až s podivem, kde všude si telefony okopírovaly své parametry. Komu záleží na ultra vysokém rozlišení displeje, u Motoroly ho nezíská. Zato si displej připisuje rekordní 165Hz obnovu. Několik rozdílů najdeme v rozlišení fotoaparátů, zejména na selfie Motorola hodně dbá. Potěší nás i podporou bezdrátového nabíjení a vyšší odolností. Cenově jsou si oba mobily velmi podobné.

O pár tisícikorun dražší Vivo X80 Pro je už na první pohled fotomobil. Zde jsme svědky ještě o chlup větší úhlopříčky displeje. Ani Vivu se nevyhnul kvalitní čip Snapdragon, ovšem zde v předposlední vrcholné generaci 8 Gen 1. Při pohledu na záda si všimneme ještě 4. fotoaparátu. Jedná se o sekundární teleobjektiv s periskopovým 5násobným optickým přiblížením. Vivo exceluje v nabíjení, kabelem 80 W, bezdrátově 50 W. Doporučuji podívat se i po lehce dražším nástupci Vivo X90 Pro.

OnePlus 11 5G, recenze, Vivo X80 Pro
Vivo X80 Pro už dle zadní strany s logem Carl Zeiss prozrazuje, že fotoaparáty zde hrají prim. Zdroj: vivo.com
Parametry/ Model OnePlus 11 5G Motorola Edge 40 Pro Vivo X80 Pro
Displej 6,7" (20 : 9) 6,67" (20 : 9) 6,78" (20 : 9)
3 216 × 1 440 px, 525 ppi 2 400 × 1 080 px, 394 ppi 3 200 × 1 440 px, 517 ppi
AMOLED, 120 Hz P-OLED, 165 Hz AMOLED, 120 Hz
Zadní fotoaparáty hlavní: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 24 fps
hlavní: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 30 fps
hlavní: 50 Mpx, f/1,6, OIS, 8K video s 30 fps
širokoúhlý: 48 Mpx, f/2,2, 115°
širokoúhlý: 50 Mpx, f/2,2, 114°
širokoúhlý: 48 Mpx, f/2,2, 114°
teleobjektiv: 32 Mpx, f/2,0, 2násobný optický zoom 
teleobjektiv: 12 Mpx, f/1,6, 2násobný optický zoom 
teleobjektiv: 12 Mpx, f/1,9, 2násobný optický zoom


periskopový teleobjektiv: 8 Mpx, f/3,4, 5násobný optický zoom
Přední fotoaparát 16 Mpx, f/2,5, Full HD video s 30 fps
60 Mpx, f/2,2, 4K video s 60 fps
32 Mpx, f/2,5, Full HD video s 30 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 8jádrový Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 8jádrový Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, 8jádrový
GPU Adreno 740 Adreno 740 Adreno 730
RAM 8/16 GB 12 GB 12 GB
Interní úložiště 128/256 GB 256 GB 256 GB
Operační systém Android 13 Android 13 Android 12
Podpora sítí 5G
Akumulátor 5 000 mAh 4 600 mAh 4 700 mAh
rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 100 W/- rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 125 W/15 W
rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 80 W/50 W
USB-C
3,5mm jack
Stupeň krytí IP64 IP68 IP68
Audio stereo, Dolby stereo, Dolby stereo, Dolby
Rozměry 163,1 × 74,1 × 8,5 mm 161,2 × 74 × 8,6 mm 164,6 × 75,3 × 9,1 mm
Hmotnost 205 g 199 g 215 g
Cena 20 991 Kč* 20 952 Kč* 23 870 Kč*
*Ceny jsou platné k 29. 4. 2023.

OnePlus 11 5G je ideální pro nováčky ve světě OnePlus

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G; recenze

OnePlus 11 5G

Mobily

Pokud bereme v potaz, že nemáme tu čest s verzí Pro, není pár ústupků oproti loňskému OnePlus 10 Pro takovou překážkou. Otázkou zůstává, zda se dočkáme i modelu OnePlus 11 Pro. Ten by mohl vytáhnout z rukávu ty parametry, které jsme tu postrádali. Především tedy bezdrátové nabíjení či od loňska větší propast v kvalitě fotoaparátu. Kromě toho si mě ale OnePlus 11 získal svým skvělým displejem, odladěným systémem či hardwarovým přepínačem profilů. Pro koho to bude první OnePlus, toho nezklame ani v nejmenším. Majitelé OnePlus 10 Pro si ale mohou zkusit počkat, co výrobce ještě předvede.

Klady

 • Bezchybný displej
 • Pohodlný OxygenOS na Androidu 13
 • Spokojenost s fotoaparáty
 • Pokročilá haptická odezva

Zápory

 • Absence bezdrátového nabíjení
 • Materiál výstupku fotoaparátů chytá otisky
 • Nižší odolnost IP64
i Mohlo by vás zajímat

Dalším potenciálním likvidátorem dražších vlajkových lodí se klidně může stát právě OnePlus 11 5G. O svých kvalitách nás přesvědčil.

Co jsme o OnePlus 11 (a 11R) psali dříve

Článek

Aktualizováno • Autor: Jiří V. Matýsek

Čínská společnost OnePlus si letos pospíšila a je mezi velkými výrobci první, která v roce 2023 přispěchala s velkými novinkami. Nejprve jen pro domovský trh, 7. února ale i globálně ukázala svou vlajkovou loď pro letošní rok, OnePlus 11. A k němu přidala i odlehčený OnePlus 11R. Pojďme si obě novinky, které lákají na pár velice zajímavých parametrů, a z nichž jedna už brzy doputuje na naše pulty, představit blíže.

i

Nové telefony OnePlus 11 byly globálně představeny 7. února a vy můžete model OnePlus 11 až do 28. února 2023 získat se zajímavým dárkem. K novince totiž dostanete rovněž nově představená sluchátka One Plus Buds Pro 2 v černé barvě v hodnotě 4 499 Kč. Nikde není třeba nic vyplňovat nebo se kamkoliv registrovat, špuntová sluchátka s ANC a délkou přehrávání až 39 hodin, vám přijdou s novým telefonem.

OnePlus 11

OnePlus 11 a OnePlus 11R – OBSAH

 1. Design OnePlus 11 navazuje na svého předchůdce
 2. Výkon OnePlus 11 zaujme i hráče
 3. Fotoaparáty OnePlus 11 lákají na spolehlivé výrobce Sony a Hasselblad
 4. OnePlus 11 dobijete za necelou půlhodinu
 5. OnePlus 11R odlehčil, největší tahák si ale ponechal
 6. OnePlus 11 a OnePlus 11R ve srovnání
 7. OnePlus 11 a OnePlus 11R – cena a dostupnost

Design OnePlus 11 navazuje na svého předchůdce

Výkonnějším a vybavenějším z dvojice OnePlus 11 a 11R je ten první. Výrazných vizuálních změn se od loňského populárního modelu nedočkal. Potěší poctivými materiály – telefon má záda vyrobena z matného skla, rámeček, který všechno drží pohromadě, je kovový. Pozitivní je, že si v odolnosti mezigeneračně polepšil z IP54 na IP64.

Nejvýraznější vizuální změna se udála v podobě fotomodulu. Loňský čtverec letos nahradil kruh, který po vzoru konkurenčních Galaxy S22 či S21 plynule přechází do boční strany telefonu. Vrátilo se i fyzické tlačítko pro přepínání zvukových profilů, které u desítky chybělo. Telefon OnePlus 11 bude opět k dispozici v černé a zelené barvě.

OnePlus 11
OnePlus 11.


OnePlus 11 dostal na stranách mírně zakulacený displej s úhlopříčkou 6,7″ a rozlišením 1 440 × 3 216 pixelů (QuadHD+). Jedná se o AMOLED panel s obnovovací frekvencí až 120 Hz (je dynamická a mění se podle obsahu na displeji) a podporuje jak HDR 10+, tak Dolby Vision. O špičkový obraz je tak postaráno, hodit se bude i funkce always-on.

i

Xiaomi 12T Pro (RECENZE): výkonná vlajková loď s rekordním fotoaparátem

Výkon OnePlus 11 zaujme i hráče

Telefony OnePlus vždycky lákaly na bezchybný výkon a ani letošní OnePlus 11 nebude výjimka. Je osazen chipsetem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, jemuž sekunduje buď 8, nebo 12GB paměť RAM typu LPDDR5X. Pro uživatelská data je podle konfigurace připraveno 128 nebo 256 GB, což by valné většině uživatelů mělo bez problémů stačit. Všemu dává řád operační systém Android 13 a těšit se můžete na podporu NFC, ale i stereo reproduktory. A pak je tu ještě jedna specialita pro hráče – vibrační motorek, který má prohloubit zážitek z hraní.

OnePlus 11
OnePlus 11.

Fotoaparáty OnePlus 11 lákají na spolehlivé výrobce Sony a Hasselblad

Sestavu fotoaparátů si nový OnePlus 11 doslova a do písmene vypůjčil ze skládacího modelu Find N2 partnerské značky Oppo. Optiku tak dodal Hasselblad, o čipy se postaralo Sony, a do akce jsou tak připraveny tři snímače:

 • 50Mpx hlavní objektiv s optickou stabilizací a fázovým ostřením.
 • 48Mpx širokoúhlý objektiv s automatickým ostřením a úhlem záběru 115°.
 • 32Mpx objektiv s dvojnásobným optickým zoomem a fázovým ostřením.
OnePlus 11
OnePlus 11.

OnePlus 11 dobijete za necelou půlhodinu

Velkým lákadlem nového OnePlus 11 bude bezesporu jeho akumulátor. Ten má kapacitu 5 000 mAh a podporuje rychlé nabíjení o výkonu 100 W. Podle vyjádření výrobce by to mělo znamenat, že se z 0 na plnou baterii dostanete za 25 minut. Na jedno nabití by telefon měl dát jeden den bezproblémového užívání. Bohužel ale schází bezdrátové nabíjení, které je u vlajkových lodí už očekávaným standardem. Dočkáme se příště?

i

OnePlus 10 Pro (RECENZE): Supervýkonná vlajková loď se neobejde bez chyb

OnePlus 11R odlehčil, největší tahák si ale ponechal

Druhým pro svět představeným modelem je OnePlus 11R. Ten představuje odlehčenou variantu základního modelu (a celou řadou parametrů až překvapivě hodně připomíná loňský OnePlus 10T) a první pohled oba přístroje od sebe nepoznáte. Nejvýraznějším vizuálním rozdílem je průstřel pro selfie kameru, který se u 11R přesunul z levé strany do středu horní části displeje. Ten je docela překvapivě o chloupek větší – má 6,74", zato menší rozlišení, konkrétně 2 772 × 1 240 px. Displej využívá technologii Fluid AMOLED.

Co se procesoru týče, v případě tohoto modelu sáhl výrobce po Snapdragon 8+ Gen 1, takže velký výkonový propad se (naštěstí) nekoná. Stále se jedná o vynikající čipset. Obzvláště s prověřenou kombinací 8, resp. 16 GB. Paměť pro uživatelská data má kapacitu 128 nebo 256 GB a asi není nic překvapivého, že nezbylo místo na slot pro paměťovou kartu.

OnePlus 11R
OnePlus 11R

Hlavní fotoaparát OnePlus 11R má 50 Mpx. Dalšími do fotografické party jsou 8Mpx širokoúhlý snímač se 120° úhlem záběru a 2Mpx makro. Potěší podpora natáčení až 4K videa se snímkovací frekvencí 30 nebo 60fps. Ze základního modelu si OnePlus 11R vzal jeden z jeho největších taháků, totiž 5 000mAh baterii se 100W nabíjením. To totiž může být skutečně ten prvek, který k novým telefonům od OnePlus přiláká početné zástupy uživatelů. Samozřejmostí je pak podpora NFC pro platby mobilem, Bluetooth, 5G a dalších sítí a rozhodně potěší i stereo reproduktory.

OnePlus 11 a OnePlus 11R ve srovnání

Jak si aktuální novinky OnePlus 11 a One Plus 11R stojí ve srovnání s loňským modelem OnePlus 10 Pro? Odpověď nabídne tabulka níže, kde si můžete porovnat ty nejdůležitější parametry.

Parametry/Model OnePlus 11 OnePlus 11R OnePlus 10 Pro
Displej 6,7" (20 : 9) 6,74" (20 : 9) 6,7" (20 : 9)
3 216 × 1 440 px, 525 ppi 2 412 × 1 080 px, 451 ppi 3 216 × 1 080 px, 525 ppi
AMOLED AMOLED AMOLED
Zadní fotoaparáty hlavní: 50 Mpx, f/1,8, 8K video s 24 fps, 4K s 30/60 fps, Full HD s 30/60/240 fps
hlavní: 50 Mpx, f/1,8, 4K video s 30/60 fps, Full HD s 30/60/240 fps
hlavní: 48 Mpx, f/1,8, 8K video s 24 fps, 4K video s 30/60/120 fps, Full HD s 30/60/240 fps
širokoúhlý: 48 Mpx, f/2,2, 115°
širokoúhlý: 8 Mpx, f/2,2, 120°
širokoúhlý: 50 Mpx, f/2,2, 150°
teleobjektiv: 32 Mpx, f/2,2, dvojnásobný optický zoom
makro: 2 Mpx, f/2,4, od 2 cm
teleobjektiv: 8 Mpx, f/2,4, 3,3násobný optický zoom
Přední fotoaparát 16 Mpx, f/2,4, Full HD video s 30 fps
16 Mpx, f/2,4, Full HD video s 30 fps
32 Mpx, f/2,2, Full HD video s 30 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 8jádrový Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 8jádrový Snapdragon 8 Gen 1, 8jádrový
GPU Adreno 740 Adreno 730 Adreno 730
RAM 8/12 GB 8/12 GB 8/12 GB
Interní úložiště 128/256 GB 128/256 GB 128/256/512 GB
Operační systém Android 13 Android 13 Android 12
Podpora sítí 5G
Akumulátor 5 000 mAh 5 000 mAh 5 000 mAh
Rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 100 W/- Rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 100 W/-
Rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 80 W/50 W
USB-C
3,5mm jack
Odolnost IP64
- IP54
Audio stereo stereo stereo
Rozměry 163,1 × 74,1 × 8,5 mm 163,4 × 73,3 × 8,7 mm 163 × 73,9 × 8,6 mm
Hmotnost 205 g 204 g 201 g
Cena od 21 490 Kč* od 15 790 Kč** od 19 490 Kč*
*Ceny jsou platné k 9. 2. 2023 **Cena je odhadovaná
OnePlus 11
OnePlus 11.

OnePlus 11 a OnePlus 11R – cena a dostupnost

Nový OnePlus 11 vstoupil na domácí čínský trh 9. ledna. Pro celý svět, a tedy i pro Evropu, byl představen 7. února a ten den také odstartovaly předprodeje. U 16GB varianty počítejte s cenou 23 999 Kč, u 8GB pak 21 499 Kč. A jako dárek, pokud si telefon objednáte do konce února, dostanete sluchátka OnePlus Buds Pro 2.

Zda a kdy přijde verze OnePlus 11R, zatím není známo.

i Mohlo by vás zajímat

Společnost OnePlus nezahálela a svou letošní vlajkovou loď představila už v prvním lednovém týdnu. OnePlus 11 není vyloženě překvapivý model, nicméně předchozí řadu OnePlus 10 vylepšuje, a navíc pokračuje v nastolené politice dobře vybaveného telefonu za poměrně dobrou cenu. A k tomu je tu i OnePlus 11R, který si hlavní trumfy ponechává. Zda do Evropy dorazí i on, se ale teprve uvidí.

OnePlus 11 Telefony OnePlus

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB01